Ірина – значення і походження імені

Історія походження імені Ірина

Ім’я ІРИНА бере свій початок у Древній Греції і має тісний зв’язок з богинею світу і спокою з співзвучним ім’ям Ейрена. У перекладі з давньогрецької Ірина – “дарує мир і спокій”. У стародавніх слов’ян ім’я Ірина користувалося популярністю лише в дворянських низах, а серед простого люду це ім’я часто видозмінювали і застосовували трохи інші його форми – Аріна і Ярінья.

В православ’ї іменини Ірини мають не одну, а цілих дві дати. Перша дата іменин – 29 квітня за церковним календарем, і пов’язана вона зі святою мученицею Іриною Коринфской, яку прилюдно стратили за віру в день Святої Пасхи. Друга дата іменин – 18 травня в честь великомучениці Ірини Македонської, яка була спалена на багатті за свою віру.

Значення та характеристика імені Ірина

“Ірина” означає світ, тому до вирішення будь-яких питань вона підходить з світом: не скандальна, не запальна, у спілкуванні з іншими спокійна і врівноважена. Перш, ніж щось сказати, сто разів обмірковує, тому ображати інших – не прерогатива Ірин.

Ірини надмірно розуміють, у них надто розвинене почуття співпереживання, вміння чути інших. Завдяки цим якостям, вони користуються популярністю у оточуючих людей і вміють дружити по-справжньому, проявляючи себе в будь-яких ситуаціях, як вірні товариші і надійні друзі. При цьому коло їх друзів різко обмежений і складається з людей, перевірених часом, і потрапити в це коло новачкам досить складно, так практично неможливо.

У зв’язку з цим виникає безліч внутрішніх переживань, так як вміючи відкриватися повністю і без залишку досить вузькому колу людей, віддаючи дружбу всю себе, Ірини вимагають від оточуючих того ж, але, не отримуючи взаємності, в більшості випадків розчаровуються, і лише з часом приходять до розуміння того, що справжня любов у всіх її проявах – це не біль, не жертвоприношення, а нагорода, побудована на силі характеру і приводить до духовного зростання.

Ірини вірять в себе і не зраджують собі, що б не відбувалося. В силу свого внутрішнього устрою вірять в любов до народу і сам народ.

Риси характеру імені Ірина

Ірини вже в дитинстві досить самостійні і дорослі не по роках. Абсолютно не сентиментальні і ридати над фільмом навряд чи будуть. В суспільстві найчастіше дружать з чоловічою статтю, ніж з жіночим, так як знайти спільну мову з чоловіком їм набагато простіше, ніж з жінкою.

У молодому віці характер Ірини непостійний, двоїстий, що надає їм нелогічність, призводить до виникнення безлічі проблем. Подвійність характеризується і різкістю: будучи добрими, сердечними від природи навіть в збиток собі, вони здатні в один момент стати жорсткими егоїстами в гонитві за особистою вигодою, жертвуючи при цьому інтересами близьких.

Ірини повітряні і можуть годинами витати в хмарах, бути розсіяними і мрійливими. Без кінця будують плани, але на шляху їх досягнення вкрай зосереджені і націлені на результат, вважаючи при цьому, що для досягнення мети всі засоби гарні. Займаючись важливою справою, привносять в нього своє особисте бачення, відступаючи від шаблонів і штампів. Але якщо вигоди в чому-небудь Ірина для себе не бачить, то тут вже навряд чи доведе розпочату справу до кінця, так як без інтересу руки в більшості своїй опускаються.

Иринам властиве самовладання, вони вміють тримати себе в руках в будь-яких ситуаціях, у розмові відчувається обдуманість і виваженість кожного слова. Начальники-Ірини ніколи не дозволять собі підвищити голос на нижчестоящих, вважаючи таку поведінку приниженням себе. Для них всі рівні.

Ірини володіють тонким смаком, здоровим глуздом і власною думкою, яка не завжди висловлюють, але якого суворо дотримуються. Неметкі, але доскональны і навіть скрупульозні, часом до скрупульозності.

Сімейні та любовні стосунки Ірини

Ірина з народження більше прив’язана до батька, і сидіти на його колінах і висіти на його шиї може до самого закінчення школи, вважаючи це нормою і проявом своєї любові. В дитинстві на сцену не лізе. Розповідати вірші будинку, стоячи на табуретці перед численними родичами, не стане, і ніякі вмовляння не допоможуть, вона віддасть перевагу цьому заняттю тихе колупання з іграшками в дальній кімнаті. На Ірин в дитинстві не варто звертати зайве увагу: потрапляючи в його центр, вони губляться і перетворюються в мовчунів, а розговорити їх у цьому випадку вкрай складно. Стосунки з мамою ідеальні: грубості Ірина не сприймає, хамити не стане, мовчки вислухає і зробить те, про що її просить рідна людина. До батьків протягом усього життя відчуває почуття обов’язку, а тому прагне привнести в їхнє життя яскравих фарб. Надмірно чутлива до переживань в сім’ї, ніщо не доводить її до сліз, крім близьких людей і ситуацій з ними.

Ірина-влюблива, але у вир з головою не стрибає в силу своєї недовірливості і розсудливості. Вона чітко бачить, який чоловік їй потрібен, будує ідеали і прагне до них. Знайшовши такого чоловіка, може кинути світ до його ніг і зробити все, щоб зв’язати себе узами шлюбу дві долі на все життя. Здатна витягнути коханого з будь ями на шкоду собі, але буде щаслива, знаючи, що її чоловік у безпеці. Завзято допомагає своїй другій половинці в досягненні висот і щиро радіє його успіхам.

Навіть будучи в шлюбі, Ірина не перестає користуватися попитом у чоловіків. Вона потребує чоловічому оточенні і спілкуванні, так як відчуває себе в їх середовищі, як риба у воді.

В шлюбі Ірина – вірна дружина, дозволивши легкий флірт на стороні вона не зможе собі цього пробачити, докори сумління на стільки сильні, що для неї хвилинні слабкості не варті таких подальших мук.

Ірина чудова мама і зробить все для свого малюка, щоб він був щасливий і здоровий, але домосідство її обтяжує, пригнічує і мучить, тому Ірина знаходить 1000 способів його уникнути або ж знайти заняття по душі, сидячи в тому ж декреті.

У сексі любить різноманітність, емоційна і розпусна. Для неї важливо, щоб партнер отримував задоволення разом з нею. Відкрита для сексуальних експериментів і не соромиться цього.

Вибір професії. Бізнес, кар’єра Ірини

В силу свого трохи чоловічого, стійкого характеру, Ірина частіше відвідує спортивні секції, не рідко досягає висот у спорті. Вона прагне до високого рівня життя і вже в школі мріє про майбутню кар’єру і статус бізнес-вумен, це дає їй стимул для вступу в престижні Вузи. Частіше Ірини володіють гострим розумом, тактовністю, скрупульозністю, в силу цього вони зайняті в області точних наук, дипломатії, юриспруденції. При цьому їм чужі ризик, махінації, обман і авантюри, успіх досягається працею і потом.

Похвала – потужний стимул для Ірини, а критика здатна вплинути на темпи роботи в гіршу сторону.

Ірині добре підходять такі професії, як педагог, модельєр, лікар, перукар, психолог, в той же час вони категорично не бачать і не знаходять себе у творчості.

Здоров’я Ірини

Здоров’я у Ірини в цілому міцне. Варто звертати особливу увагу на нирки, серце і легеневу систему. Розібравшись з проблемами легенів, інші органи та системи відновляться самостійно. Кращим засобом для посилення роботи легенів є прогулянки на свіжому повітрі, в лісі, ранкові або вечірні пробіжки, заняття спортом типу ритміки, аквааеробіки, простий щоденної зарядки будинку.

Ірина ретельно стежить за своїм здоров’ям і будь-яку хворобу лікує до кінця, не допускаючи її занедбана або ускладнення, при цьому використовуючи і довіряючи як звичайній медицині, так і народної.

Ім’я для дитини Ірина

Ірина – дитина дуже чутливий, їй з дитинства знайоме почуття занепокоєння і тривоги. Трохи замкнута, їй чуже знаходження серед великої кількості людей, потрапляючи в таку обстановку, Ірина скута, замкнута, і щоб розкріпачитися, потрібно багато часу. Зростає порядної і слухняною дівчинкою, дуже залежна від батьків і проявляє всю свою любов і ласку в обіймах і любощі годі.

Обов’язки виконує по максимуму і на тверду п’ятірку, старанна і працелюбна, чистоплотна і любить порядок у всьому. Будучи дитиною не терпить несправедливості, легко ображається, важко відходить і забуває образи, і іншим людям прощає образи з працею або не прощає взагалі.

Іменини:

12 січня, 16 січня, 26 лютого, 7 березня, 29 квітня, 18 травня, 26 травня, 10 серпня, 17 серпня, 22 серпня, 30 вересня, 1 жовтня, 2 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Іринка, Іришка, Іринка, Іріша, Іруша, Іруня, Іруся, Іринка, Іронька, Ірушка, Єріна, Іринья, Інуля

Скорочений

Іра, Ірка, Іна, Ірена, Ірен, Ірен, Ірена, Ріна, Рена

За церковним

Ірина

Колір

Планета

  • Венера

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

опал

Метал

мідь, платина

Рослини

каштан, конвалія

Тотемна тварина

сова, терміт

Риси характеру

оптимізм, цілеспрямованість, практичність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ірина Македонська (великомучениця), Ірина Єгипетська (мученик), Ірина (російська цариця, дружина Федора Іоанновича), Ірина Білецька (знаменитий хімік), Ірина Бугримова (циркова артистка), Ірина Родніна (відома радянська фігуристка), Ірина Хакамада (політик), Ірина Богачова (співачка).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: