Ксенія – значення і походження імені

Історія походження імені Ксенія

Ім’я Ксенія прийшло до нас із Стародавньої Греції. Якщо вірити одній з версій, ім’я Ксенія утворилося від Поликсения, що означало гостинна.

У Стародавній Греції Чорне море називали – Понт Евксинський (гостинне Море).

У Ксенії два святих покровителя – Ксенія Миласская і Ксенія Петербурзька. Ксенія Миласская була дочкою римського сенатора і втекла з дому, щоб уникнути шлюбу. Вона заснувала жіночий монастир і збудувала храм. Ксенія Петербурзька овдовіла 26 років і продала все майно. Вона блукала 45 років, вдень допомагаючи людям, а вночі молячись у полі. Іменини Ксенія зазначає 6 лютого.

Від Ксенії утворилися два самостійних ім’я – Аксинія і Оксана.

Значення та характеристика імені Ксенія

У імені Ксенія багато значень. З давньогрецької Ксенія – “гостинна”, “чужоземна”, “гостя”. У Давній Греції дуже цінували гостинність і шанували гостей. Греки були точно впевнені, що Зевс покарає кожного, хто посміє образити свого гостя. Ксениями також називали короткі віршики, які складали для того, щоб порадувати бажаного гостя. Вони складалися з двох рядків і йшли як доповнення до подарунків.

Стародавні слов’яни вважали, що ім’я Ксенія несе по землі радість. Вони навіть придумали прикмети для цього імені.

Риси характеру імені Ксенія

Ксенія досить холоднокровна. Вона не сприймає нападки з боку і впевнена у своїх рішеннях. Але вся її холодність – всього лише маска, насправді Ксенія дуже чутлива і емоційна. Вона бурхливо радіє досягненням, але занадто переживає через неприємностей. У неї багато подружок і знайомих, з якими вона любить проводити час. Ксенія прекрасна подруга, вона ніколи не розповість чужі секрети, їй можна сміливо довірити найпотаємнішу таємницю і бути впевненим, що про це ніхто не дізнається. По своїй натурі вона щира і довірлива, і чекає того ж від оточуючих. Ксенія вміє прощати дрібні образи і швидко про них забуває. Але якщо вона вважатиме образу великий, то ніколи не пробачить того, хто її зрадив чи образив. Вона цілеспрямована і незалежна, вважаючи, що впорається з усім сама. Вона не любить вішати свої проблеми на інших, вважаючи за краще справлятися з ними поодинці. Дівчина з ім’ям Ксенія не любить визнавати свої помилки і постійно сперечається, люто доводячи свою правоту. Вона прямолінійна і вважає, що краще гірка правда, ніж солодка брехня. Іноді це може призводити до конфліктів, але Ксенія буде стояти на своєму. Вона запальна і може зопалу наговорити зайвого, про що потім шкодує.

Сімейні та любовні стосунки Ксенії

Ксенія оточена шанувальниками, але з серйозними стосунками вона не поспішає. Ксенія уважно вибирає собі супутника, обдумуючи кожну дрібницю. У неї зовсім непростий характер і шанувальнику варто застосовувати правильну тактику. Ксенія вірна і порядна дружина, яка шанує сімейні цінності. Вона ніколи не змінить коханому і не пробачить зраду партнера. Вона відмінна господарка, чудово готує і ретельно стежить за чистотою і затишком. У її будинку завжди світло і пахне смачними стравами, які любить готувати Ксенія. Вона не любить, коли її ревнує, але сама дуже ревнива і іноді може перевіряти партнера на вірність, перевіряючи повідомлення і дзвінки. Ксенія завжди чесна зі своїм чоловіком, вона не приховує від нього нічого і вимагає від партнера теж саме. З дітьми Ксенія не поспішає і раціонально підходить до цього питання, продумуючи кожну деталь. Діти з’являються у Ксенії досить пізно, але вона стає чудовою мамою, яка шалено любить і балує своє чадо.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Ксенії

Ксенія володіє підвищеною спостережливістю, холодним розрахунком і активністю. Вона просто створена для того, щоб займати керівну посаду. З підлеглими Ксенія строга, але справедлива. Вона цінує своїх працівників чесність, цілеспрямованість і результативність. Вона прагне контролювати все, щоб досягти найвищого результату. Ксенія може бути і виконавцем, але не всяка робота підійде для неї. Перш за все вона думає про сенс і ефективності ідеї, ніж про час, витрачений на неї. В силу своєї емоційності, вона дуже переживає злети і падіння на кар’єрних сходах. Ксенія розважлива і може бути егоїстичною, але заради досягнення тих висот, які вона сама собі ставить, піде на все. Вона не дає поблажок ні собі, ні оточуючим.

Здоров’я Ксенії

Ксенія дуже болюча. Найбільш часто у неї проблеми з щитовидною залозою. При перших ознаках їй варто відразу ж звернутися до ендокринолога для призначення відповідного лікування. У Ксенії слабкі легені і бронхи схильні до хронічних запалень. У неї слабкий імунітет і вона важко переносить хвороби. Для зміцнення імунітету їй потрібно загартовуватися і займатися спортом. У Ксенії слабка нервова система, вона приймає все близько до серця, навіть чужі проблеми, із-за чого можуть здавати нерви. Вона може перебувати в депресії і піддаватися стресам, але швидко приходить у свій нормальний стан.

Ім’я Ксенія для дитини

Дівчинка по імені Ксюша дуже ніжна, тендітна і вразлива. Вона сильно переживає, якщо батьки лають її. Мамі і татові Ксюші потрібно знайти до дівчинки правильний підхід, щоб не травмувати слабку психіку. Дівчинка любить ласку, вона обожнює тварин. Хорошим рішенням буде завести для Ксюші пухнастого приятеля.

У школі вона вчиться добре. Найбільшу перевагу віддає точних наук – фізики та математики. З вчителями ладнає, намагається не суперечити їм і спокійно сидить на уроках. Друзів у неї багато, у більшості дівчаток, з якими вона часто свариться. Ксюша готова розмовляти з ними днями безперервно, але в силу своєї відповідальності, не забуде про важливі справи – допомогу мамі або виконання домашнього завдання. Ксюша дуже слухняна, але при цьому вона дратівлива. Будь невірно сказане слово вганяє її в сказ. Всю енергію маленької Ксюші варто спрямувати в одне русло – творчість, спорт, активний відпочинок. Якщо вона втягнеться в справу, то вкладе туди всі свої сили і знання.

У підлітковому віці у Ксюші може початися конфлікт з батьками, адже вона вважає себе правою в усьому і не хоче поступатися старшим. Батькам варто вибрати правильну м’яку тактику і згладити гострі кути.

Іменини:

31 січня, 6 лютого, 20 березня, 26 серпня, 15 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Ксюшенька, Ксюшочек, Ксенюшка, Ксеничка, Аксиньюшка, Аксинечка, Аксюша

Скорочений

Ксюша, Ксюшка, Ксюта, Ксеня, Ксеша, Ксюня, Ксена, Сеня, Оксана, Аксінья, Аксюня, Аксюта, Аксюха

За церковним

Ксенія

Колір

Планета

  • Сатурн
  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

халцедон

Метал

електрум, олово

Рослини

кипарис, безсмертник

Тотемна тварина

кролик

Риси характеру

сприйнятливість, обдарованість, справедливість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ксенія Кнорре – російська піаністка, Ксенія Алфьорова – російська актриса Ксенія Полтева – російський поет, автор і виконавець пісень, Ксенія Хоменко – радянський і український психолог

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: