Катерина – значення і походження імені

Історія походження імені Катерина

Ім’я Катерина має давню історію, але його справжнє походження покрито таємницею. Відповідно до загальноприйнятої версії з’явилося в Стародавній Греції і звучало як Хайкатерине, що означало «вічно чиста». Відомим всьому світу стало завдяки християнської святої Катерини Олександрійської (287-305 рр. н. е..), яка жила і постраждала за віру в Єгипті, належав у той період Римської імперії.

Інша трактування пов’язує його з образом Гекати – давньогрецької богині місячного світла і потойбічного світу. Але немає ніяких переконливих підтверджень цієї гіпотези.

В католицьких країнах набуло популярності ще в Середні Століття. Тут воно не тільки трансформувалося в Кетрін, Каталіна, Кетті, Катаржина, Кейт, але і отримало чоловічий аналог – Катерін. Ймовірно, причиною тому був культ згаданої мучениці – покровительки дівчат, щасливого шлюбу і сімейного життя.

А ось на Русі довго залишалося рідкісним і навіть екзотичних. У 1648 році так назвав свою дочку цар з дому Романових – Олексій Михайлович. Наступні два століття подібним чином іменувалися в основному царські особи і дворянки, включаючи іноземок, наприклад, Катерина Велика (при народженні Софія). У XIX столітті ім’я поширилося в купецькій і селянському середовищі, ставши дуже модним. Друга хвиля його популярності в Україні припала на останні три десятиліття.

Вживається як повний варіант, так і скорочені – Катерина, Катя.

Зменшувально-пестливі звернення включають Катюша, Катя, Катюся, Катюха, Катеринка, Ріна.

Серед відомих його власниць: королеви Катерина Арагонська, Медічі і Валуа, вищезгадана російська імператриця, актриса Кетрін Хепберн, яка отримала 12 нагород «Оскар», Пулітцерівський лауреат премії – журналістка Кетрін Грехем, державний діяч СРСР – Фурцева, шахістка – гросмейстер Ланго, геофізик Блінова, олімпійська чемпіонка – фігуристка Катаріна Вітт і багато інші видатні діячки.

Значення та характеристика імені Катерина

У перекладі це слово означає «чистий», «непорочна», «незаплямована». Це, насамперед, духовна чистота і відвага. Близький термін «катарсис» – «очищення». У звучанні чується добро, світло, ніжність, простота і краса. Енергетика імені потужна, але спокійна.

Коротка форма «Катя» вимовляється більш ритмічно і енергійно. А «Катюша» – жіночно і легко. З точки зору психології є парадоксальним її використання в якості назви бойових машин. Прийнято вважати, що виною однойменна пісня воєнних років. Проте, в теорії психоаналізу – це прояв несвідомої оцінки імені як маскулинного.

Вчення про звукової вібрації стверджує, що при вібрації 103 000 к/с випромінювання імені становить 88%. Це високий показник, який свідчить про фізичної і психічної стійкості, альтруїзмі, сміливості цієї групи представниць прекрасної статі.

У астрологи Катям протегує Юпітер – планета, що відповідає за активність в суспільстві, самореалізацію. Сузір’я імені – Стрілець; кольори – синій, червоний, темно-зелений; камені – хризоліт, агат; рослина – кедр; квітка – лотос; тварина – лебідь; стихія – вогонь.

Риси характеру імені Катерина

Катерину відрізняє розвинений інтелект і самолюбство. Вже з дитинства проявляється те й інше: дівчинка любить читати, вчитися, але їй подобаються і рухливі ігри, першість серед однолітків, похвала. По мірі дорослішання проявляється невпевненість у собі і пошук неіснуючих недоліків. Це робить її замкнутою, що розцінюється оточуючими як гордовитість.

Дами, яким присвячена дійсна стаття, сильні, розважливі, честолюбні, самостійні, вимогливі до себе і оточуючих. Чоловічий склад розуму поєднується у них з жіночою інтуїцією і багатою уявою. Вони стримані, розсудливі, «велично спокійні», щедрі і доброзичливі, але часом схильні до спалахів гніву. В якості безперечних леді вони красиві і володіють відмінним смаком.

Вважається, що Каті діляться на два типи: активні, більш жорсткі, рішучі і пасивні – м’які, добродушні і нерішучі. Ймовірно, кожній з них притаманні всі риси, але виховання і зовнішні обставини служать нерівномірного їх акцентуації. Хоча самі жінки залишаються цілісними особистостями, не страждають від протиріч.

Як написав тлумач імен Павло Флоренський, для них характерна «героїчна натура», що знаходить приводи для подвигу навіть там, де їх немає. Самоствердження і прагнення до благородних вчинків – значуща складова їхнього буття. Вони тактовні, але їм не вистачає душевної тонкості, співчуття.

Потреба в повазі та визнанні, яку вони приховують, часом роблять їх уразливими. Схили проявляти упертість, але, в підсумку, виберуть компроміс.

Сімейні та любовні стосунки Катерини

Власники імені рано залишають батьківську сім’ю, але свою створювати не поспішають. Їх обранець повинен довести, що гідний, завоювати «чисту» кохану. В дружбі і любові вибірково і вірні. В інших цінують надійність. Чоловік теж дозволяє їм почувати себе впевненіше. Хоча навіть у шлюбі Катерина продовжує розраховувати на свої сили, нехтуючи допомогою і претендуючи на лідерство.

Як правило, така особа не помиляється у виборі чоловіка, знаходить близьку по духу людину. Будучи хорошою господинею і матір’ю, іноді обтяжується побутовими обов’язками. Якщо вона присвячує себе родині, то їй не вистачає спілкування в колективі, можливості реалізувати свої здібності і таланти. Поєднання кар’єри і сімейного життя відбувається нерідко на шкоду домашнього вогнища, тому тезки цариць славляться не завжди зразковими дружинами та виховательками. Але це не так: для рідних вони завжди опора.

Дружину не змінюють, і вимагають повторної вірності, педантичні в питаннях моралі.

Бажано, щоб чоловік такої персони був хорошим сексуальним партнером. Загострене естетичне почуття впливає і на сексуальність Катерини. Для неї важлива краса відносин. Близькість можлива тільки при наявності закоханості і чим глибше почуття, тим інтенсивніше пристрасть. Але вона сором’язлива, особливо вдень. Дівчата, народжені взимку більш темпераментні.

Міцні союзи складаються з Володимиром, Іваном, Євгеном, Петром і Ярославом.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Катерини

Особистості з досліджуваним ім’ям – надзвичайно сумлінні працівниці незалежно від трудової сфери. Вроджений кар’єризм і прагнення до самоствердження дозволяють їм досягати успіху в будь-якій роботі, що значно відрізняє їх від більшості індивідів.

Вдалими стануть професії менеджера, інженера, фахівця з реклами, економіста, журналіста, телеведучої. Прагнення до цікавої, насиченої життя призводить Катю до мистецтва, науки або громадської діяльності. З неї вийде прекрасна актриса, художниця, режисер, танцівниця. Також вона здатна стати самовідданим медиком або педагогом. Якщо у неї більш виражена хазяйновитість, то їй піде посаду у сфері виробництва та обслуговування, агрономії.

Цілеспрямованість і кмітливість допомагають таким жінкам досягти успіху в бізнесі. Природна владність сприяє вмілому управлінню підлеглими, а раціоналізм – прийняття вірних рішень. Але їм доводиться стримувати свої імпульсивні пориви, уникаючи зловживання становищем, вчитися примирятися з чужим перевагою.

Наполегливість і впертість – ключ до успіху Катерин в спорті. Вони віддають перевагу як силовим, так і естетичним, видовищним видів спорту: легка атлетика, фігурне катання.

Здоров’я Катерини

Міцним здоров’ям більшість Катерині похвалитися не можуть. З дитинства вони схильні до простудних захворювань, бронхітів, пневмоній. Із-за прийому антибіотиків страждають від проблем з травленням. За статистикою найчастіше лікуються від безпліддя.

Можливі патології щитовидної залози, нирок, розвиток ревматизму. З віком прогресує холецистит, зустрічається діабет з ускладненнями, тромбофлебіт, поліартрит, порушення зору. У більшості випадків спостерігаються перераховані недуги у «січневих» дам.

Каті часто отримують родові травми, серед них поширені неврологічні патології. Нервова система піддається стресам, у них трапляються зриви через підвищених вимог до себе. Тому носителька імені повинна берегти себе, досить спати і відпочивати, проводити час на природі, виявляти помірну фізичну активність. Їй слід уникати переохолодження і спеки, нормально харчуватися, займатися медитацією і аутотренінгами.

Ім’я Катерина для дитини

Маленька Катя – слухняний і розважливий дитина, але їй потрібно давати певну свободу. Вибираючи ім’я для новонародженої, варто пам’ятати, що гіперопіка може серйозно нашкодити дитині.

У ранньому віці маля конкурує з братами і сестрами, але буде люблячою сестрою та помічницею для них у майбутньому, як і для батьків.

Рекомендовано називати так, дівчаток, що народилися під знаками, Овна, Стрільця, Тельця й Скорпіона. Ім’я мало підходить для знаків «Близнюк», «Риби».

Вважається, що не можна давати його в честь матері, бабусі чи інших родичів, тоді спадкоємиця буде рости болючою і слабкою.

Іменини Каті відзначають 5 лютого, 17 лютого, 20 березня, 7 грудня і 17 грудня.

Іменини:

5 лютого, 17 лютого, 20 березня, 7 грудня, 17 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Екатеринка, Екатеришка, Катеришка, Катюша, Катюня, Катуня, Катюся, Катуся, Катюля, Катена

Скорочений

Катя, Катюха, Катюра, Катяха, Катяша, Катря, Ярина

За церковним

Катерина

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

хризоліт

Метал

залізо

Рослини

кедр, лотос

Тотемна тварина

лебідь, терміт

Риси характеру

відкритість, старанність, тактовність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Катерина Васильєва, актриса театру і кіно, Катерина Дашкова, княгиня, одна з образованенейших жінок свого часу, Катрін Деньов, французька кіноактриса, Катерина Велика, імператриця, яка зміцнила авторитет Російської держави, Катерина Максимова, артистка балету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: