Афанасій – значення і походження імені

Історія походження імені Афанасій

Ім’я Панас, як і багато імен, які широко поширені в Східній Європі має давньогрецькі корені. Спочатку відбулося від «танатос» або ж «фанатос» (що означає смерть), яке вживається з приставкою «а» (вона в свою чергу, виконувала роль заперечення), по суті утворилось ім’я Атанасіос. На українську мову це ім’я перекладається як «безсмертний» і найчастіше його носили єпископи і патріархи з Константинополя та інших міст Візантії.

На Русі це ім’я з’явилося після того, як на території повсюдно поширилося християнство. Також, як і більшість інших імен, його занесли греки з Візантії. Ім’я Афанасій користувалося попитом і так називали дітей у багатьох селянських родинах.

Значення та характеристика імені Афанасій

Афанасій з ранніх років підростає врівноваженою і спокійною дитиною. Вже тоді у нього закладається допитливість і разом з нею розвивається багата уява і мрійливість. З однолітками воліє не лаятися і в цілому є дуже спокійною дитиною, від цього, найчастіше, не може постояти за себе, намагаючись уникнути суперечок і конфліктів. У ньому дуже багато жіночих рис, тому в його вихованні особливо важливо вплив батька, щоб Опанас не виріс слабким хлопчиком.

Подорослішавши, Панас стає м’яким і добрим, найчастіше з проблемами впевненості в собі і своїх силах. Афанасій здатний піти на жертви, безкорисливий, але при цьому може образитися і навіть вийти з себе. Однак, такі люди мають достатньо відхідливий характер і не є злопамятными.

Афанасій має щирим альтруїзмом і має внутрішнє бажання принести користь цього світу. Він досить приємний і скромний чоловік, який вважає за краще слухати, ніж говорити самому. Афанасію важлива незалежність і свобода, насильство для нього неприйнятно. З-за цього не любить примушувати до своєї думки. У ньому немає потенціалу і прагнення до лідерства, командувати людьми.

Свою роботу Афанасій виконує старанно і неквапливо. Завжди може вирішити будь-які і навіть самі складні завдання, без залучення допомоги або просто чужого уваги. Саме з-за цього якість робота Афанасія залишається непоміченою і йому стає важко піднятися вище по кар’єрних сходах. Начальство часто його не помічає, всі нагороди і заохочення дістаються більш активних колег. Щоб домогтися успіху на робочому місці, Афанасію потрібно більше наполегливості або ж допомога його колег, які повинні стати для нього друзями.

Афанасій часто користується успіхом у жінок, привертаючи до себе романтичних дам. Може втратити голову від легких і швидко розвиваються відносин. Родина для неї стоїть на перших місцях, і Панас охоче бере на себе при нагоді домашні турботи. Буває одружений два рази. Досить багато приділяє уваги своїм дітям, виховує їх з великою любов’ю, від цього іноді мати буває суворіше, ніж він.

Іменини:

31 січня, 7 березня

Зменшено-лагідний варіант

Фоша, Фося, Фоня, Афанасьюшка, Нася, Афоня, Нафаня, Афанася, Афося,

Скорочений

Афоня, Фаня, Фані

За церковним

Опанас

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

корал

Метал

алюміній

Рослини

лілія

Тотемна тварина

дельфін

Риси характеру

замкнутість, спокій

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Афанасій Федорович Бичків – російський археограф і академік; Панас Прокопович Щапов – російський історик, професор; Афанасій Афанасійович Фет – російський поет; Афанасій Нікітін – російський мандрівник і купець; Афанасій – митрополит, духовник Івана Грозного, протопоп Благовіщенського собору; Святитель Афанасій – архієпископ Олександрійський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: