Іларіон – значення і походження імені

Історія походження імені Іларіон

Парне чоловіче ім’я Іларіон прийшло у нашу мову з давньогрецької мови. Незважаючи на своє красиве звучання, безліч позитивних характеристик, воно не набуло великого поширення. У православних церковних святцях ім’я Іларіон святкується тричі. З історії відомо про чудесні діяння подвижника з цим ім’ям, описаних в «Житіє святого Іларіона». Говорячи сучасною мовою, святий був ясновидцем, вміла передбачати прийдешні події. Крім того, він був цілителем, вміла виганяти диявола. Одного разу святого Іларіона довелося виганяти диявола, вселившегося у величезного верблюда. Скаженого верблюда зв’язали путами, його очі були залиті кров’ю, він кричав так страшно, що в окрузі не було чутно нікого. Старець бестрепетно пішов назустріч тварині і наказав зняти з нього пута. Коли мотузки зняли, Іларіон звернувся до верблюду з тихою, лагідною мовою, за лічені секунди зумів його заспокоїти. Тварина знову стало слухняним і лагідним.

Значення та характеристика імені Іларіон

У перекладі з давньогрецької мови ім’я Іларіон означає «веселий», «радісний». Лінгвісти відзначають звучність цього імені, крім того, воно володіє підвищеною чутливістю, рухливістю, і деякою твердістю, не передбачає високої концентрації. Батьки маленького Іларіона дуже рано помічають особливість своєї дитини. Хлопчик відрізняється тонкою душевною організацією, високою допитливістю і гострим, живим розумом. Він дуже чутливий, вразливий і легко навчається. Всі ці якості дають можливість Іларіона згодом стати високоосвіченою людиною.

Іларіон дуже товариський, він вміє дружити і просто обожнює своїх товаришів. Однак він ніколи не потерпить поруч з собою зрадника, вважаючи віроломство одного найтяжчим з усіх пороків. Веселий і життєрадісний хлопчик не має ворогів, він не буде вступати в конфлікти. У спілкуванні з однолітками і педагогами його виручає неперевершене, м’яке почуття гумору. Іларіона нічого не варто зайняти місце першого учня, крім навчання, він із задоволенням відвідує численні гуртки, всіляко розвиваючи свої таланти. Цей хлопчик ніколи не стане призвідником бійки або затяжного конфлікту, навпаки, його миролюбність сприяє оздоровленню дитячого колективу.

Щоб стати успішним у житті, Іларіона потрібно виробляти твердість характеру. У будь-якому колективі дуже цінують його інтелігентність, чуйність, здатність до співпереживання. Іларіон може зробити кар’єру у багатьох сферах діяльності, він однаково талановита в гуманітарних і точних науках. Математик, програміст, журналіст, письменник, мистецтвознавець – малий список професій, на які йому варто звернути свою увагу. В юності Іларіон має безліч романів, він дуже влюбливий, вміє гарно доглядати за дівчатами. Одружуватися не поспішає, справедливо вважаючи, що до вибору нареченої потрібно підходити серйозно. У дружини він вибирає спокійну, розумну дівчину, не здатну до зрадництва. Іларіон вірний своїй дружині, надає їй допомогу по господарству і вихованню дітей, які просто обожнюють свого спокійного, інтелігентного і справедливого батька.

Іменини:

31 січня, 9 березня, 10 квітня, 10 травня, 19 травня, 19 червня, 6 серпня, 31 серпня, 4 вересня, 10 вересня, 1 жовтня, 3 жовтня, 11 жовтня, 24 жовтня, 3 листопада, 20 листопада, 2 грудня , 3 грудня 8 грудня, 27 грудня, 28 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Лариончик, Ларионушка, Скринька, Лариоша, Ларюша

Скорочений

Иларионка, Мулу, Ларіон, Ларионка, Лариоха, Скрині

За церковним

Іларіон

Колір

  • малиновий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

топаз

Метал

залізо

Рослини

каштан, півонія

Тотемна тварина

ягуар

Риси характеру

скритність, скромність, делікатність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Іларіон Воронцов-Дашков – граф, російський державний діяч; Іларіон Галузо – паразитолог, академік; Іларіон Співаків – російський актор (роль у фільмах “Чапаєв” і ін); Іларіон Прянішніков – російський художник-передвижник; Іларіон Самтавнели – середньовічний грузинський зодчий (XI століття); Іларіон – Святий Іларіон, подвижник; Іларіон – преподобний Іларіон-чудотворець

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: