Гордій – значення і походження імені

Історія походження імені Гордій

Походження чоловічого імені Гордій має кілька версій. За першою версією це ім’я походить від давньогрецького імені «Гордій». Існує надання, за якою цим ім’ям називали селянина, який став царем Фрігії. У відповідності з волею верховного бога Зевса він став царем, так як ніхто не зміг розв’язати вузол, яким він прив’язав свою воза біля храму. Олександр Македонський розрубав цей вузол, тоді і виник вираз «розрубати Гордіїв вузол». Це одна з найбільш популярних версій.

Відповідно до другої, також дуже популярною версією, ім’я Гордій має слов’янське походження і походить від слова «гордий». Передбачається, що воно є спорідненим таким старослов’янським іменами, як Гординя, Гордобор і Гордомил.

Третя версія припускає, що ім’я Гордій могло з’явитися внаслідок видозміни давньогрецького імені Горгій, яке перекладається як «швидкий» або «грозний».

Значення та характеристика імені Гордій

У Гордія досить складний і багатогранний характер. Це гордий, самолюбний, енергійний, наполегливий, чесний і цілеспрямована людина. Він працьовитий, скромний і дружелюбний. У нього розвинене уяву. Він упевнений в собі і прагне до лідерства. Гордій товариський і вміє жартувати. Він ніколи не страждає від нестачі уваги і самотності. Гордій чудовий співрозмовник, який не просто вислухає, але і дасть добру пораду.

У дитинстві він непосида, заводила, від якого можна чекати проблем, але з віком Гордій перетворюється у відповідального, справедливого, рішучого і надійного чоловіка. Він не терпить брехні і сам завжди правдива. Однак він дуже емоційний і в душі у нього вирують пристрасті, які він намагається приховувати.

У Гордія можуть розвинутися такі негативні риси, як хворобливе самолюбство, деяка запальність і зарозумілість. Також він може недооцінювати себе, намагаючись залишатися непомітним і вважаючи себе незначним. У цілому це позитивний, миролюбний і скромна людина.

Чоловік з цим ім’ям може легко досягти соціальних і матеріальних висот. Гордій завжди доводить до кінця розпочату роботу. Він уміє трудитися і завжди виконує роботу якісно. Гордій освічена і інтелектуально розвинений. Він вимогливий не тільки до себе, але і до інших. Він не терпить нероб. Тому з нього виходить строгий, але порядний і справедливий керівник.

Гордій може зробити чудову кар’єру в областях, пов’язаних з технікою або в медицині. Він може стати талановитим хірургом або діагностом. Також він може стати юристом. Гордій талановитий і йому супроводжує удача, тому він може досягти успіху як художник або письменник.

Він прагне знайти справжню любов, тому почуттями не розкидається. Він подобається жінкам, але будує відносини тільки з тією, яка йому надзвичайно цікава, відповідає всім його бажанням і з якої він зможе прожити все життя. Доглядає він яскраво і красиво. Якщо Гордій отримає відмову, то це надовго може викликати депресію. Родина Гордія завжди на першому місці. Він вірний, надійний і люблячий чоловік і батько.

Іменини:

16 січня, 18 червня

Зменшено-лагідний варіант

Гордейчик, Гордеюшка, Гордеечка, Гордеенька, Гордюня, Гордюха, Гордюша

Скорочений

Гордя, Гордик, Гордейка

За церковним

Гордій

Колір

  • блакитний
  • білий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

бірюза, агат

Метал

залізо

Рослини

гірчиця, боб

Тотемна тварина

кінь, півень

Риси характеру

працьовитість, спокій, миролюбність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гордій Левченко ((1897 – 1981) радянський військово-морський діяч, адмірал (1944). У 1942-1944 роках командував Ленінградської, а потім Кронштадтської військово-морською базою, беручи участь в обороні Ленінграда. Забезпечував транспортування і постачання військ під час прориву блокади. Нагороди СРСР: 3 орденами Леніна, 4 орденами Червоного Прапора, 2 ордени Ушакова I ступеня, 2 орденами Червоної Зірки.)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: