Даміан – значення і походження імені

Історія походження імені Даміан

Даміан – ім’я грецького походження, що дослівно означає «належить, присвячений Дамии» – таємного культу богині родючості і достатку. У перекладі з давньоєврейської звучить як «приборканий дикий, підлеглий». Іноді зустрічається трактування, що дає імені протилежний сенс – «приборкувач, завойовник».

Ім’я міститься в християнському именослове, тобто людина, їм наречений, обов’язково має власного церковного покровителя в православній культурі. Іменини Даміана відзначаються кілька разів у році, а святі хранителі володаря цього імені в основному відносяться до сонму мучеників і безсрібників.

До групи слов’янських мов Даміан варіюється Дем’ян, Домиан, в європейській формі, залежно від національності, вимовляється як Дем’єн, Даміано, Деймон.

Значення та характеристика імені Даміан

Природжений артистизм, а також прагнення до успіху, зосередженість на своєму «Я» і певний егоїзм допоможуть носія цього імені стати значимою фігурою на індивідуальному художньому, літературній або іншому естетично направленому терені. Там, де потрібно впоратися зі складним завданням у стислі терміни, проявити себе, показати грані своєї особистості, прийняти відповідальність і привести колектив до успіху, Даміан буде дуже гарний. Головне – вчасно і вголос оцінювати його таланти, даючи поштовх ще більшим досягненням, тому що він дуже уважний до похвал і позитивних оцінок своєї роботи.

Живий, діяльний, цілеспрямований, але не терпить обмежень, Даміан з раннього віку прагне до волі, тотальної незалежності. Його метою є власне благополуччя через успіх, суспільне визнання, яке обов’язково повинно супроводжуватися матеріальними благами. Однак йдучи по цьому шляху, він захоплює в орбіту свого впливу інших людей, які теж починають прагнути до кращого. Захоплений своєю справою, він заводить величезна кількість знайомств, і його вважають товариським і цікавою людиною.

Його амплуа в роботі – прорив, концентрація сил і швидка реалізація складної задачі. «Чим важче – тим цікавіше», вважає Даміан-професіонал. Однак миттєвий викид енергії згодом спустошує його, веде до нападів депресії.

Занадто прямолінійний у вчинках і різкий при коментуванні чужих дій, він втрачає пропоновані можливості, які самі пливли до його рук, якби він був більш лояльним, стриманим і дипломатичним. Своєрідне почуття гумору, іноді перерождающееся в сарказм, здатне як залучати до нього інших людей, так і формувати стан недоброзичливців.

В особистому житті Даміану необхідно постійно захоплюватися і підкорювати вислизає від нього Музу. Якщо він не отримує цього у власній родині, то може почати озиратися по сторонах. Але швидкоплинні захоплення не зможуть вплинути на непорушність сімейних відносин. Вибравши супутницю життя один раз, володар цього імені буде повертатися в лоно сім’ї знову і знову, не забуваючи стежити за тим, щоб у його дружини не виникало навіть легкого бажання розглянути ближче іншого чоловіка.

Іменини:

7 лютого, 8 березня, 14 июля, 11 жовтня, 18 жовтня, 20 жовтня, 30 жовтня, 3 листопада, 13 листопада, 14 листопада, 3 грудня 10 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Дем’янка, Демка, Дьомочка, Демьяша, Дамик, Дамианчик

Скорочений

Дема

За церковним

Даміан

Колір

  • білий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

агат, опал

Метал

золото

Рослини

яблуня, конюшина

Тотемна тварина

скарабей

Риси характеру

сміливість, свавілля, допитливість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Даміан Еміліано Мартінес — аргентинський футболіст; Даміан Кшиштоф Горавский — польський футболіст, півзахисник; Патріарх Даміан Касатос — єпископ Єрусалимської православної церкви; Даміан де Вестер — святий Римсько-католицької церкви, член чоловічого чернечого згромадження Найсвятіших Сердець Ісуса і Марії, священик, місіонер

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: