Гера – значення і походження імені

Історія походження імені Гера

Ім’я Гера має елліністичні коріння — так звали одну з головних богинь в грецькому пантеоні. Богиня Гера була дружиною верховного бога Зевса, його кровної сестрою і вірною соратницею в справах влади. У володіннях Гери був інститут шлюбу, богиня вважалася покровителькою подружніх уз і любові в шлюбі.

Гера прославилася гіпертрофованим почуттям ревнощів на адресу свого велелюбного чоловіка. Вона мстилася суперницям, як реальних, так і вигаданих в своїй уяві, і ненавиділа потомство Зевса від інших жінок.

Але разом з тим богиня була відома своїм зворушливим ставленням до всіх живих істот. Зевс покохав її, коли вона врятувала від холоду маленьку зозулю, пригрев її на своїх грудях. Тоді богиня не знала, що зозулею обернувся сам Зевс, щоб завоювати її.

Незважаючи на ревнощі, богиня була добра і протегувала заміжнім жінкам і вагітним, а також тим дівчатам, яких зрадили чоловіки. Саме до Гері зверталися за допомогою в пологах, виховання дитини, а також її просили допомогти помститися невірним чоловікам. Гера — друга після Зевса, її незаперечна влада ні на небі, ні на землі.

Значення та характеристика імені Гера

Жінки, яким дісталося давньогрецьке ім’я Гера, отримали як позитивні, так і негативні риси від своєї божественної покровительки.

Серед позитивних — доброта і співчуття, готовність допомогти, втішити і поспівчувати всім, хто потрапив у справжню біду. Серед негативних рис головною є ревнощі, а також, владність і безкомпромісність.

Ще в дитинстві дівчинки з ім’ям Гера показують свій непростий характер і любов до влади. Вони здатні швидко стати лідером в компанії і завоювати авторитет серед однолітків.

Гера обожнює бути в центрі уваги і керувати іншими. На неї майже не можна вплинути, зате вона часто впливає на інших.

Через непростого характеру Гера конфліктує і з батьками, особливо з матір’ю. З раннього дитинства Гера знає, як краще вчинити і ніколи не слухає порад старших.

В юності Гера докладає максимум зусиль, щоб домогтися успіху в суспільстві та навчанні. Вона любить, коли з неї беруть приклад, але сама нікого не копіює. У Гери по-справжньому сильний характер, який допомагає їй у житті.

У любові Гера завжди насторожі, вона вважає чоловіків легковажними і не довіряє словам. Кожну можливу суперницю вона ненавидить апріорі і заради помсти готова на все.

У характері Гери дивним чином уживається помста, ревнощі і здатність беззавітно розчинитися в любові і відносинах.

Гера не вірить чоловікам, і тому часто буває обманута. За своє життя вона може бути заміжня, у неї обов’язково є діти. Дітей Гера обожнює і знає, як їх правильно виховувати.

Гера успішна в кар’єрі, вона вміє налагоджувати спілкування з людьми, тому у неї багато друзів і знайомих. Вона не боїться труднощів у своєму житті, але також завжди прийде на допомогу друзям і родичам.

Одними з найважливіших рис характеру Гери є її гостинність і дружелюбність. Вона обожнює приймати гостей і спілкуватися з друзями та близькими.

Іменини:

У перших числах липня, коли зацвітають лілії – символ Гери.

Зменшено-лагідний варіант

Герочка

Скорочений

Гера

За церковним

Ім’я з’явилося задовго до християнства і коріння у нього язичницькі, тому церковного варіанту немає.

Колір

  • Золотий
  • пурпурний

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

місячний камінь, білий корал

Метал

золото

Рослини

лілія і диня

Тотемна тварина

корова

Риси характеру

ревнивість, мстивість, владність, цілеспрямованість, дружелюбність і доброта

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ісландська актриса Гера Хилмарсдоттир (Hera Hilmar), відомий за телесеріалом «Демони да Вінчі».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: