Алла – значення і походження імені

Історія походження імені Алла

Алла – жіноче ім’я, що мають не тільки аналоги в багатьох мовах, але і власне походження у різних народів.

У православних святцях це ім’я потрапило завдяки історику Созомену і його текстів про святу Аллі, вдові одного з готських вождів, проживає в IV столітті на території сучасної України. У перекладі з готського «Alls» означає «все», а його форма «Alla» – «вміє все, майстриня на всі руки». Але є припущення, що це всього лише помилка автора або переписувача та Алла – не ім’я готської мучениці, а грецьке слово, що означає «ще одна жінка» або взагалі союз Αλλα – «проте».

У мусульманських народів ім’я Алла походить від імені до ісламської богині Аллат, господині царства мертвих. Воно було в ходу вже в першому тисячолітті н. е. З прийняттям ісламу це ім’я як самостійне жіноче стало небажаним, а використовується лише як скорочення деяких чоловічих імен. Саме слово «Ал-лат» у стародавніх арабських і семітських племен інтерпретувалося як «богиня». У сучасному івриті це ім’я ближче за звучанням до «Елла» – «фісташка».

Є своя гіпотеза походження імені Алла і у скандинавських народів. Ісландці вважають це ім’я своїм, що побічно підтверджує готську версію його походження, оскільки готський і ісландська мови дуже близькі. З ісландського слово «Alla » також перекладається як «всі».

В ірландській міфології існувала друидская богиня Alla, одна з дружин Финтана, першого друїда. Значення її імені невідомо.

Одна з версій поширення імені Алла серед слов’ян – від слова тюркського походження «червоний».

На Кавказі збереглися легенди про двох богинь долі, які були могутніше верховного Бога. Їх звали Алла і Белла.

Похідні форми імені: Аллочка, Ала, Алюня, Алюся, Аля.

Значення та характеристика імені Алла

Алла – одне з небагатьох імен, що складається всього з двох букв, значення яких посилено подвоєнням. Крім того, сила звучання імені відповідає яскравості червоного кольору, наділяючи власницю виразними рисами характеру. Емоційно-підсвідома значущість імені виражається наступними ознаками: велика, мужня, активна, проста, сильна, красива, гладка, велична, яскрава, округла, радісна, гучна, хоробра, могутня. Алла справляє враження сильної, самостійної жінки з чоловічим, пробивним характером. У неї яскрава зовнішність, вона вміє себе подати, впевнена в собі і своїх можливостях.

Буквений аналіз імені багато в чому підтверджує фоносемантический. Посилена подвоєнням голосна А – символ початку, діяльної натури, працьовитості, прагнення до душевного і фізичного досконалості. Жінка з буквою А на початку імені – лідер у всьому. Вона ініціативна, активна, не виносить рутину ні в роботі, ні в стосунках. Для неї важливо займатися улюбленою справою, приймати самостійні рішення.

Подвоєна приголосна Л – знак невгамовної творчої натури, витонченості, уміння впізнавати і створювати красу, непересічних артистичних і художніх здібностей. Це жінки, які вміють дарувати і приймати любов, співпереживати, ділитися знаннями та досвідом, щирі з партнерами. Вони вітають зміни і нові відчуття. Приголосна Л посилює потяг до гармонії і комфорту для душі і тіла. Це товариські, цікаві, яскраві особистості. Але у випадку любовних розчарувань, можуть страждати алкоголізмом і переїданням.

Риси характеру імені Алла

Алла – сильна жінка. Вона впевнена в собі, тверда, наполеглива, владолюбна, самостійна, самолюбна, вміє відстояти свої інтереси і завжди все у своєму житті вирішує сама. Твердість часто переростає в упертість, а самолюбство вимагає поклоніння. Вона інтелектуальна і часто має блискучу освіту, володіє одним або кількома вираженими талантами, дуже активна і енергійна. Товариська, прагне перебувати в центрі уваги, орієнтована на успіх і підвищення свого соціального статусу, наполеглива і знає собі ціну. Це дуже цілеспрямована жінка, перфекціоніст. Вона здатна пригнічувати більш слабких у своєму оточенні, вимоглива і до себе, і до інших. Вона добра, рассудительна, але не стабільна, чесна, працьовита, доброзичлива.

Алла дуже чутлива, їй необхідні співчуття, підтримка, щиру увагу. Вона недовірлива, навіть закрита.

Алла красива яскравою, помітною красою, яку підкреслює такою ж яскравою одягом і макіяжем. Якщо ж природа обділила її зовнішніми даними, вона навчиться бути красивою, підкреслюючи свої переваги.

Алла, народжена взимку, амбітна, честолюбна, має деспотичний характер і нестабільну психіку. «Осіння» Алла корыстна і розважлива навіть у шлюбі. Народжена навесні – сумбурна, збудлива, неврівноважена, честолюбна і цілеспрямована, дуже залежить від матеріальних благ. «Літня» – приваблива, сексуальна, азартна.
Сильна воля і прагнення до влади часто стають причиною конфліктів. Особисті трагедії завжди залишають слід у характері власниці цього імені. У кращому випадку, вона стає більш м’якою, знаходить філософський погляд на світ. У гіршому – потурати своїм слабкостям, це алкоголь, рясна їжа, азартні ігри, шопоголізм та інші пристрасті. Алла не відрізняється терпінням і терпимістю. Немає в ній і прагнення до порядку. Буває примхлива, зарозуміла і хвастлива. Страждає від нестачі почуття гумору. Але дитяча безпосередність і навіть наївність допомагають їй у будь-якій компанії стати своєю, бути милою, вічно молодою і привабливою, вирішувати будь-які конфлікти. Алла хороший друг, завжди готова допомогти, вислухати, дати слушну пораду, якщо до неї звернутися. Сама ця жінка не любить нав’язуватися, а тому може бути байдужою і холодною. Мало цінує жіночу дружбу, воліє бачити в друзях чоловіків.

Сімейні та любовні стосунки Алли

Алла імпульсивно, воліє стрімкий розвиток відносин. У неї здорове ставлення до сексу. Це невід’ємна і дуже важлива частина її життя. Вона ласкава, ніжна коханка, любить гарний антураж для інтимної близькості, не страждає забобонами, ініціативна, любить експерименти. Користується своєю сексуальною привабливістю для примирення або для отримання поступок у відносинах.
Володарка цього імені дуже ревнива, підозріла і вірна тільки до тих пір, поки впевнена в вірності партнера. На факт зради реагує бурхливо, мстить.
Алла мріє про велике і пристрасної любові. Часто грає в любов – фліртує, чарує, закохує, але легко прощається з обридлим шанувальником. Але якщо вона закохується – вона не звертає уваги на стереотипи. Вік, фізичні дані, репутація втрачають всяке значення, якщо обранець добрий, уважний і щиро любить її.

Ставши дружиною, Алла не шукає пригод, вона вірна й віддана дружина, але вимоглива і ревнива. Родина та її благополуччя стає сенсом життя жінки. Вона – чудова і гостинна господиня, хоч і не любить непроханих гостей. Алла – турботлива і любляча мати, їй важливо пишається своїми дітьми, вона любить ділитися їх успіхами.

Алла – мудра дружина, незважаючи на свою владність і самолюбство, чоловік впевнений, що є головою сім’ї. Вона часто сприяє його кар’єрі. Якщо ця жінка зможе загнати чоловіка «під каблук» і він втратить її повагу, можливий розрив відносин. Нерідко жінка з таким ім’ям виходить заміж кілька разів. Непростий характер носійки імені вимагає періодичного відпочинку в самоті, за книгою або переглядом фільму, а іноді – і на відстані від рідних. З родичами чоловіка Алла вміє налагодити дружні відносини, уважна до них. Опікає своїх батьків, навіть якщо в юності конфліктувала з ними.

Найкраще відносини складаються з зимовими чоловіками: Олександром, Валерієм, Геннадієм, Мироном, Мирославом, Андрієм, Євгеном, Віктором, Микитою, Кирилом, Степаном. Складні відносини у Алли з Артуром, Єлисеєм, Мойсеєм, Тимофієм, Едуардом, Юрієм, Павлом, Ігорем, Сергієм, Михайлом.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Алли

Ділова хватка, наполегливість, воля, впевненість у своїх силах, задатки лідера допомагають Аллі бути успішною. Вона наполеглива, працездатна, все і завжди доводить до кінця. Вміє знаходити потрібних людей і зав’язати корисні знайомства, чудово планує і реалізує поставлені завдання, розраховує тільки на свої сили. Ці якості допомагають їй досягти не малих успіхів у бізнесі.

У будь-якій обраній спеціальності прагне стати професіоналом. Головна умова – Алла повинна бути захоплена справою, любити його, інакше розвитку не буде. Вона може вибрати творчу стезю і стати музикантом, співачкою, актрисою, журналістом, художником. А може займатися наукою, викладати. Алла буде успішним референтом, працівником торгівлі, економістом, косметологом, їй підійде і туристичний бізнес. Властивий цій жінці азарт і прагнення до швидкого обігу грошей може призвести її на біржу. Її люблять і поважають колеги, цінує начальство, сама вона – вимогливий, але розумний керівник.

Аллі важливо мати заощадження на «чорний день», тому що її самовпевненість і взбалмошность нерідко призводять до помилок і фінансових втрат. Але сильна воля допомагає їй «відроджуватися з попелу, знову і знову. Вона ніколи не здається.

Здоров’я Алли

Алла – щасливе ім’я стосовно здоров’я. Так, у неї, як і у багатьох дітей бувають проблеми з апетитом в дитинстві, вона теж хворіє простудними захворюваннями, бронхітами і навіть пневмоніями, але зазвичай дитячий організм стійко переносить всі хвороби і швидко відновлюється. Особливим здоров’ям відрізняються дівчатка, народжені вночі, їх обходять стороною навіть звичні дитячі інфекції. Маленька Алла, народжена вдень, може страждати далекозорістю, отитами, фарингітами і швидше за все перехворіє всіма дитячими інфекціями без особливих наслідків.
У «лютневої» Алли можуть бути проблеми з першими зубами.

Єдине слабке місце Алли – її нестабільна нервова система, проблеми з якої можуть спричинити хвороби серця і нирок. Стосовно неї крик неприпустимі грубість, тілесні покарання, тиск. Все це може призвести до неврозів вже в ранньому віці.

У зрілі роки Алла відрізняється витривалістю, міцним здоров’ям і довголіттям. Але для її нервової системи обов’язковий строгий режим дня, не менше двох годин на свіжому повітрі щодня і відповідні фізичні навантаження: плавання, йога, пілатес, калланетик.

Ім’я Алла для дитини

Алла – чарівний, але неспокійний дитина, з-за підвищеної активності і вразливості, вона засинає з працею і тільки поруч з мамою. Але дівчинка нікого не боїться і йде на руки до всіх.

У шкільні роки набирають обертів дратівливість, упертість і самолюбство дівчинки. В цей час у неї ускладнюються відносини з батьками. У Алли часто складний підлітковий період і батькам доведеться проявити неабияке терпіння і розуміння, довго шукати підхід до своєї дитини. Грубість і насильство можуть привести до серйозних проблем з психікою.

Це самостійна дитина. Бажано, щоб у дівчинки були брати і сестри. Це допоможе розвитку у неї навичок спілкування і захистить від нездорового егоїзму.

Аллочка – яскрава індивідуальність, шукає уваги, але досягає його не витівками, а зовнішнім виглядом, іграшками, дорогими або оригінальними навчальними приладдям. Дівчинка прагне виділятися, бути не такий, як усі, виглядати старше. Часто є членом неформальної групи, слухає альтернативну музику і має відповідний зовнішній вигляд.

Алла успішно навчається, завдяки посидючості, працьовитості, гарної пам’яті і гострому розуму. Але бути відмінницею не прагне.

З однолітками у неї складні відносини з-за її зарозумілості і владності. Але якщо у дівчинки розвинена комунікабельність, період дорослішання відбувається легше, вона обзаводиться друзями і приятелями. Якщо цього не відбувається, Аллочка, захищаючись від самотності, часто захоплюється творчістю: малює, бере участь у театральних постановках, співає, фотографує або танцює.

Вже в студентські роки у Алли з’являється безліч шанувальників, які також зобов’язані відрізнятися від оточуючих: іноземці, авантюристи, чоловіки з екзотичною зовнішністю або заняттям.

Іменини:

31 січня, 8 квітня, 23 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Аллочка, Альчик, Аллушка, Аллу?ша, Аллу?шка, Аллу?ся, Аллу?ська, Аллу?шечка, Алюня

Скорочений

Аля, Алка, Алька, Еля, Еллі, Эльчик

За церковним

Алла

Колір

  • червоний

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

рубін

Метал

золото

Рослини

горобина, кровохлебка

Тотемна тварина

комар

Риси характеру

владність, самовпевненість, сильна воля

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Алла Готфская, мучениця; Алла Тарасова — народна артистка СРСР, акторка; Алла Баянова — естрадна співачка; Алла Пугачова — народна артистка РРФСР, співачка; Алла Демидова — народна артистка Росії, актриса

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: