Ілона – значення і походження імені

Історія походження імені Ілона

Ім’я Ілона рідко зустрінеш в Україні, особливо її південних областях, проте воно дуже поширене в країнах фінно-угорської мовної групи, що об’єднує мешканців Угорщини, Словенії, Естонії, Фінляндії та інших скандинавських держав.

Це католицьке ім’я, дающееся при хрещенні. За однією з версій воно веде початок від грецького «Олена», можливо походить від імені бога сонця Геліоса, і означає «сонячне світло», «світлий», «сонячний промінь», яке з часом і під впливом відмінностей вимови в мовах трансформувалося у деяких народів в ім’я Ілона. Точна етимологія імені не відома і ономастика (наука про власні імена) не дає однозначної відповіді.

Можливо різне вимова імені «Ілона». Для нашого слуху більш традиційним є другий ударний склад, однак у фінському варіанті наголос при проголошенні імені переноситься на перший.

Значення та характеристика імені Ілона

Володарка цього імені – суцільне чарівність. Вона не класична красуня, але вміє звернути на свою персону увагу, і нікого не відпускає зі свого ореолу впливу. Любить подорожі, дослідження нових місць і культур, однак вимагає у мандрах певного комфорту.

Їй подобаються вечірки, численні друзі, активні заняття. Ілона дуже товариська, але їй потрібен не співрозмовник, а слухач, тому що усередині неї генерується стільки інформації, якої вона прагне вербально поділитися з оточуючими, що на «дзеркальне слухання» іншого не залишається часу. Це не означає, що Ілону займає порожня балаканина. Навпаки, її мова завжди несе конкретний зміст і спрямована на вирішення черговий завдання. Вона не поет, а практик.

Їй властива правдивість, тому вона каже, що думає. Ілона не відрізняється терпимістю до недоліків і намагається дивитися на стосунки в шлюбі крізь призму притаманної їй перфекціонізму, намагаючись поліпшити свого партнера, посуваючи його брати нові життєві бар’єри. Ім’я дарує дівчині самостійність, незалежність від чиїхось суджень, прагнення розраховувати тільки на власні сили.

У неї складний і потайний характер, збагачує зовнішню напруженість і внутрішню пристрасність. Вона намагається не показувати свою вразливість, і відкрито виявляє тільки позитивні емоції в загальноприйнятих рамках. У неї є незламний стрижень, впертість у додаток до сили волі, які допомагають їй долати труднощі.

Ілона – «сірий кардинал», природжений організатор. З її появою всі робочі гвинтики починають крутитися в потрібному напрямку. Не випинаючи свою роль, вона здатна керувати людьми. Якщо вона вирішується в роботі делегувати деякі повноваження іншим учасникам процесу, а собі залишає можливість збирати інформацію і контролювати кінцевий результат, то їй це вдається добре. Хоча в цілому, Ілона – одинак, індивідуальний творець, наступного вислову «Хочеш зробити добре – зроби все сам». Носій цього імені часто не сприймає підтримку зі сторони і в цьому полягає її велика проблема. Навчившись просити і отримувати допомогу, вона буде здатна зробити набагато більше очікуваного.

Іменини:

20 січня, 27 січня, 28 січня, 18 березня, 15 квітня, 23 квітня, 3 червня, 8 червня, 24 липня, 31 липня, 18 серпня, 23 вересня, 12 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Ілонушка, Ілоночка, Ілононька, Лоночка, Лонушка

Скорочений

Мулу, Ілка, Іля, Ілонка, Лона, Лонка

За церковним

Ілона

Колір

  • блакитний

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

топаз

Метал

золото

Рослини

ясен, лілія

Тотемна тварина

голуб

Риси характеру

ранимість, стриманість, розвинена інтуїція

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ілона Дучинская ((1897 – 1978) угорсько-австрійська революціонерка польсько-австро-угорського походження, перекладачка, дружина Карла Полані), Ілона Кабош ((1898 – 1973) угорсько-британська піаністка), Ілона Митресей, іноді просто Ілона ((нар.1993) французька співачка), Ілона Усович ((нар.1982) білоруська бігунка, виступає на дистанції 400 м, багаторазова призерка чемпіонатів світу та Європи у складі збірної Білорусії в естафеті 4?400 м), Ілона Зріні, Олена Зрінскі ((1643 – 1703) фактична керівниця угорського визвольного руху в 1685 – 1703 роках, мати Ференца II Ракоці і дружина Імре Текелі (Імре Текея). Графиня. Керувала обороною Мукачівського замку від австрійських військ.), Ілона Броневицька ((нар.1961) естрадна співачка, акторка, теле – і радіоведуча. Лауреат Всесоюзного конкурсу виконавців «Ялта 88». Одна з провідних телепрограми «Ранкова пошта».)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: