Ліна – значення і походження імені

Історія походження імені Ліна

Гарне, звучне ім’я Ліна має п’ять версій походження. Перша версія — ім’я має давньогрецьке походження. У цій мові було чоловіче ім’я Лін. Так називали засновника міста Линос, який був сином бога Аполлона. Згодом від чоловічого імені сталося і жіноче ім’я — Ліна. У греків є й інша версія походження імені. Їх лінгвісти стверджують, що ім’я Ліна походить від поєднання «сумна звістка» і досі має це значення.

Третя версія — ім’я Ліна походить від латинського слова «сирена». Так римляни називали солодкоголосих полуженщіни-полуптиц. Араби впевнені, що ім’я Ліна вперше стали використовувати в їх мові. У перекладі з арабської мови воно означає «гарна, як пальма». П’ята версія походження назви — радянська. Після революції громадяни СРСР часто називали новонароджених дочок абревіатурою Ліна, взявши перші склади від назви «Ліга Націй». Це виглядає дивно, але тоді наречення ім’ям-абревіатурою було звичайною практикою.

Значення та характеристика імені Ліна

Позитивними властивостями носійки імені вважається їх неймовірну гостинність і привітність. Дівчинка без праці знаходить спільну мову з різними людьми, розташовує до себе, навколо неї створюється особлива атмосфера тепла і затишку. Люди самі тягнуться до неї. Вона добра, чуйна, спокійна, рассудительна. У Ліни багатий внутрішній світ, вона схильна до розуміння і співпереживання.

Однак це ім’я несе в собі й негативні якості. Іноді без видимих причин Ліна буває примхливою, слізливою, їй властива меланхолійність і песимізм. Батькам слід дбайливо ставитися до цієї чутливої особи, дівчинка потребує доброзичливою, спокійній атмосфері. З ранніх років її потрібно навчити радіти життю, виховувати впевненість у собі.

Дівчинка росте дуже активною і рухливою, в той же час вона ласкава, ніжна, для неї характерні періоди задумі. У школі вона вважається блискучою ученицею. Ліна навчається для себе, відмінним навчанням вона не прагне завоювати повагу однокласників або батьків. Вчитися їй просто цікаво.

Якщо цю дівчинку долає смуток, їй слід зайнятися творчістю. Ліна — неймовірно обдарована особа, вона може прекрасно малювати, захоплюватися танцями, музикою, рукоділлям або дизайном. У перехідному віці ця дівчинка може вступати в конфлікт з батьками. Але так буває тільки в одному випадку — якщо вони пригнічують її своїм авторитетом.

Для жінок-носіїв цього імені підходять професії, пов’язані з творчістю — архітектор, дизайнер, художник, актриса. Варто спробувати себе в педагогіці, соціології, психології. Ліна чудово впорається з керівною посадою, вона вимоглива не лише до інших, але і до себе, вміє надихати підлеглих.

Вона мріє про тихе, спокійне сімейне життя з приємним, врівноваженим чоловіком, який завжди підтримає її у хвилини сумнівів і зневіри. Такого партнера вона може чекати дуже довго, але на іншого Ліна не згодна. З неї вийде чудова мати, дружина і чудова господиня.

Іменини:

26 червня

Зменшено-лагідний варіант

Линочка, Линуша

Скорочений

немає

За церковним

Килина

Колір

  • зелений
  • помаранчевий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

онікс

Метал

свинець

Рослини

кмин, сосна

Тотемна тварина

удод

Риси характеру

товариськість, дружелюбність, песимізм

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ліна Кавальєрі – оперна співачка початку XX століття; Ліна Соколова – художниця; Ліна Костенко – українська письменниця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: