Андрій – значення і походження імені

Історія походження імені Андрій

Розглянуте ім’я з’явилося в Стародавній Греції. В античній міфології так називали сина Пенея (річкового божества), який зробив ряд географічних відкриттів. Особливу популярність придбало в Елліністичний і Римський періоди (323 р. до н. е. – 330 р. н. е..), коли вийшло далеко за межі Еллади.

За іншою версією походить від слова «індра» (могутній, сильний) – епітета верховного індуїстського бога. Індійці, які сповідували релігію, перенесли найменування до європейців близько 1300 року до н. е.., де воно видозмінилося до грецького варіанту.

Так іменувалися перші християнські вчителі і святі, бо ім’я зберегло свою популярність у Візантії, Західної Римської імперії, купуючи різні форми: Ендрю, Андре, Анрі, Андерс, Андраш, Ондржей, Антті, Андро. Після не менш успішно прижилася в Новому Світлі і стало одним з найбільш затребуваних на всіх континентах.

Стало улюбленим на Русі. При цьому жіноча форма – Андреа, Андріана тут не закріпилася. Росіяни зменшувальні форми нечисленні: Андрійко, Андрюня, Андрюха. Від нього стався ряд слов’янських та європейських прізвищ. Ймовірно, похідними є імена Андріан, Андрон. В слов’янському календарі існує Андрєєва ніч – вечір на 30 листопада, символічний перехід до зими, коли влаштовувалися ворожіння і гуляння молоді перед Різдвяним постом.

Залишили слід в історії великі особистості з подібним ім’ям – апостол Андрій Первозванний, правителі руських князівств, герцог Андрій Угорський, іконописець Рубльов, вчені Бекетов, Колмогоров, Цукрів, маршал Гречко, письменник Платонов, режисери Тарковський і Кончаловський, актори Мягков, Миронов та інші.

Значення та характеристика імені Андрій

З грецької мови слово перекладається як «мужній, хоробрий, сміливий», а також «чоловік», «муж», «чоловік». Його фонетика цілком відповідає змісту: вимову лаконічно, чується активність, сміливість, могутність, а крім того – яскравість, радість і непересічність.

Ім’я володіє сильною позитивною енергетикою чоловічого початку. На думку психологів це повинно відображати суто три типи: маскулінні риси: домінантність, цілеспрямованість і рішучість.

Відносно мала кількість пестливих звернень свідчить про сприйняття оточуючими його носіїв, як впевнених в собі і авторитетних індивідів.

Звучання версії «Андрюша» докорінно змінює фонетику слова, роблячи його більш м’яким і легким, що викликає асоціації з добротою, ніжністю і красою. Очевидно, так званий представник сильної статі може проявляти різні іпостасі своєї особистості.

У поданні астрологів імені протегують Сонце і Уран – планета змін і нестабільності. Камені-талісмани – аметист, онікс, опал; відповідний колір – бузковий; рослина – ялиця; квітка – анемона; стихія – вода.

Риси характеру імені Андрій

Андрії, дійсно, сильні, відважні і цілеспрямовані люди. Вони розумні, практичні і наполегливі. Вже з дитинства виявляють непосидючість. Маленькому Андрійкові подобається побешкетувати, але дитя рідко засмучує батьків. Його приваблюють ігри з конструкторами, машинками, наукові досліди. Вчитися в школі він в змозі, як на відмінно, так і посередньо, що обумовлено нестійкістю вдачі, поєднанням протилежних якостей.

«Мужній чоловік» – душа будь-якої компанії, оратор і жартівник, легко заводить знайомства, привабливий для людей. Жадає уваги, артистичний і егоцентрична.

Як правило, носії імені оптимістичні, добрі, великодушні і спокійні, але якщо їх образити, здатні стати агресивними. Не люблять несправедливості і нечесності. Можуть надавати безкорисливу допомогу.

Крім перерахованих чорт їм властива незалежність і гордість, що часом набуває негативний відтінок і відштовхує оточуючих. Самі ці особи воліє чергувати компанії з самотою, але тривале самотність загрожує зневірою.

При уявній простоті і безтурботності такі джентльмени практичні, хитрі і розважливі. Майже завжди успішні і з боку здається, що вони пестуни долі, однак секрет не в удачі, а в їхньому терпінні, важкій праці. Не бояться пробувати щось нове, хоча не підуть на невиправданий ризик. Продукують велику кількість ідей, іноді схильні до філософських роздумів.

Багата уява і велика потреба в самовираженні перетворює Андрія у любителя хобі та творчого дозвілля.

Сімейні та любовні стосунки Андрія

Володарі цього імені вірні друзі і подружжя, їхні почуття глибокі і щирі. Дружба для них дуже важлива, а в людях вони цінують тверезий розум, почуття гумору і повага чужого особистого простору.

До того як вступити в шлюб, Андрій може зустрічатися з багатьма дівчатами. У подружжя прагне взяти гарну, яскраву жінку, але її внутрішній світ не дуже йому цікава, а після він здатний розчаруватися в особистих якостях дружини.

У сімейному житті буває ніжним, пристрасним і ніжним, так і егоїстичним, ревнивим. Рутина і побут його дратують, тому домашнє господарство лягає на плечі дружини. А ось турбота про матеріальний добробут цілком бере на себе, виконуючи їх відповідально.

Чи зможе пробачити подрузі що завгодно, але тільки не зраду. Обраниця персони з цим ім’ям має розуміти, що крім сім’ї для її чоловіка значущі кар’єра і спілкування з друзями. Встановити контакт з тещею йому непросто. Як люблячий батько, балує своїх дітей, особливо дочок.

У сімейному житті вірний, зраді віддасть перевагу розрив відносин. Після розлучення довго не зважується одружитися, але повторний шлюб приносить йому щастя.
Секс і любов для Андрія пов’язані нерозривно. Він шукає емоційних та чуттєвих жінок, ввічливий, уважний, любить красиво доглядати за дамами, доставляти їм задоволення.

Гармонійні союзи з Оленою, Іриною, Наталею, Ларисою, Марією.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Андрія

Наполегливість, працездатність і енергійність розглянутих особистостей роблять їх прекрасними працівниками, колегами, підлеглими або начальниками. Їм підходять професії в галузі точних або природничих наук, мистецтва. З них виходять чудові співаки, актори, художники, дизайнери і режисери, а також письменники, інженери, медики і рятувальники. Рідше вони обирають терені спортсмена, політика чи військового. Схильні вибирати престижні спеціальності, часом помиляються з вибором і отримують кілька утворень.

Домагаються успіхів у бізнесі завдяки цілеспрямованості, ініціативності і лідерським навичкам. Вважається, що хороші бізнесмени з цим ім’ям з’являються на світ взимку і восени, але вони проявляють владність і деспотизм.
Андрій надзвичайно обережним у поводженні з грошима, тому зможе досягти успіху у фінансовій сфері. Але краще, коли комерційне справа пов’язано з чимось для нього цікавим.

Деколи в діловому житті непередбачуваний, але його рішення ґрунтуються на аналізі, адже він реалістично дивиться на речі. Взагалі, Андрії – не мрійники, а практики.

Здоров’я Андрія

Названі юнаки і дорослі люди фізично сильні і витривалі, разом з тим схильні до частих застуд, проблем з дихальною системою, носом і вухами. Ймовірно, так позначається їх активний спосіб життя. Вони потребують зміцнення імунітету.

Іменовані Андріями схильні до нудьги і депресії. Враховуючи цей факт, їм потрібно берегти себе, уникаючи стресів, надмірних навантажень і порушення режиму дня. Неодмінно важливо, щоб суб’єкт не втратив природного оптимізму. Інакше можливий розвиток залежностей, серцево-судинних патологій.

Такому чоловікові підійдуть заняття боксом, єдиноборствами, вони допоможуть підтримувати гарне самопочуття і розтратити надлишок агресії. Але при цьому важливо уникати часто трапляються у них травм, наприклад, переломів, забоїв. Статура такого індивідуума, як правило, атлетична, схильність до надмірної ваги незначна. «Літні» Андрії можуть володіти астенічною конституцією, їм показані заняття бігом, тенісом, баскетболом і волейболом.

Варто бути обережним власникові імені в подорожах, він сприйнятливий до інфекційних захворювань. У зрілості йому рекомендовано стежити за харчуванням з-за проблем з шлунково-кишковим трактом.

Ім’я Андрій для дитини

Вибираючи ім’я для малюка, слід пам’ятати про його енергетики. Якщо батьки бажають синові яскравою і щасливою долі, вони повинні дотримуватися певних правил виховання. Помірна строгість і заохочення сприяють подоланню примх, дисципліна і послідовність – боротьбі з неслухняністю і імпульсивністю дитини. Маленький Андрійко повинен навчитися поважати інтереси інших членів сім’ї та піклуватися про них. Добре, якщо у нього будуть молодші брати і сестри, тому ім’я можна дати первістку.

Милозвучно і сприятливо поєднується з по батькові Петрович, Михайлович, Максимович, Володимирович. Для осіб, народжених навесні і влітку, підійдуть по батькові Миколайович, Семенович і Степанович.

Астрологи радять давати ім’я «мужній» хлопчикам, народженим під знаками Близнюків, Лева, Скорпіона і Стрільців.

Православна церква відзначає іменини Андрія понад 40 разів, найбільш значущі, що припадають на 13 грудня, 13 липня і 1 вересня.

Іменини:

31 травня, 25 червня, 12 липня, 13 липня, 17 липня, 1 вересня, 4 жовтня, 6 жовтня, 15 жовтня, 23 жовтня, 30 жовтня, 9 листопада, 13 грудня, 15 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Андрійко, Андрюша, Андрюня, Андрійко, Дрончик

Скорочений

Андрюха, Дрон, Андре

За церковним

Андрій

Колір

  • бузковий
  • жовтий

Планета

  • Уран

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

аметист, бурштин

Метал

срібло

Рослини

ялиця, анемон

Тотемна тварина

очеретяний кіт

Риси характеру

винахідливість, завзятість, нестійкість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Талановитий поет Андрій Вознесенський, радянський актор Андрій Миронов, іконописець Андрій Рубльов, авіаконструктор Андрій Туполєв, російський письменник Андрій Платонов, футболіст Андрій Аршавін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: