Ніла – значення і походження імені

Історія походження імені Ніла

Ім’я Ніла має коріння в декількох мовах. Є грецька, гэльская і індійська версія походження імені. Воно характерно і для західних, і для східної культури. Розрізняють скорочену форму Ніла від повних жіночих імен: Неоніла, Гунілла і т. п. і самостійне жіноче ім’я від чоловічої форми Ніл.

У деяких країнах ім’я зустрічається досить часто: Ірландія, Індія, Туреччина. Але в Україні воно рідкісне, швидше асоціюється з застарілим православним ім’ям церковних святців, де святих з ім’ям Ніл і Ніла досить багато.

Спостерігається інтерес до чоловічого парного імені Ніл, яке стало з забутого повертатися в ужиток. Є надія, що завдяки моді на незвичайні рідкісні імена ім’я Ніла знову стане більш вживаним.

Значення та характеристика імені Ніла

Ім’я Ніла сходить до чоловічій формі грецького імені Ніл від грецького «нейлос» (можливе значення «повінь», «розлив»), тобто перекладається як «присвячена Нілу» або «повноводна». Нейлос-Ніл був божеством річки Ніл і сином титана Океану і богині Тетіс. Належить грецького пантеону богів.

Ніла в якості короткої форми від Неонилла, Гунілла і т. д. не має самостійного значення, трактується як повна форма.

Ніла у індусів від прикметника «ніла» — «темно-синя», «синя», «індиго» з санскриту і більш пізнього мови хінді. Вважається, що греки повторили індійське назва річки Ніл, яка походить від того ж слова, бо так називали зростаючі там квіти лотоса синього кольору.

Є ще версія, що ім’я Ніла походить від гельського «neil», «neal», «nēl» — хмара, тобто «повітряна», «хмарка».

Закрита, зовні спокійна, але при цьому часто екстравагантна, нестандартна Ніла завжди викликає інтерес у людей. Вона всю свою могутню енергію тримає всередині і пускає її строго за призначенням. Призначенням часто служить якесь незвичайне, не схоже на загальноприйняте справу. Ніла не прагне виділятися і відрізнятися, просто такі її переконання і потреба змінити світ.

Ніла може бути маленьким аскетом в дитинстві. Серйозна не по роках розвинена, скромна, занурена в себе — така дівчинка здається зовсім не схожою на інших дітей. При цьому вона дуже тонко відчуває людей, володіє сильною інтуїцією, творчим смаком, тяжінням до справжньому і прекрасного. Маленький філософ.

У школі Ніла вчиться взаємодіяти, але може виявляти вражаючу упертість, коли справа доходить до її думки з якогось значимого для неї питання. Завжди зробить по-своєму, якщо відчуває правоту. Від цього трохи страждає навчання і дружба. Але Ніла і не потребує особливого схвалення з боку оточуючих або спілкуванні.

Неважливо, яку роботу вибере Ніла — вона скрізь зможе бути першою завдяки вражаючому чуттю і працездатності. Це працьовитість на межі трудоголізму. Ніла завжди йде своїм шляхом, по всьому видно її винятковість, особливий погляд, нестандартність. Тому у творчості та громадській діяльності її точно чекає успіх — там важливо виділятися і мати власний почерк.

В любові у Ніли довгий час все тихо. Сім’я вже починає турбуватися, чи не залишиться вона старою дівою (такий варіант можливий), але Ніла встигає знайти омріяного принца або просто схожого з нею людини і створити сім’ю з міцними відносинами, народити дитину, рідко двох. Ніла дуже відповідальна і закрита, тому їй важко дарувати увагу та любов декільком дітям.

Іменини:

6 березня

Зменшено-лагідний варіант

Нілла, Ніллі, Нілушка, Нілуша, Нілочка, Нілонька, Ні, Лала, Міла, Ніля

Скорочений

Ні, Ніллі, Лала, Ніля, Міла

За церковним

Ніла

Колір

  • синій
  • індиго

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

хризоколла, лазурит

Метал

титан

Рослини

лавр, лотос

Тотемна тварина

кіт

Риси характеру

стримана, глибока, незвичайна

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ніла Манія (Нілу Внучкова) – російська поп-співачка, блогер; Нілай Деніз – турецька акторка серіалів і кіно, відома модель; Neila Rey – письменниця, автор збірника вправ для фітнесу та супровідної книгу графіки; Нілу Аалия – європейська актриса кіно і серіалів, знімається в Голівуді (к/ф “Хороший рік”, серіал “Різник”).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: