Артемія – значення і походження імені

Історія походження імені Артемія

Зараз дуже модно називати новонароджених діток рідкісними іменами. Артемія – одне з них. Це жіноча форма чоловічого імені Артемій, в перекладі – здорова, неушкоджена, ціла. Етимологи стверджують, що ім’я Артемія бере свій початок із Стародавньої Греції. Трактується як бездоганно здорова або присвячена Артеміди, богині полювання, родючості, жіночої цнотливості. У православних святцях вшановується мучениця царівна Артемія, дочка імператора Диоктилеана, який сам був гонителем християн. Але донька хворіла беснованием і йому нічого не залишалося, як звернутися до одного з в’язнів-християн за допомогою. Той бісів з царівни вигнав, в подяку імператор відпустив частина мучеників. Артемія прийняла християнську віру, але після зміни правителя її стратили. Іменини святкує володарка цього імені 20 червня.

Значення та характеристика імені Артемія

Значення імені Артемія – “здорова”, “неушкоджена”, “цілий”, “незаймана”, “бездоганно здорова”, “присвячена Артеміді”.

У дитинстві Артемія – добра, розумна, чуйна, кмітлива, безконфліктна дівчинка. Трохи вперта і наполеглива, домагається своєї мети ненав’язливо. Вчиться добре. У неї багато талантів, любить співати, танцювати, малювати. Батькам потрібно допомогти розкрити її здібності і направити дитини в потрібне русло. Допомагає вдома мамі робити справи по господарству. Дівчинка дуже чутлива, добра, любить навколишній світ, постійно приносить в будинок бездомних, підібраних на вулиці, тварин.

Працьовита, цілеспрямована, може досягти успіху в будь-якій сфері діяльності. Виконавча, пунктуальна, колективі її цінують, як хорошого командного працівника. Комунікабельна, легко заводить знайомства, в тому числі корисні. Завдяки доброті і доброчесності, притаманних її характеру, у неї немає ні ворогів, ні заздрісників. Може відкрити свій бізнес, але їй обов’язково буде потрібен помічник, який буде стежити за фінансовою стороною її справ. Може вибрати професію лікаря, педагога, журналіста, архітектора.

Артемія дуже приваблива і нестачі шанувальників не відчуває. Але у виборі не поспішає, вона довго придивляється до потенційного партнера, оцінює її вчинки, характер, розум, інтелект, зовнішні дані, почуття гумору. Загалом, вибирає найбільш гідного. Зовні вона здається зарозумілою і холодною, але в глибині душі дуже ранима. Свої почуття вона ніколи не виставляє напоказ. Заміж виходить по любові. В її родині панують гармонія, затишок і порядок. Вона – прекрасна дружина і мама, гостинна господиня, в будинку завжди багато гостей. Любить займатися рукоділлям, прикрашає будинок різними речами, зробленими своїми руками. Крім тварин, у її будинку ще багато квітів. Добре готує, в її погребі завжди багато заготовок.

Артемія дуже дружелюбна, довірлива, чесна і товариська, має багато друзів і приятелів в будь-якому віці і будь-якої статі. Вона завжди допоможе рідним і близьким, ніж може, і словом, і ділом, вислухає, дасть слушну пораду. Їй можна довірити будь секрет і бути впевненим, що ні одна душа про це не дізнається. Не конфліктна, сперечатися і доводити свою правду не стане, просто залишиться при своїй думці.

Іменини:

7 червня

Зменшено-лагідний варіант

Артемочка, Артемчика

Скорочений

Тема, Темка

За церковним

Артемія

Колір

  • білий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

селеніт, марказит

Метал

срібло

Рослини

лілія, латаття

Тотемна тварина

гуска, качка

Риси характеру

обдарованість, відданість, дружелюбність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

немає

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: