Іларія – значення і походження імені

Історія походження імені Іларія

Жіноче ім’я Іларія відноситься до парних, сталося воно від чоловічого імені Іларій, батьківщиною якого є Стародавня Греція. Є інша версія походження імені, згідно з якою його батьківщиною є Древній Рим, де ім’я Іларія вимовлялося як Hilarius. У нашій країні ім’я зустрічається рідко, воно не користувалося популярністю і в минулі століття. За християнським календарем день ангела Іларії святкується 1 квітня. В інших слов’янських країнах ім’я Іларія також зустрічається вкрай рідко, хоча воно і належить до ряду святих мучеників. В англомовних країнах ім’я Іларія зустрічається частіше, але звучить інакше – Хіларі (Hilary). У Україні увага до імені зросла в кінці 70-х років XX століття, після виходу на екрани двосерійного телевізійного фільму «Майже смішна історія». Героїня фільму – Ілларія, літня самотня жінка, вразила глядачів своєю безпосередністю, незлобивостью, щирою любов’ю до всього світу і конкретній людині – відрядженому Мєшкову.

Значення та характеристика імені Іларія

Значення чоловічого імені Іларій у перекладі з грецької мови – «тихий, незлобивий, веселий». Іларія в перекладі з латинської – «весела, радісна». Носительки цього красивого, звучного імені вже в ранньому дитинстві виявляють позитивні риси свого характеру. Іларія комунікабельна, з нею приємно спілкуватися, у теж час вона знає почуття міри, від неї не втомлюєшся. Дівчинка енергійна, активна, володіє великим запасом життєвої сили. Вона привертає до себе інших дітей, легко може стати лідером, однак з раннього дитинства усвідомлює, що це їй не потрібно.

Цій дівчині необхідна любов, без неї вона просто не може жити. Коли Іларія закохана, весь світ для неї здається квітучим садом, почуття переповнюють її, вона охоче ділиться своїми переживаннями з оточуючими. Іноді безпосередність Іларії може зіграти з нею злий жарт, роблячи її жертвою зради тих людей, яким довірила свої найпотаємніші таємниці. У стосунках з коханою людиною Іларія гранично щира, вона не вважає можливим приховувати свої почуття, і перша зізнається в любові.

Якщо у жінок-носіїв цього імені виникають проблеми, вона вирішує їх сама, не втягуючи в свої справи оточуючих. У Іларії чимале акторське обдарування, яке в потрібну хвилину допомагає їй зберігати самовладання. Цим жінкам можна вибирати діаметрально протилежні професії, пов’язані з наукою і технікою, або з театральною діяльністю, музикою, живописом. Жінки з цим ім’ям можуть скрізь домогтися успіху, вони з задоволенням шиють, в’яжуть або вишивають. У Іларії багато друзів і знайомих, вона вірна дружбі і завжди прийде на допомогу товаришеві.

Чоловік Іларії повинен бути поблажливим до головної слабкості цієї жінки – вона не дуже любить вести домашнє господарство. Якщо якусь частину домашніх обов’язків він візьме на себе, і забезпечить свій будинок самої сучасною побутовою технікою, їхній шлюб буде вдалим. Іларія – прекрасна мати і спільне життя з нею може доставити масу задоволення. У цієї жінки рівний характер, а властивий їй оптимізм, тактовність робить відносини з нею дивно приємними.

Іменини:

1 квітня, 25 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Иларочка, Иларушка, Иларонька, Иларчик, Илечка, Іллюшка, Ларочка, Ларушка, Ларонька

Скорочений

Іллі, Іля, Ілька, Лара, Лария, Ларка

За церковним

Іларія

Колір

  • червоний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

авантюрин

Метал

свинець

Рослини

тополя, фіалка

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

енергійність, доброта, благородство

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Іларія Дебертолис — італійська лижниця, учасниця Олімпійських ігор у Сочі; Іларія Оккини — італійська актриса

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: