Веста – значення і походження імені

Історія походження імені Веста

Вчені-ономасты не дають точну відповідь про походження імені Веста, виділяючи дві основні версії. За однією з них, ім’я прийшло із Стародавнього Риму, де процвітав культ богині Вести — хранительки сімейного вогнища. Жриці Вести, звані весталками, володіли широкими повноваженнями, аж до помилування злочинців. У Стародавній Греції цю богиню звали Гестія.

За другою версією, власне іменник Веста має слов’янське походження. Цим пояснюється поширення імені в слов’янських країнах Східної Європи. Вважається, що воно походить від іменника «звістка». Зазначимо, що у давніх слов’ян Вістою називали дівчину, повністю підготовлений до сімейного життя, тобто яка відає. Можна згадати і однокорінне слово «наречена», яке позначало дівчину, не готову до заміжжя. Жіноче ім’я Веста має кілька скорочених варіантів: Звісточка, Вета, Гілочка. У християнських джерелах воно не зустрічається, тому його носительки не відзначають іменини.

Значення та характеристика імені Веста

Веста володіє оригінальним мисленням і аналітичним складом розуму. Дівчина завжди вражає оточуючих небанальним та ексцентричними вчинками. Веста не любить показувати свої емоції, навіть якщо всередині неї розпалюються пристрасті. Оточуючі вважають, що у Вести важкий характер, адже вона часто при спілкуванні використовує командирський тон. З дитинства Веста більше тягнеться до батька, знаходячи з ним спільну мову легше, ніж з матір’ю. Ще будучи дитиною, вона домагається від батьків чого хоче. Тому вона володіє мистецтвом маніпуляції, використовуючи його і в дорослому житті. Цілеспрямована Веста завжди досягає запланованих результатів.

У школі Весту вважають за хорошого активіста, але її не можна назвати зразковою ученицею. Вчителів вона вражає силою інтелекту та розвиненим кругозором. Друзів у Вести небагато, так як дівчинка має досить важким складом характеру. До того ж вона чесна і прямолінійна: не кожен захоче чути правду про себе. Однак якщо Веста почала дружити, то буде опікати свого друга і піклуватися про нього.

Жінка з цим ім’ям не вибирає кропітку і монотонну діяльність. Їй подобається творча робота, спілкування з дітьми. З неї вийде відмінний керівник: консервативний, але справедливий.

Дівчина з цим ім’ям має яскравою зовнішністю. Весту завжди оточують шанувальники, за нею йде слава фатальної красуні. Але не потрібно думати, що вона легковажна. До відносин вона підходить серйозніше своїх коханих. Веста рано виходить заміж. Вона любить віддавати накази своїм домочадцям, командувати ними. Однак не варто вважати, що вона лідер. Весті подобається, коли її чоловік не прогинається під неї і робить так, як вважає за потрібне. Вона не любить рутину, покладаючи деякі домашні обов’язки на родичів.

Веста — спортивна особистість. Протягом усього життя вона захоплюється активними видами спорту. У дитинстві Веста займається легкою атлетикою і танцями.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Вета, Звістка, Вест

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір, берил

Метал

олово

Рослини

базилік

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

принциповість, упертість, владність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Веста Вільямс ((1957 – 2011) повне ім’я – Мері Веста Вільямс; американська R&B і хіп-хоп—співачка і актриса, автор пісень, виконувала пісні в діапазоні чотирьох октав); Веста Тіллі ((1864 – 1952) псевдонім, справжнє ім’я – Матильда Аліса Паулсу; англійська актриса, амплуа – чоловічі ролі. У віці 11 років, вона прийняла сценічне ім’я Веста Тіллі для виконання високооплачуваних в music hall чоловічих ролей. Вона була зіркою, як в Англії, так і в Сполучених Штатах більше тридцяти років. Останнє свій виступ вона провела у віці 56 років у 1920 році в «Театрі ” Колізей» (Лондон). Її автобіографія «Спогади Вести Тіллі» була опублікована в 1934 році.)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: