Земфіра – значення і походження імені

Історія походження імені Земфіра

Етимологи і люди, які вивчають антропонимику, по-різному розглядають історію походження імені Земфіра. Одні вважають, що це ім’я має грецькі корені і утворене від назви вітру Зефір. Зефір – теплий і легкий вітерець.Звідси значення імені – “повітряна”, “легка”, “тепла”. Подібність у назві вітру та імені очевидно, різняться вони лише однією буквою і родом.

Інші припускають, що Земфіра – ім’я, яке з’явилося на Сході. Спочатку воно народилося в тюркському мовному потоці і перекладалося як “непокірна”.

За третьою версією, Земфіра – мусульманське ім’я, татарське, прабатьком якого був іранський мову. Буквальний його переклад – “сапфір”. Спостерігається явне співзвуччя слів Земфіра і сапфір. Другий склад імені – копія другого складу назви дорогоцінного каменю.

Земфіра, Замфира, Занфира, вона ж Зинфира – синонімічні варіанти повного імені. Ласкаво Земфіру називають Земфирушкой, Зарой, Фірмою або Земушкой. У сучасному Татарстані велика кількість дівчаток, дівчат і жінок носять це прекрасне ім’я.

Значення та характеристика імені Земфіра

З дитячих років Земфіра відрізняється потайливим характером. Дівчинку важко викликати на відвертість. Часто вона не говорить всієї правди, так як не вважає, що її повинні дізнатися. Серед подруг дівчинка виділяється яскравою зовнішністю, харизматичністю і оригінальністю. Вона не схожа на інших. Іноді її вчинки дивують і навіть шокують однолітків і дорослих.

Доросла Земфіра йде до своєї цілі обережно й холоднокровно. Вона живе за принципом: “Сім разів відміряй – один відріж”. Дуже часто Земфіру звинувачують у повільності, нерозторопність і навіть легковажність. Але це не зовсім вірні характеристики жінки. Скоріше її можна назвати ґрунтовною і практичною.

В особистому житті Земфіру часто чекають розчарування і помилки, але вона не впадає у відчай і робить все нові і нові спроби на шляху до справжнього жіночого щастя. Земфіра не відноситься до числа жінок, які роками страждають за втраченою любовю. Вона горда, незалежна, розважлива.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Земфирочка, Земфирушка, Земфиронька, Земфирчик, Фирочка, Фирушка, Фиронька

Скорочений

Земфирка, Земфи, Фіра, Фірка

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

сапфір

Метал

свинець

Рослини

кедр, мак

Тотемна тварина

кінь

Риси характеру

чарівність, загадковість, мінливість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Земфіра Цахилова ((нар.1943) радянська актриса, що зіграла більше 30 ролей в період з 1966 по 1982 роки. В даний час є керівником дитячого центру «Катюша», який сама ж і заснувала в 1993 році. Також працювала в Театрі імені Мосради.), Земфіра Мефтахетдінова ((нар.1963) азербайджанська спортсменка-стрілець (стендова стрільба). Олімпійська чемпіонка 2000 року, бронзовий призер Олімпіади 2004 року, учасниця Олімпійських ігор 2008 року, чемпіонка світу (1995, 2001), чемпіонка Європи (1986, 1987 і 1988 – в команді).), Земфіра Рамазанова ((нар.1976) російська співачка, музикант, композитор і автор пісень

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: