Віра – значення і походження імені

Історія походження імені Віра

Віра – ім’я, проникше в старослов’янську мову шляхом калькування давньогрецького “Пистиос” – вірний. У грецькій мові слово використовувалося в якості одного з основних епітетів, властивих богу Зевсу.

Існує й інша думка, згідно з яким Віра – це скорочене від імен Венера або Вероніка.

У слов’янський именослов ім’я Віра увійшло разом з іменами Надія і Любов досить пізно – у ХVІІІ столітті, хоча в церковних книгах зустрічається вже в IX. Пізніше входження в слов’янський лексикон цих імен пояснюється тісним зв’язком запропонованих назв із загальною лексикою, схильної до багатозначності. У церковних календарях могли використовуватися виключно імена святих, часом транслітеровані, але завжди власні, однозначні.

Розмовними і зменшувально-пестливих варіантами імені Віра є: Вірочка, Веруня, Вєрка, Вераха, Вераша, Веруля, Веруся, Руся, Веруха, Віруша. Ім’я Віра популярне зараз не тільки в слов’янських мовах, але й англійською, німецькою, фінською, шведською.

Значення та характеристика імені Віра

День ангела Віри – 30 вересня.

Хто така Віра? За легендою Віра – поруч з Надією і Любов’ю – одна з мучениць, страчених імператором Адріаном приблизно в 120-137 рр. На момент страти старшій сестрі Вірі було всього 12 років.

Їх мати – вдова Софія прибула до Риму з Мілана з трьома дочками, яких виховувала в християнському дусі. Коли про це дізнався імператор, то намагався відвернути їх від сповідуваної ними віри і змусити поклонятися богині Діані. Дівчата відмовилися – і за це непослух поплатилися життям. Витерпівши жорстокі тортури, діти загинули тільки після обезголовлювання. Після поховання розтерзаних тел дочок Софія прожила всього три дні.

Найбільшу популярність легенда набула в епоху Середньовіччя, а перші поклоніння святим датуються VI-VII ст., що вже викликає сумніви в достовірності існування цих святих, історія життя яких не раз піддавалася змінам і містила численні неточності. Окремі дослідники схиляються до думки, що конкретних історичних осіб з такими іменами не було, а легенда про них – це алегорична історія про християнських чеснотах.

Риси характеру імені Віра

Звичайно, ім’я накладає відбиток на долю її носія, тому не дивно, що Віра – насамперед розсудлива правдолюбка, яка чітко знає, чого хоче і як цього досягти. Незворушний характер Віри нерідко штовхає її на жорсткі вчинки. Віра – жінка практична, не схильна до фантазій і витанием в хмарах. Вона дуже добра, але її доброта має межі, тому Віра, якщо побачить, що її банально використовують, здатна випустити кігтики і сповна показати всі принади свого характеру. Віра правдива, тому не терпить брехні або підлабузництва, яке вона безпомилково впізнає і тут же відкидає.

Логіка і здоровий глузд – це ті ключові риси, які проявляються в маленькій Вірочці ще в дитинстві. Вона рідко вередує, завжди чимось зайнята: колекціонує різні дрібниці, вдаряється в дослідження живої природи та розводить і препарирует жучків, розмірковує над способами розмноження рослин, то готова весь свій вільний час присвятити догляду за квітами на клумбах, дачі або хоча б балконі.

У школі Віра зазвичай добре навчається, часто на відмінно; вона організована, зібрана, вміє точно розпланувати час, неупереджено проаналізувати ситуацію і зробити логічні і закономірні висновки.

Віра в дитинстві і юності довірлива, але з часом довіра Вірочки до людей дещо згасає – і вона починає судити про друзів не по словам і обіцянкам, а виключно за справами і вчинками. У Віри трохи подруг, але на тих, що є, Віра завжди може розраховувати. Жінки, які носять це ім’я, дуже болісно сприймають зради: вони відразу стають нерішучими і набувають безліч комплексів. Якщо у Віри щось не складається в житті, вона здатна впадати в депресію, її огортає безпідставна смуток і пригніченість, з яких вона цілком здатна вийти самостійно, спираючись тільки на силу характеру, тверезий розрахунок і чіткий план того, що робити далі.

Віра дуже добра і навіть жертовна. Така її риса проявляється насамперед у нехтування власними інтересами, якщо комусь близькому потрібна допомога. Віра завжди підбере і виходить занедбане бездомну тварину і, навіть якщо не залишить його в себе, то точно віддасть в хороші руки.

Віра не любить шумних компаній, а якщо такого зібрання ніяк уникнути не вдається, вона намагається якомога швидше втекти. Жінка з ім’ям Віра надзвичайно стримана і не відрізняється надзвичайною імпульсивністю. Вона, як і кожна людина, має якісь приховані бажання щодо пошуків пригод і різноманітних авантюр, проте ніколи не йде у них на поводу а завжди думає про наслідки. Віру, як особа раціональне, думка про те, що скажуть інші, завжди стримає від необдуманих вчинків.

Віра – особистість творча. У неї добре розвинене почуття прекрасного і вміння побачити щось оригінальне і цікаве в тих речах, на які людина навіть не зверне уваги. Віра часто грає на музичних інструментах, пише вірші або займається рукоділлям.

Сімейні та любовні стосунки Віри

Віра – людина дуже організований і практичний, тому і до створення сім’ї підходить прагматично і розумно, проте в той же час юні Вірочки позбавлені меркантильності і далекі від погоні за багатими нареченими. Ключовими при виборі супутника життя стають такі його якості, які згодом забезпечать Вірі комфортне та безбідне існування, а вона, в свою чергу, зробить все, щоб обранець досяг вершин: буде підтримувати, підбадьорювати, всіляко допомагати. Віра дуже далека від думки, що з милим і в курені рай, до цього «куреня» у неї дуже і дуже конкретні вимоги.

Жінки, які носять ім’я Віра, в юності дуже привабливі і користуються популярністю у протилежної статі, проте лише одиниці можуть розраховувати на її прихильність. Віра дуже важко приймає рішення про одруження, вона дуже боїться помилитися, а тому намагається прорахувати всі можливі варіанти. Дуже часто Віра може змінити плани в останній момент, коли, здавалося б, уже ніщо не здатне перешкодити весіллю.

Зазвичай Віра щаслива в шлюбі, ніж зобов’язана насамперед собі, своїм вмінням безпомилково «прочитувати» людей і правильно розставляти пріоритети.

Вірочка відразу ж після одруження намагається побудувати хороші стосунки з родиною чоловіка, тому навіть коли сім’я раніше і була проти шлюбу з нею, то з часом обов’язково змінить рішення. Віра хоче підтримувати хороші відносини зі свекрухою, оскільки вважає, що таким чином демонструє гарне ставлення до чоловіка. І якщо свекруха розумна, то вона обов’язково оцінить розум і старання Віри і всіляко буде підтримувати її. Якщо ж ні – то з часом Віра обов’язково зробить “розбір польотів”, з’ясує відносини і максимально віддалитися від родини чоловіка, заручившись при цьому обов’язковою підтримкою з боку обранця.

Віра добра, стримана і врівноважена, але якщо ці риси не цінують і намагаються Вірою маніпулювати, то вона дуже швидко показує, хто господар ситуації.

Краще всього для шлюбу з Вірою підійдуть чоловіки, що носять імена Олександр, Володимир, Єгор, Євгеній, Захар, Михайло, Павло. Чоловіків з іменами Анатолій, В’ячеслав, Владислав, Олег або Філіп краще уникати.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Віри

В роботі Віра ставить цілком конкретні цілі і прагне їх досягти. Вона дуже працездатна і може працювати нарівні з чоловіками.

Віра – імпульсивна людина, але у всьому, що стосується роботи, вона намагається відсунути емоції і керуватися здоровим глуздом. Віра дуже наполеглива і обов’язкова, тому точно виконає поставлене завдання, чого б це їй не коштувало. Вона скрупульозна і акуратна, тому чудово впоралася б і з професіями хіміка, біолога, лаборанта. Проте до роботи, якщо вона не пов’язана з творчістю, Віра ставиться без фанатизму і сприймає її просто як спосіб заробляння грошей.

Якщо ви заплуталися в ситуації і не можете самостійно прийняти рішення – звертайтеся до знайомої або колезі з ім’ям Віра. Вона дуже швидко прояснить ситуацію, допоможе вам зняти рожеві окуляри і відкрити очі на реальний стан речей.

Вважають, що у Віри дуже слабо розвинена інтуїція, тому вона керується загальноприйнятими нормами і стереотипами. Якщо підсвідомість нічого Вірі не підказує, то вона бере ситуацію під свій контроль та самостійно намагається вирішити складні завдання. Найчастіше це їй чудово вдається.

Здатність «читати» людей робить Віру хорошим психологом, вчителем або дипломатом.

Успіху Віра досягне і в суто творчих професіях: актриси, музиканта, художниці, поетеси.

Здоров’я Віри

Щодо здоров’я Віри однозначної інформації немає. Деякі джерела стверджують, що найчастіше проблеми у жінок, які носять це ім’я, пов’язані із захворюваннями шлунка та органів травлення. Віра дуже бридлива, а тому суто інтуїтивно не буде їсти їжу, яка їй не сподобалося зовні.

Інші джерела акцентують, що Віри часто страждають від різних захворювань суглобів, аж до артритів і артрозу.

Віра дуже чутлива до простуд, а тому обов’язково повинна берегти себе, щоб не дати хворобі ні єдиного шансу.

Однак здоровий спосіб життя і постійні профілактичні заходи здатні уберегти Віру від різних болячок і гарантувати довге, щасливе і здорове життя.

Ім’я Віра для дитини

Такі риси, як цілеспрямованість, врівноваженість, здоровий глузд роблять ім’я Віра привабливим для молодих батьків. Віра – ім’я, яке періодично зникає з ужитку, то знову стає актуальним.

Віра – це характеристика сильної, упевненої в собі жінки, яка здатна подолати всі життєві труднощі і впевнено досягти поставленої мети.

Ім’я Віра носять як представниці слов’янських народів, так і західного світу: Віра Холодна – актриса німого кіно; Віра Алентова – актриса; Віра Романова – княжна; Віра Мухіна – скульптор; Віра Глєбова – хімік; Віра Локвуд – актриса; Віра Майлз – актриса.

Іменини:

26 лютого, 14 червня, 30 вересня, 14 жовтня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Вірочка, Веронька, Верушка, Верчик, Веруня, Веруся, Веруля, Вераша, Віруша

Скорочений

Вєрка, Веруха, Руся

За церковним

Віра

Колір

  • сірий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

берил

Метал

золото

Рослини

клен, верес

Тотемна тварина

мураха

Риси характеру

стриманість, спокій, логічність мислення

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Віра Римська — християнська мучениця, Віра Інбер — російська радянська поетеса і прозаїк родом з Одеси, Віра Сотникова — актриса радянського і російського театру і кіно, телеведуча, Віра Арбузова — російська балерина Віра Звонарьова – відома російська спортсменка, тенісистка, екс друга ракетка світу в одиночному розряді, Віра Глаголєва – популярна російська актриса Віра Брежнєва — популярна українська співачка, актриса, телеведуча.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: