Федір – значення і походження імені

Історія походження імені Федір

Федір – російське чоловіче ім’я грецького походження. Сходить до давньогрецького імені Θεόδωρος (Теодорос), яке має значення «дарований Богом», «Божий дар». Це одне з двокомпонентних теофорных імен (теос – бог, форос – несучий) – особисте ім’я, що включає ім’я бога або божественний епітет. До таких імен належать Гавриїл, Ілля, Федір та інші. В імені Феодор поєднується компонент «фео» – «θεός», що має значення «Бог» і слово «доров» – «δῶρον», яке перекладається як «подарунок». Це ім’я, як і інші теофорные, використовувалося в середовищі перших християн. Але з’явилося набагато раніше. Наприклад, відомий Феодор Кіренський, грецький математик, який жив у V столітті до н. е.

Церковна форма імені Феодор. Цю ж форму використовували світу до революції. Після реформи російської орфографії в 1918 році ім’я перетворилося в «Федір» або «Федір» і було досить популярним.

Крім ранніх християнських святих мучеників Феодора Стратилата і Феодора Тирона , в православ’ї шануються деякі князі з роду Рюриковичів (наприклад, онук Ярослава Мудрого, Федір Чорний), церковні ієрархи (наприклад, архієпископ Феодор Ростовський). В кінці XVI—XVII століттях ім’я Федір носили царі: останній російський цар з роду Рюриковичів Федір Іоаннович; Федір II, син Бориса Годунова і Федір III, брат Петра I. Досить поширене ім’я до середини XX століття втратило свою популярність і зараз вважається досить рідкісним.

Жіноче ім’я, похідне від імені Федір, – Феодора або Федора. Чоловічі похідні імені: Федя, Федуля, Федюня, Федуня, Федюша, Федяша, Федян, Федька, Федяй, Феденька. Практично всі іншомовні аналоги за звучанням ближче до первинної, грецької формі – Теодор.

Значення та характеристика імені Федір

Емоційно-підсвідома значущість імені Федір – негативна. Чоловік з цим ім’ям асоціюється з ознаками: маленький, ніжний, жіночний, темний, пасивний, складний, свіжий, гарячий, повільний, шорсткий, тьмяний, сумний, тихий, боязкий, кволий, повільний. Ті ж характеристики у самої популярної форми імені Федір. Вихідна форма імені Теодор має абсолютно нейтральне звучання, як чистий аркуш паперу.

А ось буквений аналіз повністю суперечить звуковому і характеризує Федора як сильного, впевненого в собі чоловіка, чарівного, емоційного і цілеспрямованого. Чоловіки з буквою Ф в імені – справжні «міцні горішки», впевнені в собі, своїх силах, стійкі, ініціативні, доброзичливі, але ексцентричні. Цим людям властиво сильне напруження і збудження, драматизм. Вони беруть більше, ніж готові віддати. Завжди в центрі уваги. Вони оригінально мислять, синтезуючи часто протилежні філософські вчення. Вміють брехати порятунок, прагнуть робити добро.

Складна Е обумовлює емоційність натури, енергійність, творче самовираження, яскравість почуттів та бурхливі пристрасті. Голосна І, характерна для скорочених форм імені, формує проникливість, щирість і амбітність. Носії імені з цією буквою виступають миротворцями в конфліктах, інтуїтивно розуміють світ, наполегливі, іноді – балакучі, товариські, але не бояться самотності, незалежні, прагнуть виразити себе, реалізувати свої можливості.

Приголосна Д свідчить про наявність у характері грунтовності, почуття міри й обов’язку, сміливості, чарівності, а також жорсткості і нерозсудливості. Носій такого імені орієнтований на сім’ю, це людина слова, який завжди готовий допомогти. У відносинах примхливий, романтик, досвідчений коханець, не любить брати на себе відповідальність за розставання.

Риси характеру імені Федір

Федір – цілеспрямований, впевнений у собі, грунтовний, чесний, напористий, незалежний і самостійний чоловік. Він небагатослівний, потайливий, акуратний і навіть педантичний, надійний і міцний. Він ретельно планують своє життя, не відступає на шляху до мети, наполегливо просуваючись до неї, долаючи перешкоди. Успіх дістається йому завдяки особистим якостям та чималого праці, але з боку здається, що він щасливий і все дається йому легко. Почасти це пов’язано з манерами Федора, його вальяжністю, зовнішньої розслабленістю і неквапливістю. Він завжди прекрасно виглядає, небайдужий до якісних, дорогих речей, у нього чудовий смак.

Володар цього імені розумний, має розвинену інтуїцію, великий філософ. Синтетичний Тип мислення.

Федір господарський, все в будинку, від крана до автомобіля, лагодить сам, любить майструвати. Завдяки скрупульозності і відповідальності, не допускає зайвих витрат, не робить боргів. Його можна назвати скнарою, він розважливий і економний, виправдовуючи це благополуччям сім’ї.

Федір добродушний, не накопичує образи, урівноважений, доброзичливий, приємний у спілкуванні. З віком обростає друзями і приятелями. Але близьких, перевірених часом друзів у нього не багато. Він любить розваги, випити за компанію, жіноче товариство. Слабкість носія цього імені – людинолюбство, яке спонукає його давати поради з приводу і без. Незважаючи на свою практичність, він ідеаліст і здатний на жертовність. Дорожить честю і гідністю, відстоює справедливість.

Чоловіка з цим іменем можна назвати хитрим, жорстким, дратівливим. В юності він схильний до авантюр і екстремальним захопленням, азартний. З віком стає підозрілим, буркотливим і злопам’ятним, рідко задоволений життям і своїм становищем.

«Зимовий» Федір врівноважений, цілеспрямований; «осінній» надійний, серйозний, грунтовний; «літній» доброзичливий, поступливий, наполеглива та сумлінна; «весняний» ласий на лестощі, влюбливий, одухотворений.

Сімейні та любовні стосунки Федора

Сексуальність Федора прокидається пізно. У цьому питанні він також неквапливий і грунтовний, як і в інших, так само дорожить спокоєм і комфортом. Героєм-коханцем цього чоловіка не назвеш. Але це галантний, вишуканий і елегантний кавалер. Він не буде прискорювати розвиток відносин і проявляє ініціативу, тільки якщо впевнений у взаємності. Психосексуальний задоволення відчуває тільки у випадку взаємної любові. Федір дуже ревнивий, зрада для нього безперечний привід для розставання. З’ясування відносин не для нього, носій цього імені йде без пояснень і прощань.

Федір, народжений влітку, володіє найбільшою сексуальною збудливістю, схильний форсувати статевий акт, ігноруючи прелюдію. «Зимовий» володар цього імені дуже вимогливий до партнерки, оскільки секс дуже важливий в його життя, одружується на чуттєвій, сексуально темпераментної жінки.

Зазвичай Федір вибирає собі в дружини жінку під стать собі – спокійну, поступливу, ділову та господарську. Його можна назвати однолюбом, він одружується пізно, після довгих роздумів і ретельного вибору, вірний у шлюбі.

Носій цього імені – відмінний господар, після роботи поспішає до сім’ї, багато в будинку робить своїми руками. Може навіть готувати і навчити цьому дружину, але лінь не заохочує. Він не відрізняється гостинністю через свою скупість, але і сам домосід.

Федір – строгий і турботливий батько. Стежить за інтелектуальним розвитком дітей та їх фізіологічним станом . Але йому важко дається спільне проведення часу і активні ігри. Він багато працює на благо сім’ї, тому вихованням дітей займається мама.

Федір користується повагою і любов’ю тещі, але жити воліє своїм будинком.

Вдалий союз з Анною, Вірою, Варварою, Дариною, Клавдією, Любов’ю, Ларисою, Лідією, Марією, Наталею, Світланою, Раїсою, Яною.

Небажаний з Аллою, Аріною, Катериною, Вандою, Владиславою, Ніною, Надією, Лією, Лілією, Майєю, Регіною, Риммою, Уляною.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Федора

Для Федора можливі два шляхи: некваліфікований, сезонний працю, конфлікти із законом, важке матеріальне становище або зліт кар’єрними сходами, стабільний достаток, навіть влада. Федір – чудовий виконавець, чесний, надійний, відповідальний і неконфліктний. Не вітає неформальних відносин з колегами.

Федір може бути економістом, інженером, викладачем, священиком, водієм, виробничим робітникам, пекарем. Може проявити себе в точних науках, військовій справі і навіть у політиці.Якщо кар’єрне зростання залежить тільки від особистих і професійних якостей, не вимагає від нього переступати через власну гідність, Федір може очолити виробничий ділянку і навіть завод. Він талановитий організатор, здатний мислити масштабно.

Федір може стати художником або навіть писати ікони, але часто недбалий до свого художнього таланту. Найчастіше таку стезю вибирає носій імені, народжений навесні. А ось «Осінній» Федір віддасть перевагу робочу спеціальність.

Федір може мати літературний, акторський або музичний талант. Поєднавши творчий та організаторський талант, може бути режисером або продюсером. Важливо з дитинства розвивати в цій людині честолюбство і заохочувати здорові амбіції.

Федору треба уникати сумнівних підприємств, інакше фінансові втрати призведуть до озлобленості та зайвої підозрілості. Допитливий розум, винахідливість, пошук нових шляхів для вдосконалення своєї справи допоможуть власникові імені в налагодженні власного виробництва.

Здоров’я Федора

Маленький Федір хворіє рідко. З віком, якщо не приділяти увагу зміцненню здоров’я, знижується стійкість до вірусних захворювань. Слабке місце Федора – нервова система. Те, що він всі переживання тримає в собі, схильний до внутрішніх конфліктів, тривалого перенапруження, підвищує ризик розвитку невротичних розладів, інсультів. Тому для нього будуть корисними регулярні тривалі прогулянки на свіжому повітрі, заняття йогою або іншими східними практиками, сеанси релаксації, розслабляючий масаж.

Федору потрібно берегти зір.

Володар цього імені рідко скаржиться на нездужання, часто приховує погане самопочуття. Тому близьким потрібно бути уважними до нього і нагадувати про регулярному профілактичному обстеженні.

Ім’я Федір для дитини

Маленький Федько – спокійна дитина, він не вередує, не влаштовує істерики. Трохи впертий, буває похмурий. Федя кмітливий, акуратний, уважний. Це дуже спокійний і розсудливий хлопчик, занадто серйозний для свого віку. Дуже прив’язаний до батьків. Не втрачає речей та іграшок, не любить ділитися. Здається замкнутим, але насправді дружелюбний і добродушний, у нього завжди є два-три друга. Федько – надійний і вірний друг. Він не буде заводієм в дитячій компанії, уникає галасливих дитячих ігор.

Хлопчик любить і вміє вчитися, він дуже акуратний, педантичний і обов’язковий. Його одяг і портфель завжди в ідеальному порядку, він завжди готовий до уроку, але ця дитина не буде підлабузнюватися перед вчителями. Федя людина самостійна, а тому не любить ділитися результатами своїх праць – не дає списувати і не підказує на уроках, не любить позичати навчальні приналежності, тому що дуже ощадливий. Відрізняється зразковою поведінкою, не пустує і не шумить на уроках, зберігаючи в будь-якій ситуації впевненість у своїй правоті і гідність.

Федір – відмінний спортсмен. Йому підійде лижний спорт, бокс, східні єдиноборства.

Іменини:

4 січня, 9 січня, 24 січня, 1 лютого, 5 лютого, 10 лютого, 12 лютого, 17 лютого, 21 лютого, 27 лютого, 2 березня, 4 березня, 5 березня, 7 березня, 10 березня, 18 березня, 19 березня , 17 квітня, 23 квітня, 28 квітня, 30 квітня, 3 травня, 4 травня, 5 травня, 25 травня, 29 травня, 31 травня, 3 червня, 4 червня, 5 червня, 6 червня, 7 червня, 18 червня, 20 червня, 21 червня, 28 червня, 4 липня, 6 липня, 8 липня, 17 липня, 19 липня, 22 липня, 25 липня, 27 липня, 29 липня, 2 серпня, 3 серпня, 8 серпня, 14 серпня, 21 серпня, 24 серпня, 25 серпня, 27 серпня, 2 вересня, 4 вересня, 5 вересня, 10 вересня, 15 вересня, 17 вересня, 18 вересня, 25 вересня тября, 2 жовтня, 3 жовтня, 11 жовтня, 15 жовтня, 2 листопада, 3 листопада, 13 листопада, 14 листопада, 16 листопада, 20 листопада, 24 листопада, 27 листопада, 29 листопада, 2 грудня, 5 грудня, 6 грудня, 10 грудня 11 грудня 12 грудня, 16 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Феденька, Федечко, Федюшка, Федюша, Федюля, Федюня, Федуня, Федяша

Скорочений

Федя, Федька, Федюха, Тед (Тед), Тедді (Тедді)

За церковним

Федір

Колір

  • жовтий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

топаз

Метал

олово, електрум

Рослини

горіх, півонія

Тотемна тварина

травневий жук

Риси характеру

скритність, серйозність, самостійність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Федір Бандорчук — режисер, актор, Федір Васильєв — художник, Федір Достоєвський — письменник, Федір Тютчев — поет, Федір Ушаков — флотоводець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: