Анастасія – значення і походження імені

Історія походження імені Анастасія

Красиве і ніжне жіноче ім’я Анастасія має давньогрецькі корені. Це ім’я парне – чоловіче і жіноче. Дослідники стверджують – спочатку з’явилося чоловіче ім’я Анастасій. На своїй батьківщині, в Греції, воно було дуже затребуваним, ім’ям Анастасій часто називали як знатних осіб, так і простолюдинів. У нашій країні чоловіче ім’я Анастасій (Анастас) не отримало великого поширення, зате жіноче ім’я Анастасія завжди було популярним у всіх сословиях, особливою популярністю вона користується в останні десятиліття.

Значення та характеристика імені Анастасія

Ім’я Анастасія походить від давньогрецького слова «анастас», що означає «воскреслий», «безсмертний», «повсталий». Корінь в слові «анастас» походить від індоєвропейського слова «ста», значення якого «стояти». Ім’я Анастасія дуже гармонійно поєднує в собі надійність і ніжність, легкість і простоту. Звучання імені являє собою сплав іскриться, пластичної енергії з натиском і стрімкістю.

Характер Анастасії знаходиться в прямій залежності від часу її народження. Так, зимова Анастасія відрізняється своїм гострим розумом і надзвичайною стриманістю, при цьому вона дуже бережлива. Вона вміло веде домашнє господарство і здатна укладатися в рамки навіть самого скромного бюджету. Однак дбайливою господині потрібно знати міру, оскільки така ощадливість з часом може звернутися в банальну жадібність.

Весняна Анастасія – романтична, сентиментальна, творча, дуже емоційна натура, схильна до деякої театральності і сльозам. Вона дуже влюблива, часто саме це властивість характеру змушує її страждати. Весняної Насті слід дуже уважно підходити до вибору професії, кращим варіантом буде та, де вона зможе найяскравіше проявити свою жвавість і емоційність.

Річна Анастасія вирізняється товариськістю, чуйністю і дружелюбністю, в її оточенні завжди багато людей, які чекають від неї розуміння і підтримки. Річної Насті корисно навіть трохи обмежувати коло своїх знайомих, щоб не перетворитися для деяких з них «в рятувальний круг» або в «жилетку для сліз».

Осінню Анастасію справедливо вважають замкнутою, оскільки вона не відрізняється особливою емоційністю, а свої переживання старанно приховує від оточуючих. Ця жінка відрізняється аналітичним складом розуму, вона свідомо обмежує коло свого спілкування.

Риси характеру імені Анастасія

За своїм темпераментом Насті часто бувають холериками, відрізняються швидкою реакцією. Насті дуже важко всидіти на місці, настільки вона рухлива, недарма носіїв цього імені іноді порівнюють з поштовими голубами. Нерідко Анастасії дуже гарні собою, це просто втілене чарівність і витонченість. Їм властива мінливість настрою, вони легко переходять від бурхливої радості до смутку і сліз.

У цієї жінки дуже тонкий душевний настрій, вони відрізняються безпомилкової інтуїцією. Природа наділила багатьох Анастасій здібностями до пророцтва, передбачення майбутнього, умінням передбачати прийдешні події. Ще в дитинстві носійки імені вміють так пристрасно бажати, що їх бажання неодмінно збуваються. Уважних батьків це трохи лякає, але їм лише потрібно навчити свою дитину правильно користуватися неординарними здібностями, щоб не приносити шкоди іншим людям.

Багато Анастасії відрізняються потужним аналітичним розумом, здатним загнати в кут самих хитромудрих мислителів. Є у Насті і негативні риси, до яких відноситься лінь і холодність до оточуючих. Анастасія нерідко вважає себе прямо-таки сіллю землі, вважаючи, що в усьому світі існує лише вона сама і кілька близьких їй людей. Анастасії схильні до бездіяльності, однак якщо батьки правильно ставляться до виховання Насті, намагаючись виробляти в неї працьовитість, ледачою ця дівчинка не стане.

Анастасія – велика мрійниця, у неї відмінно розвинене уяву. Але перед злими й хитрими людьми вона пасує, її можна легко обдурити й скривдити. З цієї причини протягом усього життя вона потребує захисту і підтримки. З роками характер Насті поліпшується, оскільки вона стає більш урівноваженою. До середини життя ця жінка стає майже невразливою – вона відмінно пристосовується до різних життєвих ситуацій, негаразди їй більше не страшні, оскільки тепер вона вміє виходити з кризи з мінімальними втратами.

Сімейні та любовні стосунки Анастасії

З цих дівчаток виходять відмінні дружини, віддані, турботливі, позбавлені кокетства. Вони ніколи не будуть шукати пригод на стороні. Анастасія без залишку віддає себе дітям, вони для неї – центр Всесвіту. Вона намагається знайти спільну мову зі свекрухою, іншими родичами чоловіка. І це їй чудово вдається, нову рідню підкуповує відкритість і лояльність Насті. Анастасія любить і вміє вести господарство, але особливою педантичністю вона не відрізняється, заважають напади ліні, які іноді трапляються з цією жінкою. У Анастасії є серйозне захоплення, в якому їй просто немає рівних – прикраса будинку, вона любить оточувати себе квітами, оригінальними речами. Будинок Анастасії – повна чаша, в ньому завжди знайдеться місце друзям і родичам.

Типові носійки імені рано виходять заміж. Вони рідко помиляються у своїх обранцях, на рівні інтуїції віддаючи перевагу представникам силових структур, військовослужбовцям. Поряд з цими сильними і надійними людьми вони відчувають себе по-справжньому захищеними. Настя чекає від чоловіка безмежної любові і турботи, зовсім такий самий, яку в дитинстві дарував їй батько. Ужитися з Анастасією не так-то просто, в юності їй не вистачає практичності, а часта зміна настрою приводить до нерозуміння і такого ж частого з’ясування стосунків. Якщо чоловік візьме на себе ведення сімейних фінансових справ і не стане зациклюватися на особливості характеру подружжя, пара житиме довго, мирно і щасливо.

Вибір професії. Бізнес, кар’єра Анастасії

Дівчині з ім’ям Анастасія слід уважніше підходити до вибору професії. Бути керівником або розвивати власний бізнес – це не для неї. Вона непрактична, і не надто честолюбна, гроші теж мало цікавлять Настю. Вона живе у власному світі, побудованому на мріях і ідеалістичних поглядах, і діловим відносинам тут залишається занадто мало місця. Список професій, у яких Настя може реалізуватися, не дуже великий, але всі вони пов’язані з творчістю і спілкуванням з людьми. Анастасія може стати чудовим психологом, лікарем, вчителем, вихователем, політиком. Їй підходить професія журналіста, фотографа, актриси. Вона любить подорожі, професію стюардеси теж не варто скидати з рахунків. Багато Анастасії володіють чудовим почуттям стилю, мають хороший смак, з цієї причини їх залучають творчі професії – модельєр, художник, дизайнер. У дівчат з ім’ям Анастасія може в повну силу проявиться унікальний дар ясновидіння, тоді їм варто подумати про професії екстрасенса.

Здоров’я Анастасії

Анастасія не може скаржитися на своє здоров’я, воно досить міцне. В дитинстві у неї можуть бути часті застуди, дівчинку треба оберігати від вогкості і протягів. Для життя їй краще вибирати регіони з теплим кліматом, або кожен відпустку проводити на морських курортах. З-за непомірної любові до солодощів можуть бути проблеми з зубами. Слабка нервова система Анастасії призводить до зайвої роздратованості та нестриманості. Здається, що в цій дівчинці уживається дві людини: дитячому садку і школі вона відмінно ладнає з однолітками, вихователями, вчителями, а повернувшись додому, зриває накопичилася за день роздратування на близьких. У підлітковому віці для Насті іноді потрібна допомога психолога, щоб побороти сором’язливість і стати розкутою.

У цієї дівчинки слабкі нирки, вона може страждати від захворювань кишечника, підшлункової залози. За кермом носителька цього імені потрібно бути гранично обережними, їх неуважність часто стає причиною автомобільних аварій. Нерідкі і нещасні випадки, що закінчуються переломами ніг. До зрілого віку особливу увагу потрібно звертати на гінекологічні проблеми, рання менопауза – звичайне явище для жінок з таким ім’ям. У літньому віці важливо дотримуватися гігієни зору, інакше воно може сильно впасти. Варикозне розширення вен і ревматизм теж нерідко турбують носіїв цього імені.

Ім’я Анастасія для дитини

Маленька Настя – вразливий і вразливий дитина. Вона дуже любить казки, і читання на ніч для неї стає своєрідним ритуалом, заснути без якого вона не погоджується. Їй вкрай необхідне спілкування з однолітками, відвідування дитячого саду – найкращий варіант. Настя – велика вигадниця, їй подобається придумувати свої історії, казки, сценарії для ігор. Якщо дорослий грає з цією дівчинкою в будь-яку настільну або рухливу гру, йому доведеться дотримуватися особливі правила, встановлені Настусею.

Настя – велика рукодільниця, вона любить все, що пов’язано з ручним працею: ліплення, малювання, аплікацію. Нерідко її роботи стають кращими в групі або класі, їх вибирають для виставок. Батькам не слід скупитися на похвалу, вашій дитині вона потрібна, як повітря, це підвищує її самооцінку, є стимулом для подальшого руху. Настю треба привчати до праці, у дівчинки є схильність до дозвільному проведення часу, подолати яку в підлітковому віці вже не вийде. У школі дівчинка старається навчатися добре, але все залежить від її настрою. Якщо не подобається тема, або сам вчитель, дівчинка втратить інтерес до цього предмету. Настя добра, товариська, нездатна на брехню і підлість, у неї завжди багато друзів. Батькам слід допомогти своїй доньці при виборі подальшого місця навчання, Настя може досягти великих висот у будь-якої творчої професії.

Іменини:

4 січня, 23 березня, 5 квітня, 28 квітня, 10 травня, 1 червня, 9 червня, 4 липня, 17 липня, 10 серпня, 11 листопада, 12 листопада, 26 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Анастасиюшка, Анастаска, Наюся, Настася, Анастасія, Настюля, Настюня, Настюша, Настуся

Скорочений

Настя, Нася, Ната, Ва, Нюся, Настюха, Стася, Тася, Тая, Ася, Асюша, Сюша,Асюта

За церковним

Анастасія

Колір

  • темно-зелений

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

малахіт

Метал

сталь

Рослини

жасмин, орхідея

Тотемна тварина

сіамська кішка

Риси характеру

суперечливість, життєлюбність, хитрість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Анастасія Лісовська, або Роксолана, — дружина османського султана, яка також стала матір’ю султана Селіма II, Анастасія Захар’їна-юр ‘ єва – перша дружина Івана Грозного, Анастасія Римська — свята великомучениця (I століття), Анастейша – американська естрадна співачка, Анастасія Вертинська – улюблена багатьма актриса, Настасья Кінскі – актриса Голлівуду

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: