Акакій – значення і походження імені

Історія походження імені Акакій

Ім’я Акакій походить від грецького кореня κακός, який перекладається на російську мову як «злісний». Частка «ἀ» в давньогрецькою мовою означала заперечення, тому найбільш точним перекладом грецького імені Ἀκακιος буде «не злобливий, лагідний». Однак таке ім’я не означало, що батьки вибрали для свого сина мирну професію, так могли назвати і майбутнього воїна, маючи на увазі під лагідністю ґречність і легкий, уживчивый характер.

Це звучне ім’я любили давати хлопчикам греки, пізніше воно поширилося і в Римі. З-за великої кількості святих носили ім’я «Акакій», воно часто зустрічається в католицьких і православних календарях, що також вплинуло на розповсюдженість у світі.

У Радянському Союзі більшість Акакиев було вихідцями з Грузії та Вірменії, де це ім’я і зараз користується великою популярністю. В португальській мові частіше використовується форма Акасио.

Значення та характеристика ім’я Акакій

Безсмертна «Шинель» Гоголя прославила ім’я Акакій і практично вивело його з ужитку в Росії. Прийнято вважати, що це ім’я може носити безвольний і позбавлений індивідуальності людина, але це зовсім не так. Акакии відрізняються оригінальним розумом і нестандартним підходом до вирішення проблем, вони амбітні і вперті. Не варто обманюватися стриманим і холодним поведінкою Акакія, він просто чудово вміє приховувати кипіння пристрастей за ввічливим виразом обличчя і коректними фразами.

У роботі їм немає рівних, але тільки в тому випадку, якщо Акакій займається улюбленою справою. Якщо робота йому до душі, то він викладається повністю, готовий працювати за скромну плату і у важких умовах. Якщо робота йому не подобається, то незважаючи на всі старання совісного Акакія, результат буде далеко не блискучим.

Акакій любить і розуміє жіночу красу, але його обраниця рідко страждає від ревнощів, так як сім’я для цього естета понад усе. Він турботливий батько і ніжний чоловік, якщо дружина навчиться дивитися зверхньо на його впертість, то кращого чоловіка знайти складно. Особливо зміцнює шлюб вміння Акакія зберігати палкість почуттів і пристрасть навіть у тривалих стосунках. Будучи дуже патріархальним, Акакій піклується про родичів, він завжди готовий допомогти молодшим братам і сестрам, дуже серйозно ставиться до сімейних зустрічей і урочистостей.

В юності Акакии бувають дуже сором’язливі, вони бояться потрапити в халепу, так як пред’являють до себе дуже високі вимоги і хочуть виглядати в очах оточуючих винятковими особистостями. Однак саме це властивість характеру допомагає їм досягти успіху в науці і спорті.

Акакій обожнює розваги, дружні вечірки і яскраві свята. Звичайна ощадливість змінює йому, коли справа стосується задоволень. На дружніх посиденьках він розслабляється, багато говорить, любить потанцювати.

Іменини:

17 березня, 22 березня, 13 квітня, 25 квітня, 30 квітня, 14 травня, 20 травня, 1 червня, 20 липня, 10 серпня, 28 вересня, 13 жовтня, 6 листопада, 12 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Акашенька, Акаша, Акашик, Акасик

Скорочений

Акаша, Ака, Які, Акаха

За церковним

Акакій

Колір

  • бузковий
  • сріблястий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

опал

Метал

срібло, залізо

Рослини

ясень

Тотемна тварина

буйвол

Риси характеру

сентиментальність, впертість, наполегливість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Акакій Хорава – популярний радянський актор і плідний режисер; Акакій Церетелі – автор тексту знаменитої пісні “Суліко”, видатний грузинський поет і мислитель; Акакій Кибордзалидзе – радянський спортсмен, дзюдоїст; Акасио Кордейру Баррету – талановитий бразильський тренер, у минулому воротар; Акасио де Баррос – фахівець з квантової фізики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: