Ія – значення і походження імені

Історія походження імені Ія

Ім’я Ія – найкоротше з жіночих імен, при тому в ньому немає ні однієї приголосної літери. За однією з версій походження воно виникло помилково при усечении імені Євдокія, з часом воно стало самостійним повноцінним ім’ям. Ія – ім’я давньогрецького походження, перекладається як фіалка. У православних святцях згадується преподобномучениці Ія Римляныня (Євдокія Перська), яка жила у четвертому столітті в Персії і обезголовлена за поширення християнської віри. Іменини відзначають 3 лютого, 17 і 24 серпня, 24 жовтня.

Значення та характеристика імені Ія

Значення імені Ія – “фіалка”.

У дитинстві Ія – тиха, слухняна, малоразговорчивая дівчинка, десь навіть дика. Часто хворіє, пропускає уроки, навчання її мало цікавить. Спілкування з однолітками віддає перевагу спілкуванню з дорослими. У підлітковому віці стає дратівливою, нестриманій, багато переживає, гостро і болісно реагує на будь-яке сказане слово. Батьки повинні навчити її бути більш спокійною, товариською, м’якою, адекватною, інакше її життя буде дуже важкою. Прив’язана до матері та батька, намагається допомогти по господарству. Стаючи старше, вона починає краще вчитися, бере участь у всіх шкільних заходах. У Іі розвинений музичний слух і творчі таланти.

З віком характер Іі змінюється, стає бадьорою, активною, комунікабельною. Це дуже багатогранна особа, завжди різна, щоб досягти мети, вона може підлаштуватися під будь-яку ситуацію і будь-якої людини. У неї розвинене почуття жалю, вона співчуває хворим, покинутим тваринам. Вона як і раніше погано справляється з емоціями, неврівноважена, нетерпляча, може накричати, заплакати, розсміятися. В роботі її більше цікавить матеріальна сторона, але до кар’єрного зростання особливо не прагне. У неї впертий, складний характер, завищена самооцінка. Не вміє ладити з керівництвом, тому просування по службовій драбині немає. Усидчива, їй підійде копітка робота. Не любить виправдовуватися, тому намагається втекти від сварок і конфліктів. Може стати астрологом, вихователем, вчителем початкових класів, актрисою, лікарем, конструктором, архітектором, дизайнером, журналістом та фотографом.

Дуже ранима, чутлива, боїться бути скривдженою, тому у неї мало друзів. Ніжна до тих, кого любить, не дасть в образу. Не приймає допомоги, поставленої мети домагається самостійно.

Ія – дуже скромна, влюблива, м’яка, жіночна натура, їй можуть подобатись одразу кілька чоловіків, але вона ніколи першою не зробить крок назустріч, тому симпатія залишається симпатією. Часто їй знаходять другу половинку родичі. Заміж виходить за ідеального, заможного чоловіка старше себе. Вона стає дуже турботливою дружиною і мамою, займатися домашніми справами – її улюблене заняття. Якщо матеріальних труднощів сім’я не відчуває, із задоволенням кине роботу і стане домогосподаркою.

У Іі витончений смак, вона одягається елегантно, багато речі зі свого гардеробу створює своїми руками. Стежить за своїм зовнішнім виглядом, зберігаючи молодість і привабливість. Дуже творча особистість, любить мистецтво, займатися рукоділлям, не рідко заробляючи на цьому, колекціонує дрібнички. Часто хворіє, слабка нервова система.

Іменини:

3 лютого, 17 серпня, 24 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Ієнька, Ієчка, Іюшка, Іюша, Іюшенька, Іюшечка

Скорочений

Ійка

За церковним

Євдокія

Колір

  • ліловий

Планета

  • Прозерпіна

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

аметист

Метал

ртуть

Рослини

верба, фіалка

Тотемна тварина

равлик, хрущ

Риси характеру

імпульсивність, оригінальність, уважність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ія (Євдокія) Римляныня, Перська (преподобномучениці), Ія Маркс ((1897 – 1988) радянська актриса), Ія Арепина (радянська і російська актриса театру і кіно), Ія Саввіна ((нар.1936) радянська і російська актриса театру і кіно, Народна артистка СРСР (1990)), Ія Нінідзе ((нар.1960) радянська грузинська і російська актриса, Заслужена артистка Грузії)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: