Олексій – значення і походження імені

Історія походження імені Олексій

Олексій – чоловіче ім’я грецького походження. Давньогрецьке ім’я Алексиос, Алексіс буквально перекладається як «захисник» і походить від слова «алексо» – «захищати», «відбивати». У Росії до 1708 року вживалася форма імені Алексій. У християнстві глибоко шануємо Олексій, чоловік Божий – спадкоємець знатної римської прізвища, кинув багатство і втік з дому, щоб жити жебрацтвом. В православ’ї вшановується Алексій, святитель Московський, небесний покровитель Самари. Народні форми імені: Лексей, Ляксей, Олексій, Олекса, Олекса, Олесь, Олесь, Лесь. Також існує рідко вживається жіноча похідна форма Алексіна, запозичена з французької мови. Особливу популярність ім’я Олексій набуло після хрещення в 1969 році царевича Олексія Михайловича Романова, сина Михайла Федоровича, першого царя з Романових.
Якщо розглядати скорочену форму Альоша, можна відстежити іранські корені імені. Транскрипція Алі Шах є однією з трьох найбільш популярних нарівні з грецькою Алі Ксай (Олексій) і тюркської – Алі Хан (Алеха). Ім’я «Алі» в більшості мов іранської підгрупи має значення «піднесений» або буквальне значення «високий», а «Шах» – «найкращий з людей». Дослівний переклад імені Алі Шах звучить як «великий людина». Тюркський варіант Алі Хан має два значення: «лев божий» і « великий (божественний) правитель». У теж час тюркське слово Алі так само має значення «піднесений».

Значення та характеристика імені Олексій

Повертаючись до грецького значення імені «захисник», «помічник», «оберіг» – ім’я спокійне, життєрадісне. Звуковий аналіз дозволяє виділити наступні якісні характеристики імені за звучанням: добрий, сильний, красивий, легкий, безпечний. Ім’я розташовує до себе, викликає довіру, симпатію, почуття захищеності і затишку. Крім того, ім’я Олексій, а ще більшою мірою – Алексій, несе певну нестійкість, відсутність рівноваги, і як наслідок – рух, який спровоковано зовнішнім тяжінням. Не активний крок, а пасивне ковзання. Звідси такі різні характеристики імені. Олексій і праведний, уважний, серйозний, зосереджений, цілеспрямований і наполегливий. І в теж час – смирний, шанобливий, а іноді – слухняний, лагідний, альтруїст.

Якщо аналізувати буквений склад імені, то найбільший вплив мають перші три літери, які повторюються як у повному, так і в скороченому імені. Літера А – символ будь-якого починання, спонукання, прагнення і старту, як такого. Прагнення до досягнення внутрішньої і зовнішньої гармонії, комфорту. Якщо ім’я починається з цієї букви, носій його працьовитий, ініціативний, уникає рутини як у професії, так і в любові. У сфері діяльності, яка приносить носія задоволення, робить його щасливим, здатний вражати працьовитістю і результатами, може бути лідером, брати відповідальність на себе. Буква Л додає носія імені витонченість, вишуканість, вміння бачити красу і створювати її самому, творчі здібності, співпереживання, вміння дарувати і приймати любов. У той же час, літера Л підтверджує мінливість носія імені, тягу до комфортних умов життя, комунікабельність, схильність до епікурейства. Літера Е до вищепереліченого додає проникливість, здатність домовлятися, інтуїцію, товариськість зі схильністю до балакучості, щирість, прагнення до лідерства, наполегливість, схильність до короткочасного самоти, незалежність, бажання самовиражатися.

Не дивно, що це ім’я поширене серед царів, патріархів, полководців, дворян, письменників, режисерів, акторів, художників.

Риси характеру імені Олексій

Алексеи інтроверти, заглиблені в себе і свою підсвідомість, куди нерідко втікають від реальності. Мають жива уява, схильні фантазувати. Схильні заздалегідь шукати собі та своїм вчинкам виправдання, тому що бояться осуду або невдачі. Алексеи вольові, але рухливість і мінливість характеру призводить до деякої нерішучості. Їх наполегливість схоже неспокою, тривожності. Для Олексія дуже важлива дружба – вони віддані і самовіддані друзі, але вимогливі чекають від одного не меншої віддачі. Це незалежні одинаки, що не терплять примусу, обмежень, тиску. Алексеи артистичні, мають розвинену інтуїцію та синтетичний тип мислення, схильні створювати. Старанність, перфекціонізм, честолюбство ведуть Олексія до успіху, але якщо він піддасться ліні, то скочується на саме дно.

Допитливі понад міру, мають чудову пам’ять. Іноді складно зрозуміти, Алексеи здатні на сумнівні, навіть нерозумні вчинки. Активність – слабка сторона чоловіків з цим іменем – вони ініціативні та активні тільки якщо займаються по-справжньому улюбленою і цікавою для них справою, іноді це неробство. Олексіям щастить по життю, щасливий випадок багато в чому визначає їх життя.

Негативними рисами характеру імені можна вважати надмірну м’якість на межі з слабоволием, деяку розгубленість. В Олексія потрібно культивувати честолюбство, яке дозволить йому реалізуватися. Але якщо честолюбство понад міру, проявляється впертість, егоцентризм, Для залучення уваги може перебільшувати свої недоліки, юродствувати.

Сімейні та любовні стосунки Олексія

Олексій влюбливий, прагне до любові. Але його природна гидливість, обережність і незалежність, вразливість і образливість заважає йому мати багато романів і захищає від ранніх шлюбів. Вони вважатимуть за краще мріяти про любовних відносинах, ніж зав’язувати їх. Душевні драми переживає важко. Говорити про почуття не любить. Тим не менш, Алексеи популярні у жінок, легко завойовують вподобану жінку. Нерідко пристрасть переростає у міцну дружбу, що може не подобається жінці. Сексуальність Алексєєв має кілька дитячий характер – тягу до материнського тіла, вони шукають більш сильного партнера з материнським ставленням до нього. Часто це жінки старше його, ласкаві, делікатні, чуйні. У теж час цікавість, потяг до пізнання нового дозволяє цим чоловікам бути ніжними і майстерними коханцями, вони дбають про партнерку, підлаштовуються до неї, тому не люблять міняти коханок.

У сімейному житті Олексій покладливий, вірний, турботливий. Дуже любить дітей, дбає про яких в збиток собі, іноді надто опікуючись. Але читати моралі і нав’язувати свою думку він не любить. В дружині цінує акуратність, охайність, якщо її неохайний зовнішній вигляд його дратує, він не буде мовчати. Любить затишок, доброзичливу атмосферу в домі, для підтримання якої часто йде на поступки. Але якщо виявляє упертість, переконати його неможливо. Завжди стає на бік дружини в будь-яких конфліктах, захищаючи свою фортецю. Олексій не ревнивий, в деяких випадках здатний пробачити зраду.

Вдалі шлюби у Олексія з Анастасією, Анжелою, Анною, Галиною, Ларисою, Любов’ю, Надією, Світланою, Дариною, Євгенією, Іриною, Маргаритою, Наталею, Софією. Складні відносини з Вірою, Аліною, Оксаною, Юлією, Тамарою, Надією.

Вибір професії, бізнес, кар’єра для Олексія

Алексеи – творчі, творять особистості з хорошою інтуїцією. Тому їх вибір часто пов’язаний з творчістю. Це художники, режисери, письменники, артисти, конферансьє, телевізійники. Зустрічаються мандрівники, мореплавці, і навіть відлюдники – дауншифтери. Їх рідко приваблює наука, але серед них зустрічаються хороші інженери, фізики, хірурги, криміналісти і юристи, чому сприяє виражене почуття справедливості. До точних наук більш схильні Алексеи, народжені взимку. Вони люблять сам процес отримання знань, але не терплять примусу, педагогічний процес їх пригнічує. Важко переносять критику і невдачі. Не бояться кропіткої роботи, постійно самовдосконалюються. Він завжди найкращий у своїй справі в колективі. Він хороший наставник на виробництві, терплячий тренер в спорті, урівноважений і терплячий.
Олексій здатний побудувати бізнес і розвивати його з успіхом. Володіє діловими якостями, честолюбством. Він зібраний, дисциплінований, швидко мобілізується, обов’язковий. Прагне до партнерства. Здатний домогтися високого положення в суспільстві, зможе забезпечити матеріальний достаток. Часто його вважають багатшими, ніж є насправді, йому складно відмовляти ,він часто щедрий навіть на шкоду собі.

Олексіям не варто займатися спекуляціями, ризикованими авантюрами, важливо уникати недобросовісних партнерів.

Здоров’я Олексія

Олексій легко перевтомлюється. Не відрізняється міцним здоров’ям, хоча і прагне до фізичної досконалості. Має слабку травну систему, особливо це стосується печінки та підшлункової залози. Олексію необхідно все життя стежити за харчуванням, дотримуватися дієти. У дитинстві страждає респіраторними захворюваннями, які з віком проходять. Народжені взимку носії імені міцнішим здоров’ям, ніж інші.

У Олексія високий ризик розвитку захворювань нервової системи, що пов’язано з його рухомим темпераментом, чутливістю, навіть ранимостью, що легко посилюється спадковістю.

Негативно позначається на здоров’ї Олексія його впертість – він не скаржиться, не любить розповідати про свої хвороби, до лікаря звертається тільки в критичних випадках, коли біль стає нестерпним або більше не може терпіти дискомфорт.

Ім’я Олексій для дитини

Зазвичай це ім’я вибирає для своєї дитини спокійна, врівноважена жінка. Олексій з дитинства прив’язаний до матері, часто переймає її звички, зберігає прихильність до обом батькам все життя. Часто залежимо від них психологічно. З дитинства Альоша вважає себе захисником матері, опікуном та іншому. З віком бере під захист і інших осіб протилежної статі. До лідерства не прагне, але завжди перебуває в центрі уваги друзів. Важко переносить несправедливість, як по відношенню до себе, так і до інших, буде відстоювати правоту і заступатися за несправедливо скривдженого до останнього. Тому часто є учасником розборок серед однолітків, може бути призвідником бійки. Особливо це стосується Алексєєв, народжених взимку і восени.

Альоші, народжені влітку і навесні, мають більш м’який характер, потребують підтримки близьких і друзів, заохочення, похвалу. Вони більш дипломатично, здатні відстояти свою правоту словами, тактовні. Захоплюється фантастикою і пригодами, мрійники.

Іменини:

1 лютого, 20 лютого, 22 лютого, 28 лютого, 19 березня, 12 березня, 28 березня, 30 березня, 5 квітня, 18 квітня, 4 травня, 7 травня, 9 червня, 5 червня, 22 червня, 26 червня, 4 липня, 9 липня, 14 липня, 27 липня, 21 серпня, 2 серпня, 16 серпня, 20 серпня, 22 серпня, 25 серпня, 28 серпня, 27 серпня, 30 серпня, 4 вересня, 10 вересня, 12 вересня, 14 вересня, 18 вересня, 22 вересня, 25 вересня, 1 жовтня, 3 жовтня, 4 жовтня, 11 жовтня, 23 жовтня, 18 жовтня, 29 жовтня, 3 листопада, 6 листопада, 11 листопада, 13 листопада, 20 листопада, 22 листопада, 23 листопада, 27 листопада, 3 грудня, 15 грудня, 13 грудня, 7 грудня, 10 грудня, 17 грудня, 30 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Алексеюшка, Алексейчик, Алешенька, Алешенька, Лесику, Олексієчку, Льошечка

Скорочений

Альоша, Альоша, Альоша, Льошка, Леха, Льолік, Льоня

За церковним

Алексій

Колір

  • блакитний
  • фіолетовий

Планета

  • Юпітер
  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

лазурит, яшма, олександрит

Метал

бронза

Рослини

тополя, омела

Тотемна тварина

лось, краб

Риси характеру

спокій, інтуїція, терплячість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Олексій Кольцов (поет і купець), Олексій Михайличенко (футболіст, півзахисник), Олексій Бєльський (художник), Олексій Жемчужников (ліричний поет, сатирик і гуморист), Олексій Баландін (хімік, академік АН СРСР), Олексій Бахрушин (російський купець, меценат), Олексій Єрмолов (воєначальник і державний діяч), Олексій Мішин (тренер з фігурного катання), Олексій Новіков-Прибой (письменник-мариніст), Олексій фон Явлінський (художник-експресіоніст), Олексій Булдаков (народний артист Росії)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: