Геннадій – значення і походження імені

Історія походження імені Геннадій

Ім’я Геннадій має давньогрецькі корені. Відомі дві версії походження імені, перша – ім’я походить від грецького слова «геннадас». Друга версія – ім’я походить від слова «генос». Обидві версії мають право на життя, ознаки другий можна розглянути на прикладі імені давньогрецького філософа Діогена, яке в перекладі означає «божественний», популярного грецького імені Гермоген – «син Гермеса».

Звуковий аналіз ім’я Геннадій створює асоціації з чимось швидким, гарячим, невеликим, незграбним. Це веселе ім’я, бували часи, коли воно користувалося великою популярністю, зараз хлопчиків рідко називають Генами. У містах носії цього імені зустрічаються рідше, ніж у селах. У православних святцях є кілька імен святих Геннадиев, в честь яких називають хлопчиків. Серед них – Патріарх Геннадій Константинопольський, мав дивовижний дар цілителя. Він вилікував руку іконописця, який ризикнув написати обличчя Спасителя, подібне ідольскому.

Значення та характеристика імені Геннадій

Грецький корінь «геннадас» означає «нащадок шляхетного походження». Друга версія пов’язана з коренем «генос», це слово означає «рід». В іменах Діоген і Гермоген простежується зв’язок з початковою частиною імені Геннадій. Звідси висновок – ім’я Геннадій означає «народжений від бога», або «народжений від Гермеса». Що стосується характеристики імені Геннадія, то ця людина зовсім не простий. Він не дуже любить привертати до себе увагу, кілька лукавий, не цілком надійний. Носії цього імені люблять прибрехати, і роблять це з таким натхненням, запалом, що самі починають вірити в свої фантазії, а ошукані Генами люди не можуть на них довго сердитися. Хвалити Геннадія небезпечно, від похвали у нього паморочиться голова, він може зазнатись, критику переносить дуже болісно. Носії цього імені дуже охайні, нерідко дане властивість стає головною причиною для розлучення з дружиною.

З раннього дитинства Геннадій вміло пристосовується до життєвим обставинам. Цього людини з повним правом можна назвати майстерним маніпулятором. Він на рівні інтуїції визначає, яким чином можна впливати на батьків, однокласників, педагогів і зберігає свій унікальний дар на все життя. Геннадій оптиміст, але вроджена веселість – це не про нього. Просто одного разу він вирішив для себе, що оптимістичне ставлення до життя набагато приємніше, ніж небезпечне прагнення розбиратися у всіх її глибинах.

За будь-яку справу Геннадій береться охоче, намагаючись прийти до успіху. Однак йому заважає зайва метушливість і необов’язковість. Якщо викорінити ці недоліки, задумка обов’язково втілиться в життя. До неприємностей Геннадій ставиться спокійно, носії цього імені часто бувають флегматиками. Якщо Геннадій високий, добре складний, він більш надійний, ніж його невисокий і метушливий тезка. Носії цього імені володіють відмінним здоров’ям, люблять активний спосіб життя. Дружину Геннадій вибирає ретельно і довго, він прагне до забезпеченого життя, багато працює для цього. До старості характер Геннадія змінюється, він стає буркотуном, але в відносинах до близьких проявляє більше добродушності.

Іменини:

5 лютого, 22 лютого, 23 лютого, 5 червня, 5 липня, 13 вересня, 30 листопада, 2 грудня, 17 грудня, 18 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Геночка, Генушка, Геннаша, Генаша, Генуля, Генуша

Скорочений

Ген, Гена, Генка, Гєнчик, Геныч, Геша, Геня, Генуся, Генуха

За церковним

Геннадій

Колір

  • зелений

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

циркон

Метал

олово, електрум

Рослини

красавка, олеандр

Тотемна тварина

пелікан

Риси характеру

завзятість, серйозність, обачність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Геннадій Новгородський (архієпископ Руської Церкви), Геннадій Хазанов (актор, артист розмовного жанру, заслужений артист Росії), Геннадій Гладков (радянський і російський композитор, автор музики до кінофільмів, Народний артист Росії (2002)), Геннадій Батигін (філософ, соціолог), Геннадій Бачинський (відомий російський радіо – і телеведучий), Геннадій Зюганов (політик (нар.1944)), Геннадій Місяць (російський фізик, засновник наукових напрямків: потужнострумової електроніки та імпульсної електрофізики, один з визнаних світових лідерів у цих областях знання)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: