Єгор – значення і походження імені

Історія походження імені Єгор

Єгор – російське чоловіче ім’я, яке утворилося, як і Юрій, з грецького імені Георгіос, яке має значення «хлібороб» і є одним з епітетів Зевса, покровителя землеробства і землеробів. «Єгор» є фонетичним варіантом імені Георгій. У російську мову ім’я Георгій прийшло в X столітті. Але в зв’язку з особливостями давньоруського вимови, ім’я було трансформовано в Еорий. Під час виправлення церковних книг у XVII столітті, ім’я Георгій було запозичено повторно і знову виявилося спотворено через фонетичних законів української мови того часу, на цей раз в Егоргий, Єгорій, Єгор.

У XIX столітті, з розвитком письменності, ім’я Георгій знову знайшло приголосну Р і стало вимовлятися так, як і було записано в церковних именословах і календарях. Але ім’я Єгор до того часу набула широкого поширення і популярність і в 1930-х років документально набуло статусу самостійного. Вважалося, що Єгор – російський варіант грецького імені Георгій.

У сучасній грецькій мові форма Георгіос теж не збереглася, а була трансформована в Йори. Єдність всіх форм, що беруть початок від імені Георгіос, підтверджується тим, що в церковних календарях всі ці форми закріплені за одними і тими ж історичними персонажами і датами. І Єгор і Юрій при хрещенні отримують ім’я Георгій.

Похідні варіанти імен Єгор: Єгорка, Егорушка, Егоня, Егоша, Гора, Жора, Гоша, Гога.

Значення та характеристика імені Єгор

Ім’я Єгор має цікаве фоносемантическое значення, воно визначається невеликою кількістю яскраво виражених характеристик: хороший, великий, мужній, активний, простий, холодний, красивий, величний, і особливо сильний, хоробрий і могутній. Емоційно-підсвідомо ім’я характеризує носія, як чоловіка з сильним, вольовим і владним характером, енергійної, діяльної, але емоційно закритого.

Буквений склад імені формує у його володаря різноманітні душевні якості, які іноді суперечать один одному. Приголосні Г на початку імені обумовлює розвиток у носія імені перфекціонізму, педантизму, жертовності, цілеспрямованості, допитливості, сумлінності, залежно від чужої думки. Чоловік з таким ім’ям розуміє життя, її причинно-наслідкові зв’язки, уважний до дрібниць. Він волелюбний і привабливий, у нього багата сексуальна фантазія. Носій такого імені відрізняється вродженим аристократизмом, а тому буває гидливий.

Володар імені з голосною Є товариський, проникливий, миролюбний, дипломатичний, наполегливий, прямий і нехитрий, але владолюбний. У нього чудово розвинена інтуїція, він розуміє світ. Для цього чоловіка важливо самовираження, взаємний обмін ідеями. У любові він прагне зберегти незалежність, самотністю не переймається, але і не прагне до нього.

Ударна голосна Про визначає наявність розвинутої інтуїції, сильних і глибоких почуттів, прагнення до самопізнання і розуміння свого місця в житті. Чоловіки з цією буквою імені шукають своє покликання, вміють поводитися з грошима, вміють бачити головне, відсіваючи дрібниці. Це закриті, навіть загадкові люди.

Риси характеру імені Єгор

Єгор – рішучий, енергійний, активний, практичний, відповідальний і спостережливий, педант. Він незалежний, волелюбний, закритий, неприступний, навіть замкнутий. Він дуже респектабельний, акуратний, любить порядок у всьому. Єгор розважливий, кожне його рішення ретельно продуманим і прораховано наперед. Він упевнений в собі і своєму майбутньому. Має гарну інтуїцію. Володіє аналітичним розумом.
Носій імені – ділова людина, стресостійкий, швидко орієнтується і знаходить вихід із будь-якої ситуації. Єгор – правдолюб. Сам чесний і надійний, не прощає неправди. Почуття власної гідності, честь для нього не пусті слова. Єгор чутливий, схильний до глибоких переживань і тривог.

Єгор працездатний, господарський, діловитий, міцно стоїть на ногах. Він самостійний і рішучий, сміливо і ефективно долає перешкоди на шляху до успіху, часто домагається високого положення в суспільстві. Буває одержимий справою, ідеєю, метою. Єгору буває складно зберегти і примножити результати, досягнуті завдяки працьовитості і старанням.

Єгор запальний, задерикуватий, буркотливий, буває занудний і настирний, упертий, злопам’ятний, конфліктний. Може захопитися алкоголем або піддатися своєї надмірної чуттєвості, пустився у всі тяжкі. Везучий по життю, цей чоловік часто ризикує – азартні ігри, екстремальні розваги й інші джерела адреналіну часто приваблюють його.
«Березневий » Єгор може пишатися сильною волею, «квітневий» – має дитячою безпосередністю і добродушністю, комунікабельний, дипломатичний. Народжений в травні, Єгор дотепний і життєрадісний. «Літні» Егоры – харизматичні, товариські, ревниві. «Вересневі» носії імені щирі і зібрані, поважають порядок, а «жовтневі» – мінливі, страждають від невпевненості в собі, чутливі, влюбливі. Народжені в листопаді Егоры надміру незалежні і замкнуті. «Зимові» Егоры в собі впевнені, винахідливі, енергійні, здатні на ексцентричні вчинки, талановиті і примхливі.

Сімейні та любовні стосунки Єгора

Єгор – влюблива, уникає самотності і після розриву відносин швидко знаходить заміну втраченої партнерці. Він сексуальний, чуттєвий, ласкавий, пристрасний, ніжний і уважний коханець. Легко збуджується. Вміє отримувати і дарувати задоволення жінці. Вітає наявність сексуального досвіду у коханки, цінує різноманітність, готовність до експериментів. Сам він з властивою йому допитливістю набирається сексуального досвіду у кожній наступній партнерки. Найбільш сексуальний Єгор Анатолійович. «Серпневий» Єгор м’який, неквапливий, ласкавий, темпераментний, любить довгі прелюдії і шукає партнерку під стать собі. Народжений у грудні – витривалий і чутливий, дуже вимогливий до охайності коханки.

У дружини Єгор вибере скромну, стриману, прямолінійну, відповідальну, ділову і порядну жінку, хоча може захопитися і яскравою кокеткою. Такі відносини зазвичай закінчуються розчаруванням і розвитком депресії. Не прощає жінці вульгарність, зухвала поведінка. В коханні зізнається після довгого обмірковування і перевірки власних почуттів, але з коханою відкритий, простодушний, відвертий. Часто домагається жінок, що стоять вище нього на соціальних сходах.

Одружується або занадто рано, або вже після тридцяти років. Може розірвати другий шлюб і повернутися до першої дружини. Єгор дуже господарський, в домі у нього порядок і все працює. Він відмінний сім’янин, готовий погодитися на другі ролі, поступаючись амбіціям дружини, але всі її рішення контролює особисто і останнє слово завжди за ним. Дітей любить, але є суворим батьком.

Для шлюбу Єгору підійде Ольга, Віра, Христина, Марія, Пекла, Ганна, Аврора, Олександра, Євгенія, Єлизавета, Надія, Наталія, Ніна, Риму, Тетяна, Світлана, Серафима, Яна. А ось з Валерією, Варварою, Веронікою, Ельвірою, Христиною, Оленою, Галиною, Вікторією, Людмилою, Луїзою, Катериною, Агнією, Анастасією, Майєю та Поліною його чекає невдача.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Єгора

Єгор дуже освічена людина з різнобічними інтересами. Не зупиняється на одному занятті, освоюючи суміжні і абсолютно далекі від основної спеціальності галузі. Він може займатися творчістю – малювати, знімати кіно, грати в театрі, писати вірші або сценарії. А може бути інженером, архітектором, військовим, займатися політикою, спортом, точними науками, наприклад – фізикою чи математикою, або подорожувати. У нього розвинений педагогічний талант, може навчати будь, доступному йому майстерності, ділитися досвідом і знаннями.

Вміння мислити масштабно, цілеспрямованість, ділова хватка, готовність ризикувати, працьовитість і відповідальність дозволять Єгору побудувати свій бізнес. Він не пасує перед труднощами, невдача для нього лише привід змінити стратегію. Не зупиняється на досягнутому, продовжуючи рух. Оскільки йому важко розлучатися з грошима, інвестиції в чужий бізнес не для нього.

Носій імені амбітний і досягає значних кар’єрних висот. Єгор відмінний організатор, але дуже складний начальник. Підлеглим доведеться змиритися з його педантизмом і буркотливістю. Але його цінують за принциповість, працездатність, обов’язковість.

Здоров’я Єгора

Єгор може з дитинства похвалитися міцним здоров’ям. Легко переносить сезонні вірусні захворювання, без наслідків переносить дитячі хвороби.
А ось схильність збирати образи, глибоко переживати емоційні потрясіння можуть негативно позначитися на нервовій системі, призвести до розвитку функціональних психогенних розладів. З тієї ж причини можуть бути проблеми з серцево-судинною системою, можливі інсульти та інфаркти.

Захопленість справою, зайнятість можуть призвести до проблем із зором і травною системою. У Єгоров, пов’язаних зі спортом бувають професійні травми. До цього ж наводять і екстремальні захоплення.

Може мати наслідки і нездорове захоплення Єгора алкоголем.

Ім’я Єгор для дитини

Єгорка – здоровий, міцний малюк, безпосередній і рухливий. Це самостійний, чесний і гордий дитина. Глибоко переживає образи і критику. Для нього важливо, щоб з ним були чесними і відвертими, тоді і він буде щирим і відкритим.

Цей хлопчик діловий і практичний. Він вміє розпоряджатися кишеньковими грошима, збирає і примножує їх. Єгор – працьовитий і старанний, володіє аналітичним розумом, допитливий, акуратний, добре вчиться, але йому часто заважає впертість і конфліктність, як з однокласниками, так і з учителями. Дорослим не просто стати авторитетом для дитини, який впевнений в собі і своїй правоті. Складно завоювати його довіру.

Єгор завжди займає почесне місце серед ровесників, його поважають, до нього прислухаються. Буває задерикуватих. Часто захоплення та хобі, любить спорт.
У підлітковому віці можливі проблеми із-за недовірливості, дратівливості, запальності, образливість і замкнутості дитини.

Єгорка дуже любить собак і мріє мати вихованця, буде щасливий отримати чотирилапого друга в подарунок. Буде сам його виховувати і візьме на себе догляд.

Іменини:

11 січня, 21 січня, 30 січня, 4 лютого, 10 лютого, 17 лютого, 27 лютого, 6 березня, 7 березня, 17 березня, 18 березня, 23 березня, 24 березня, 5 квітня, 17 квітня, 18 квітня, 20 квітня , 26 квітня, 2 травня, 6 травня, 10 травня, 26 травня, 29 травня, 8 червня, 19 червня, 27 червня, 3 серпня, 13 серпня, 31 серпня, 6 вересня, 15 жовтня, 10 листопада, 16 листопада, 9 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Єгорка, Егорчик, Егорушка, Егоня, Егоша, Гошуня, Егуня

Скорочений

Гога, Жора, Гоша, Гуня, Гора, Горя

За церковним

Георгій

Колір

  • блакитний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

сапфір, хризоліт

Метал

жесть

Рослини

конвалія, тополя

Тотемна тварина

білий бик

Риси характеру

принциповість, цілеспрямованість, недовірливість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Єгор Ковалевський – мандрівник і письменник, гірський інженер і філософ; Єгор Бероєв – російський актор; Єгор Гайдар – російський державний і політичний діяч, економіст, онук письменника Аркадія Гайдара; Єгор Яковлєв – російський журналіст, публіцист

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: