Ніка – значення і походження імені

Історія походження імені Ніка

Ніка – жіноче ім’я грецького походження. В античній міфології Ніка – богиня перемоги.

Ім’я Ніка вживається і як цілком самостійну, і як скорочена форма від Домініка, Вероніка, Моніка.

Поширеність імені зумовила появу численних скорочених і зменшувально-пестливих варіантів: Ніка, Никуся, Никуша, Никушка, Нікі.

Іменини жінки, які носять ім’я Ніка, відзначають 23 березня і 29 квітня.

Значення та характеристика імені Ніка

Звичайно, ім’я людини обов’язково накладає відбиток на характер його носія, тому не дивно, що Ніка, названа на честь давньогрецької богині перемоги, характеризується передусім такими рисами, як владність, спонтанність, цілеспрямованість.

У дитинстві батьки від Ніки вимагають практично неможливого: вони намагаються зробити її кращою і в спорті, і в складанні віршів, і в малюванні. Оскільки в ранньому дитинстві, і в юності характер у дівчинки досить лагідний, то батькам вона особливо не суперечить. Однак, подорослішавши, дівчина негайно намагається звільнитися з-під надмірної батьківської опіки, а тому рано виходить заміж, вважаючи для себе цей крок єдино можливим варіантом самостійного життя. Звичайно, дуже часто такий швидкий і необдуманий шлюб є невдалим, проте для Ніки він є хорошим досвідом і уроком, як не треба робити.

У побуті жінка, що носить ім’я Ніка, зовсім не практичне: вона не вміє і не любить готувати, прати або прибирати. Вдалий шлюб у Ніки буде тільки з тим чоловіком, який зможе забезпечити їй міцний тил, щоб жінка могла цілком реалізуватися в професійній сфері.

Зазвичай жінка, що носить ім’я Ніка, реалізується у сферах, пов’язаних із спілкуванням з людьми. З Нікі вийде кваліфікований психолог, хороший лікар, або педагог, талановитий і цілеспрямований спортсмен.

Ніка зазвичай досить егоїстична і зациклена на собі особа. Якщо вона щось вирішила, то впевнена, що весь світ повинен підкорятися їй, а сім’я зобов’язана в усьому підтримувати. Дуже часто саме жінка з ім’ям Ніка є главою сім’ї, відповідає за її матеріальне забезпечення. Досить успішною буває Ніка і в бізнесі, де її рішучість і цілеспрямованість грають далеко не останню роль.

Жінка, що носить ім’я Ніка, розумна, кмітлива і вміє приймати радикальні рішення. Зовні вона здається впевненою в собі і безкомпромісною, однак за цією маскою ховається часто уразливий і невпевнена в собі людина, настрій якого залежить від думки оточуючих. Ніка не терпить критики. Жодної. Навіть конструктивна критика наштовхується на опір Ніки і повне несприйняття критикуючого.

Ніка – особа досить компанійську, тому її завжди оточують друзі та просто знайомі. Вона вміє підтримати розмову, дати добру пораду чи просто поговорити про життя.

Ніка – особа публічна, вона прагне бути в центрі уваги і завжди у всьому бути кращою. Ніка не терпить суперництва, тому конкурентів позбавляється жорстко і без зайвого сентименталізму.

Ім’я Ніка поширене в різних країнах. Найбільш відомими представницями його є: Ніка (грецька богиня перемоги), Ніка Турбіна (російська поетеса), Ніка Ракітіна (білоруська письменниця), Ніка Неєлова (російська художниця), Ніка Гілаурі (економіст), Ніка Глен (перекладачка).

Іменини:

23 березня, 29 квітня, 8 травня

Зменшено-лагідний варіант

Нікушка, Нікочка, Ніконька, Нікуся, Нікусик, Нікуля, Нікулька, Нікуша

Скорочений

Ніки, Нік

За церковним

Ніка

Колір

  • синій

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

сапфір

Метал

срібло

Рослини

каштан, фіалка

Тотемна тварина

орлиця

Риси характеру

активність, інтуїція, оптимістичність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ніка Турбіна (російська поетеса), Ніка Неєлова (російська художниця), Ніка Пілієв (російський футболіст), Ніка Ракітіна (білоруська письменник-фантаст), Ніка Стрижак (російська телеведуча)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: