Антоніна – значення і походження імені

Історія походження імені Антоніна

Антоніна – українське жіноче ім’я, історію виникнення якого пов’язують з появою християнства на Русі. У імені кілька версій походження. Згідно з однією з них, Антоніна – жіноча форма від римських імен Антонін і Антоніус, імператорів стародавньої римської династії Антоніїв. За іншою версією воно має грецьке походження і походить від слова «antao», значення якого «набуває натомість» За церковним календарем іменини Антоніни відзначають кілька разів в році.

14 березня та 26 червня церква вшановує пам’ять святої мучениці Антоніни Нікейської, втопленою за наказом імператора Максиміана у IV ст., в часи гоніння на християн.

23 червня – день пам’яті Антоніна Кродамнской, діви, мучениці, яка за відданість християнській вірі була живцем була кинута у вогняну яму і засипана землею.

Коротка форма імені – Тоня, Тося, Нюся, Тонюра, зменшено-ласкава форма імені – Тонечка, Антонинка, Антося, Антоша.

Значення та характеристика імені Антоніна

Володарка імені володіє спокійним та добродушним характером, незважаючи на значення свого імені, яке закликає до рішучих дій. Антоніна – довірлива і чуйна, саме ці якості привертають до неї людей. Її люблять оточуючі, друзі, рідні звертаються до неї за допомогою, порадою. Вона живе за принципом: як ти ставишся до людей, так і вони до тебе. З дитинства росте маминою помічницею, із задоволенням піклується про молодших братів чи сестер, бере над ними шефство. Професії у майбутньому вибирає пов’язані з педагогікою, соціальною роботою. З Тоні вийде хороший лікар, психолог, вихователь. Вона – чудовий виконавець, виправдає довіру будь-якого колективу – відповідально виконує всі доручення і береться за складні завдання. Рідше стає начальником, буває надмірно суворою і деспотичною в ролі керівника. Кар’єру не вважає пріоритетом у житті, хоча щиро вірить, що гідна красивого життя, не затьмареною важкою працею. Для неї важливіше гармонія та лад у сім’ї, мріє бути забезпеченою домогосподаркою.

Антоніна володіє дивовижною інтуїцією і даром пророцтва. У неї розвинені артистичні здібності, багата уява. Тоня мрійлива, романтична і сентиментальна натура, якій необхідно час побути наодинці з собою, у своїх мріях. Вона створює враження беззахисною і слабкою, але насправді може постояти за себе і нікому не дає себе в образу.

Антоніна жіночна і м’яка, її жіноче начало яскраво виражено в зовнішності: в плавних лініях фігури, котячою ходою. Її руху неквапом і граціозні. З юності в Антоніни величезну кількість шанувальників, на яких вона просто не звертає уваги, не замислюючись над тим, що цим завдає сердечну рану. Довго вибирає майбутнього чоловіка, вийшовши заміж, стає зразковою дружиною і справжньою берегинею домашнього вогнища. Вона віддана і вірна дружина, вміла економна господиня, турботлива мама. Схильна до жертовності заради порятунку сім’ї, готова терпіти пияцтво чоловіка або змиритися з його невірністю. Її будинок завжди відкритий для гостей, вона здатна вислухати кожного та допомогти у біді.

Іменини:

10 січня, 22 січня, 30 січня, 1 березня, 14 березня, 29 квітня, 4 травня, 12 червня, 23 червня, 26 червня, 10 серпня, 27 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Антонинка, Антониночка, Антонинушка, Антонинонька, Антонинчик, Тонечка, Тонюшка, Тонюша, Ніночка, Нинушка, Нинчик

Скорочений

Тоня, Тонька, Тоха, Тося, Антошка, Ніна, Нінка

За церковним

Антоніна

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

сапфір

Метал

свинець

Рослини

верба, лілія

Тотемна тварина

оселедець

Риси характеру

сприйнятливість, идеалистичность, конфліктність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Антоніна (свята мучениця) Антонія Молодша (дочка тріумвіра Марка Антонія, мати Германіка і імператора Клавдія), Антоніна Середина ((нар.1929) радянська спортсменка (веслування на байдарках), 2-разова олімпійська чемпіонка 1960 року, 2-разова чемпіонка світу. Заслужений майстер спорту СРСР.), Антоніна Абаринова ((1842 – 1901) справжнє прізвище – Рейхельт; російська оперна співачка (контральто, згодом меццо-сопрано) і драматична актриса), Антоніна Коптяева (російська письменниця, автор книг «Іван Іванович», «Фарт» та ін), Антоніна Нежданова ((1873 – 1950) російська радянська оперна співачка (лірико-колоратурне сопрано), народна артистка СРСР (1936), доктор мистецтвознавства (1944)), Антоніна Ржевська ((1861 – 1934) російська художниця, одна з двох жінок-живописців, прийняті в Товариство пересувних художніх виставок), Антоніна Шуранова (радянська і російська актриса театру і кіно, народна артистка Росії)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: