Гаяне – значення і походження імені

Історія походження імені Гаяне

Ім’я Гаяне вважається вірменським традиційним ім’ям, хоча прийшло туди з Персії разом з славою Святою Гаяне, в честь якої збудований стародавній храм у місті Вагаршапаті. Дьяконисса Гаяне і ще 35 дів втекли з Риму через гоніння на віруючих християн, цар Вірменії Трдат III прийняв їх, але закохався в красуню Рипсимэ, Гаяне захистила дівчину, але всі вони були страчені за непослух волі царя заради Христа і своєї обітниці безшлюбності.

Коріння імені грецькі, це видозмінене ім’я грецької богині Землі Геї. Ім’я дуже популярно досі. Поширене у всіх кавказьких народів, зустрічається в Туреччині. В англомовних країнах ім’я Гаяне вважається рідкісним, зустрічається в основному тільки у вірменських діаспорах і сім’ях з вірменськими коріннями.

У Росії ім’я знайоме, хоча і рідко, що пов’язано з вірменською традицією найменування. Зараз на території країни проживає багато вірмен, тому ім’я Гаяне не так вже рідко зустрічається. Ім’я незвичайне, гарне, милозвучне. Завдяки моді на рідкісні імена може стати популярнішим в світі.

Значення та характеристика імені Гаяне

Ім’я Гаяне – змінена форма імені грецької богині Землі Геї, тому його можна перекласти як “земне”, “родючий”, “присвячена Гея”. На вірменському воно набуло нового значення “сім’я”, “отчий дім”.

Дівчина справді має багато “земних” рис у характері: практична, ділова, чітко розуміє вигоду і міцно стоїть на ногах. Її можна було б назвати і розважливою, але цьому заважає емоційність і запальний характер.

Поки Гаяне маленька, то своєю чарівністю здатна закохати в себе всіх оточуючих, а вже батьки і зовсім без розуму від малятка. У дитинстві зростає розпещеної улюбленицею, любить домагатися свого, коли ласкою, а коли і капризами. Гаяне потрібно привчати до порядку і відповідальності, інакше потім їй буде складно. Адже сторонніми людьми у дорослому житті не покомандуєш.

У школі Гаяне має славу красунею і королевою. Навчання їй не так легко дається, як підкорення хлоп’ячих сердець. Гаяне зазвичай відвідує багато гуртків, т. к. дуже творчо обдарована: спів, танці, малювання, театральний гурток, спортивні секції. Тому дівчинка дуже любить брати участь у шкільних концертах та заходах. Незважаючи на запальність, остигає швидко, не злопамятна, вміє дружити і знаходити спільну мову з оточуючими.

Гаяне часто пов’язує своє майбутнє з серйозними професіями: лікар, юрист, педагог, економіст, підприємець. Але може піти і по творчій ниві: співачка, актриса, модель і т. п. У Гаяне є кмітливість і ділове чуття, тому їй часто супроводжує фінансовий успіх у вибраній справі. Часто спирається на допомогу сім’ї або чоловіки, Гаяне не бачить в цьому нічого страшного – для неї важливо досягти мети.

Любов Гаяне і приваблює і лякає. Вона дуже емоційна, тому почуття часто приносять їй біль і розчарування, крім того, Гаяне боїться потрапити в залежність від любові. Чоловіка по душі вибере швидше всього в зрілому віці, врахувавши помилки молодості. Сім’я, будинок, діти – це її стихія! Вона готова багато часу і любові вкладати в своє “гніздечко” та його мешканців, т. к. вважає будинок і домочадців продовженням себе і свого образу.

Іменини:

18 червня

Зменшено-лагідний варіант

Гаєчку, Гаяша, Гаюша, Гаянушка, Гаяночка, Гаячита, Гаянита, Гайка, Гаяник, Гайчонок

Скорочений

Гая, Гаяна

За церковним

Гаяне

Колір

  • бірюзовий
  • синій

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

хризоколла, азурмалахит, лазурит

Метал

срібло

Рослини

дика троянда, виноград

Тотемна тварина

кішка

Риси характеру

емоційна, жіночна, з хитринкою

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гаяне (Ганна) Ананов – радянська балерина, солістка Маріїнки та Великого театру, дружина великого шахіста Михайла Ботвинника; Гаяне Петросян, російський кінорежисер, зняла картину “Народжені вільними”; Гаяне Серобян – вірменська виконавиця фольклору та поп музики

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: