Остап – значення і походження імені

Історія походження імені Остап

Ім’я Остап має давні корені. Відбулося воно від грецького – Евстафиос (Євстафій). Святий мученик Євстафій разом з дружиною і двома синами прийняли мученицьку смерть в ім’я служіння християнства. У Древній Греції було ще одне синонимичное сучасному Остап – ім’я Євстахій.

Перекладається ім’я так: “твердий”, “стійкий”, “твердостоящий”, “міцний”, “врівноважений”, “спокійний”, а також “родючий”, “квітучий”. У різних країнах ім’я Остап звучить по-різному. У Росії – Астафий, Стахій, Стахей. В Україні – Остап. В Англії – Юстас. У Німеччині – Ойстах. Найчастіше Остапами називають немовлят в Україні. Це ім’я там вважається дуже модним.

У багатьох людей ім’я Остап асоціюється з відомим літературним авантюристом Ільфа і Петрова Остапом Бендером. Герой “Золотого теляти” і “Дванадцяти стільців” приваблював і приваблює читачів і глядачів іскрометним гумором, жадобою збагачення через тонку гру розуму, шахрайства і забавних пригод.

Значення та характеристика імені Остап

Люди, які носять ім’я Остап, з дитячих років починають виявляти інтерес до загадок природи, походження світу і сутності буття. Остапам-школярам ніколи не буває нудно на заняттях з біології, географії, історії, астрономії. Ці науки розбурхують їх фантазію і свідомість. Деякі Остапи дуже артистичні. І навіть якщо їм не призначено блищати на великій сцені – у житті вони – справжні актори. За непримітною зовнішністю ховається море чарівності і шарму.

У характері дорослого Остапа простежуються завзятість, цілеспрямованість, бажання розібратися в незрозумілому до кінця. Шляхом посидющого і терплячого ставлення до справи Остапи багато чого домагаються в житті: будують блискучу кар’єру, створюють міцні сім’ї з традиціями і моральними засадами. У багатьох питаннях Остапи часто мають свою власну точку зору і відстоюють її гаряче і доказово. Впертість Остапів завжди можна виправдати, воно з’являється від небайдужості.

Остапи важко сходяться з людьми, їм комфортніше в оточенні невеликої групи давніх, перевірених друзів і знайомих. У компанії Остап небалакучий. Але якщо надати йому слово, то монолог цього яскравого людини вразить усіх острословием, образністю, аргументованістю і тонким гумором. Слухачі будуть вбирати кожне слово Остапа, дивуючись його витонченим мовним стилем.

По натурі – Остап-мандрівник. Його ваблять далекі країни, незвідані берега. При відсутності можливостей дійсних подорожей, Остап мандрує по світу заочно, не виходячи з дому, за допомогою книг, карт і допитливості. Він насолоджується новими відкриттями, знаннями. Йому подобається
багато читати, і ніякі сучасні технології не замінять книги.

У сімейному житті Остапам щастить. Вибираючи дружини терплячу і віддану дружину, вони тим самим прокладають собі дорогу до довгим, міцним сімейним відносинам і цінностей. В душі Остапа немає місця гострим почуттям і яскравим пристрастям. Він реалістично дивиться на життя і відрізняється витримкою і навіть холоднокровністю. У цьому секрет багатьох перемог і успіхів незворушних Остапів.

Іменини:

17 січня, 17 лютого, 6 березня, 11 квітня, 27 квітня, 5 травня, 13 червня, 20 липня, 10 серпня, 11 серпня, 2 вересня, 12 вересня, 3 жовтня, 8 жовтня, 11 жовтня, 25 жовтня, 3 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Остапка, Ося

Скорочений

немає

За церковним

Євстафій

Колір

  • жовтий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

карбункул

Метал

золото

Рослини

лимон, геліотроп

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

активність, честолюбство, обдарованість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Остап Богданович Ступка — український актор театру і кіно, телеведучий; Семерак Остап Михайлович — український політик, народний депутат України; Остап Йосипович Нижанківський — український композитор, хоровий диригент

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Коментарі: 1
  1. Остап

    Сонце це не планета🤣🤣🤣

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: