Алевтина – значення і походження імені

Історія походження імені Алевтина

Походження імені Алевтина напевно не відомо. Існує кілька версій появи цього імені. Один з варіантів, що у нього латинські корені, під дією особливостей слов’янських мов ім’я трансформувалося від латинського імені Валентина (сильна, здорова). Валентин називають дівчаток у всіх країнах світу, а Алевтинами – тільки в російськомовних. Інший варіант – ім’я бере коріння з давньогрецької міфології, від прабатька Геракла, якого звали Алевт (вигнанець). Третій варіант – походження від грецького слова aleuo, значення якого використовує пахощі.

Алевтина – церковне ім’я. Під час правління імператора Максиміна Алевтина Кесарійськую (Палестинську) з братом і сестрою заслали в каменоломні, жорстоко мучили, а потім спалили на вогнищі за пропаганду православної віри. У XIII-XIV століттях ім’я з’явилося на Русі, після того як великомученицю Алевтина зарахували до лику святих. Днем Святої Алевтини вважається 29 липня.

Значення та характеристика імені Алевтина

Значення імені Алевтина — «відображення», «чужа поганого», «натирающаяся пахощами», «добре пахне», «ароматна».

У дитинстві Алевтина – емоційна, непосидюча, відповідально і самостійно виконує домашні завдання, улюблениця вчителів, схожа зовні і характером на тата, мало допомагає мамі в домашніх справах, дружить з хлопчиками. Талановита в музиці та мистецтві. Часто хворіє, але якщо починає займатися спортом, з часом зі здоров’ям все налагоджується. Якщо дівчинку виховувати в строгості, то у неї буде більш м’який характер.

Алевтина не можна обдурити, вона розумна і прониклива. По натурі – лідер з жорстким характером, безкомпромісна, з-за чого в сім’ї та робочому колективі виникають конфлікти. Ретельно і довго вибирає чоловіка з високим матеріальним і соціальним статусом. Віддана і не здатна на зраду. Якщо чоловік зможе приборкати її, то сімейне життя буде щасливим. У Алевтини завищена самооцінка, з цієї причини у неї немає близьких друзів, але немає недоліку в знайомих і приятелів, вона проста в спілкуванні, балакуча і популярна серед оточуючих. В душі Алевтина добра, ранима, обидчива, мрійлива. Може бути привітною і поступливою, якщо її не дратувати. Хороша господиня, рукодільниця і кулінарка, з її люблять. Своїх дітей любить, але виховує суворо. Уважна до своєї зовнішності, одягається екстравагантно, привертаючи увагу чоловіків, любить ходити в походи. Нікому не довіряє, спирається тільки на особисті знання і досвід. Пунктуальна, з цієї причини не терпить, коли хтось запізнюється. У незнайомому суспільстві стримана і говорить тільки по справі. Справедлива і принципова, ніколи не промовчить і заступається за скривдженого. З неї виходить хороший керівник, Алевтина вибирає чоловічі професії, часто реалізує себе в мистецтві та спорті. На роботі прекрасно справляється зі своїми обов’язками, відповідальна, цілеспрямована, у колективі має авторитет, але запальна, тому виникають конфлікти. У чоловічому колективі почуває себе впевненіше, ніж у жіночому. Ім’я зустрічається рідко, тому Алевтина не обділена увагою людей, впевнена в своїй неповторності і непересічність, звідси самолюбство, самозамилування, зверхність. Тримає слово, не любить пліткувати, тому вміє зберігати чужі таємниці.

Іменини:

23 лютого, 29 липня

Зменшено-лагідний варіант

Алевтинка, Алевтинушка, Алевтиночка, Аличка, Алюшка, Аленька, Тіночка, Тинонька, Тинчик

Скорочений

Аля, Алька, Тіна, Тинка

За церковним

Валентина

Колір

  • білий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

кварц

Метал

залізо

Рослини

тополя

Тотемна тварина

дзеркальний короп

Риси характеру

емоційність, прямолінійність, владність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Алевтина Олюнина (Смирнова, Панаріна) ((нар.1942) радянська лижниця, олімпійська чемпіонка (1972), дворазова чемпіонка світу, заслужений майстер спорту СРСР (1970)), Алевтина Добриніна ((нар.1973) російська актриса театру і кіно), Алевтина Єгорова (російська співачка, автор пісень, екс-солістка групи «FM»), Алевтина Колчина ((нар.1930) видатна радянська лижниця, олімпійська чемпіонка (1964), 7-разова чемпіонка світу, заслужений майстер спорту СРСР), Алевтина Леонтьєва ((нар.1977) російська співачка, колишня учасниця групи «Мельница», зараз виступає сольно з власним колективом, веде передачу «Школа споживача» на телеканалі «Столиця», працює диктором на радіо і телебаченні).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: