Альбіна – значення і походження імені

Історія походження ім’я Альбіна

Ім’я Альбіна з’явилося в Стародавньому Римі. Воно має не одну версію свого походження. За однією з версій, ім’я утворилося від особистого родового імені Albinus.

Якщо вірити другої версії, то ім’я Альбіна походить від чоловічого імені Альбін. Таке ім’я носив послідовник Платона, який викладав вчення свого кумира відомому стародавньому лікаря – Галену.

А за третьою версією ім’я Альбіна це форма імені Альба, імена є спорідненими і можуть бути зменшувально-пестливих зверненнями один до одного.

Ім’я було популярним і у слов’ян, татар, чехів, поляків та американців.

В православ’ї у Альбіни немає святих покровителів і вона не відзначає іменини. Але в католицтві у неї є покровитель – Альбіна Кесарийская. Під час гонінь християн її схопили і жорстоко мучили, примушуючи зректися своєї віри. Вона не піддалася і після болісних тортур її обезголовили. Альбіна зазначає католицькі іменини 16 грудня.

Зменшувально-пестливі форми: Аля, Ліна, Альба, Альбиночка, Белла, Алла.

Значення та характеристика імені Альбіна

У перекладі з латинської Альбіна означає “білий”, “світлий”, “чистий”.

Татарською мовою Альбіна означає “білоока”.

По тлумаченню слов’ян Альбіна означає “біла”.

Альбіна неймовірно приваблива і мила дівчина. Вона може розташувати до себе навіть самого суворого співрозмовника. Вона багато читає і захоплюється творчістю, малює з натхненням. Альбіна за характером м’яка і ласкава, але в глибині душі вона може бути холоднокровною і мстивою. Дівчина на ім’я Альбіна досить зарозуміла і гордовита. Іноді в її погляді можна помітити презирство. Вона обидчива, сприймає все близько до серця і будь-яке невірне слово може глибоко поранити її. Вона не покаже цього, але наодинці з собою буде сильно переживати. Але дівчина з ім’ям Альбіна не злопамятна, якщо кривдник щиро розкається, вона швидко забуде конфлікт. Альбіна недовірливий, у неї багато знайомих, але воліє тримати все в собі. Альбіна енергійна і бадьора, вона впевнена, що їй все по плечу. Якщо трапляється неприємність, Альбіна не зациклюється на цьому, вона швидко переключається на позитивні емоції.
Альбіна не вірить чоловікам і заміж виходить досить пізно, її супутнику доведеться добряче постаратися, щоб розтопити її крижане серце. Альбіна не пробачить зраду і у випадку зради з боку чоловіка не залишить йому ні єдиного шансу на спокутування провини.

Альбіна любить мріяти і постійно думає про те, як зробити фантазії реальністю. Іноді Альбіна розривається з-за свого суперечливого характеру, але негативні риси все-таки сильніше, ніж позитивні.

Іменини:

16 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Альвіна, Альбинка, Альбиша, Альбінушка, Альвинка, Белла, Алечка

Скорочений

Аліна, Ляля, Біна, Аля

За церковним

Альбіна

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

вогненний опал

Метал

ртуть

Рослини

черешня

Тотемна тварина

цикада

Риси характеру

активність, стриманість, загострене самолюбство

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Художниця-графік з Литви — Альбіна Йоно Макунайте; знаменитий тренер з художньої гімнастики — Альбіна Миколаївна Дерюгіна; юрист, член Московської обласної колегії адвокатів — Альбіна Іванівна Краснокутська; оперна співачка, народна артистка Росії — Альбіна Іннокентєвна Борисова; офтальмолог, яка очолює Центр рефракційної хірургії Інституту мікрохірургії ока — Альбіна Іванівна Івашина; солістка жіночої російсько-української поп-групи «ВІА Гра» — Альбіна Джанабаєва Борисівна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: