Євангеліна – значення і походження імені

Історія походження імені Євангеліна

Перша асоціація, яка виникає, коли ми чуємо ім’я Євангеліна, пов’язана з християнською релігією та її священним писанням — Євангелієм. Якщо ми подивимося словник мови стародавніх греків, то знайдемо там слово «євангеліон», що означає «блага вість», від нього сталося чоловіче ім’я Евангел, жіночої формою якого є Євангеліна (в деяких джерелах Евангелика). Таким чином, це ім’я можна перевести як «Посланниця, що несе благу (або добрий) звістку». За сотні і навіть тисячі років свого існування це гарне ім’я так і не стало особливо поширеним ні серед католицького, ні серед православного населення планети, більше того, в християнських календарях-святцях не знайти дня в честь святої з таким ім’ям, хоча там все ж присутня один Евангел, чий день і можна вважати Днем Ангела для Евангелин всього світу. Натомість важко знайти ім’я, яке отримало стільки похідних і зменшувально-пестливих імен, які набули власне життя і стали популярними: Ангеліна, Анжеліка, Евіта, Єва, Гела, Ева, Ліна, Ліка, Лілі, Іві, Вангелія.

Значення та храктеристика імені Євангеліна

Ім’я Євангеліна, як і будь-яке інше, накладає відбиток на характер своєї власниці. Найголовнішою рисою будь-якої маленької Евангелиночки можна вважати мрійливість, прагнення «витати в хмарах», наслідком цього може стати деяка відгородженість від інших малюків. Батькам треба докласти зусиль і звести дочка з дітьми родичів або знайомих в затишній домашній обстановці, щоб дівчинка могла проявити себе і зав’язати дружбу. Справа в тому, що вона обожнює знаходитися в товаристві інших дітей, але не завжди вміє висловлювати свої емоції, тому може здаватися надто сором’язливою і навіть відстороненою.

Виростаючи, Євангеліна набуває неабияку частку прагматичності, не втрачаючи при цьому вразливості та романтичності. У підсумку, характер її стає досить суперечливим. З одного боку, вона мріє про «лицаря на білому коні», а з іншого — не забуває перевірити наявність у нього великого маєтку і рахунки в банку, тому їй може бути важко налагодити особисте життя в юному і молодому віці. Зате пізні шлюби Евангелин, укладені після такого ретельного відбору кандидатів у наречені, зазвичай виявляються щасливими. У подружньому житті з Євангеліни виходить турботлива і поступлива дружина, не претендує на роль глави сім’ї, а з радістю дозволяє чоловікові взяти в свої руки кермо влади.

Якщо говорити про схильності й таланти, то Євангеліна творча особистість, добре проявляє себе в мистецтві, особливо хореографічному (батькам не завадить записати дівчинку в балетну студію або танцювальний гурток), а також у гуманітарних дисциплінах — її стихією може стати література або психологія, наприклад. Однак, варто пам’ятати, що жінка по імені Євангеліна зазвичай вибирає роботу і кар’єру, виходячи не тільки з своїх переваг, але і беручи до уваги, добре ця робота оплачується, і на роботу з злиденною зарплатою ніколи не погодиться.

У питаннях здоров’я Євангеліні варто приділяти особливу увагу профілактиці простудних хвороб, тому що її легені не відрізняються міцністю, і велика ймовірність перетікання простого грипу або застуди в бронхіт, пневмонію та інші легеневі захворювання. Також дівчата з цим ім’ям частіше за інших страждають від шкірних алергічних реакцій.

Іменини:

День Евангела Томського – 20 липня, день Ангеліни, якщо таке ім’я, вибране для хрещення – 14 липня або 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Евангелиночка, Евангелинушка, Євочка, Евушка, Линочка, Ангелінка, Ангелиночка, Ангелишка, Ангелинушка

Скорочений

Єва, Верба, Іві, Ліна, Лілі, Лилика, Ангеліна, Ангела

За церковним

Ангеліна

Колір

  • білий
  • блакитний

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

хризоліт, топаз

Метал

срібло

Рослини

верба, лілія

Тотемна тварина

голуб

Риси характеру

активність, допитливість, відкритість усьому новому, незлопамятность, вразливість, чутливість, практичність.

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Євангеліна Додонова – російський звукооператор, Євангеліна Андерсон – аргентинська модель, Євангеліна Адамс – практичний астролог першої половини ХХ століття, відома пророкуванням Великої Депресії в Америці та Другої Світової війни, Євангеліна Бражнікова – дитяча фотомодель, Еванджелін (Євангеліна) Ліллі – канадська актриса, відома за роллю в серіалі “Залишитися в живих”, Ванга (Вангелія) – всесвітньо відома незряча болгарська провидиця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: