Авдотья – значення і походження імені

Історія походження імені Авдотья

Ім’я Авдотья походить від імені Євдокія. Це ім’я грецького походження, спочатку з’явилося у Візантії. У Україну ім’я Євдокія прийшло разом з поширенням християнства. Дуже багато грецькі імена стали популярні в Європі з приходом християнської релігії.

В європейських мовах це ім’я перетворилося в Євдоксії. А на Русі народ переінакшив і спростив його. І поступово Євдокія перетворилася на Авдотью. У сучасній Україні знову повернулася мода на старовинні імена, і зараз рівноправні обидва варіанти імені: і Авдотья, і Євдокія.

Значення та характеристика імені Авдотья

З давньогрецької ім’я перекладається, як «благовоління». Також імені приписуються значення «доброжелательство», «розсудливість» і «прихильність». Авдотья завжди доглянута, стежить за собою, доброзичлива і розсудлива. Характер у жінок з таким ім’ям рішучий і сміливий. Вона зможе перебороти будь-які неприємності на своєму шляху.

Авдотья активна й товариська, але в разі сварки ніколи не піде першою на примирення, навіть якщо винна. Дівчина, що носить це ім’я, дуже приваблива і харизматична. Чоловіки ніколи не обійдуть її увагою, тому інші жінки часто їй заздрять.

Жінка з цим ім’ям дуже ранима, її зачіпає будь-яке зауваження, але на критику свого зовнішнього вигляду ніколи не реагує. Авдотья живе почуттями, а не розумом. Тому в особистих справах вона повністю довіряється чоловікові. Ця жінка часто закохується, але її почуття також швидко остигають.

У сімейних відносинах Авдотья справляється з усіма проблемами і легко поєднує роботу з сім’єю. З професій їй більше підходять вчитель або артистка. Тут вона може бути завжди на виду і реалізувати свої задуми. Їй завжди потрібно бути краще за всіх. Щоб добре себе почувати, Авдотье необхідно бути найкрасивішою і у всьому добиватися успіху. Тому вона дуже боїться старості і бідності.

У дитинстві Авдотья зростає рухлива і добра дівчинка. Але її самолюбство гіпертрофовано і вона буває надто різка. Дівчинка прагне все вирішувати по-своєму, тому в неї виникають конфлікти з дорослими. Навчається Авдотья непогано, але шкільна програма їй нецікава. Їй потрібні високі оцінки, і вона домагається цього своєю завзятістю.

Здоров’я у Авдотьї хороше, вона хворіє набагато рідше за інших. У неї високий життєвий тонус і прекрасний імунітет. Але можуть виникнути проблеми з хребтом, тому потрібно стежити за поставою з дитинства. Також у Авдотьї часто буває зайву вагу і їй потрібно більше рухатися або знайти собі спортивне хобі.

Іменини:

11 січня, 5 лютого, 8 лютого, 1 березня, 14 березня, 20 березня, 20 квітня, 30 травня, 20 липня, 13 серпня, 17 серпня, 26 серпня, 24 вересня, 28 вересня, 16 листопада, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Авдотьюшка, Авдоня, Авдотька, Авдоша, Авдуся, Дуся, Дуня, Авдоха, Дону, Доша.

Скорочений

Дуня, Дуся

За церковним

Євдокія

Колір

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

аметист, яшма

Метал

залізо

Рослини

фіалка, верба

Тотемна тварина

тюлень

Риси характеру

доброзичливість, розсудливість, сміливість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Авдотья Смирнова – сценарист і режисер; Авдотья Панаєва – російська мемуаристика і письменниця; Авдотья Плющиха – свята преподобна мучениця; Авдотья Стрельникова – одна з перших російських балерин; Авдотья Чернишова – генеральша, одна з улюблених жінок Петра Першого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: