Лука – значення і походження імені

Історія походження імені Лука

Чоловіче ім’я Лука, по одній версії, походить від грецького імені Лукас. Останнє ж має латинське коріння, позначаючи «світло». Таким чином, Лука має значення «світлий», «осяяний» або «народжений на світанку». Деякі дослідники-ономасти вважають, що Лука — похідне від імені Лук’ян (Лукіан). Насправді, Лук’ян в перекладі з латині означає «син Луки» або «належить роду Луки». За іншою версією, носій імені Лука був жителем Луканії (області в Південній Італії, нині носить назву Базиліката). У християнській релігії Лука— апостол, автор Євангелія та іконописець. Це ім’я зафіксоване в святцях кілька разів, тому що було дуже поширеним. Його носили багато святих і мучеників (наприклад, Лука Болгарська, Лука Елладский, Лука Стовпник). Ім’я зустрічається не тільки у прихильників православ’я. Воно поширене і у католиків, купуючи трохи інші форми: Люк, Лукаш, Лукес.

Значення та характеристика імені Лука

Лука — нешкідлива дитина. Нерідко однолітки кривдять, але з віком він вчиться захищати себе і свої інтереси. Цей хлопчик слухняно виконує всі прохання батьків. Але дорікати його у відсутності самостійності не можна: Лука сам приймає рішення. Батькам варто навчити його доводити почате до кінця. Він любить творчість: малювання і творчість. Йому подобається відчувати себе коханим: у класі він прагне грати роль улюбленця вчителів. Лука добре вчиться, хоча нерідко вступає у відкриті конфлікти з викладачами, піддаючи критиці їх професіоналізм.

У Луки небагато друзів, гучним товариським посиденька він віддає перевагу сімейним вечорам. Хоча в глибині душі він боїться самотності. Людина з іменем Лука володіє чарівною інтуїцією, що допомагає йому приймати правильні рішення, відчувати обман і фальш. Для сторонніх цей чоловік здається холодним і бездушним, замкнутим, однак з справжніми друзями він відкритий і товариський. Серед негативних якостей у нього зазначають честолюбство. Іноді Лука дозволяє собі критикувати оточуючих, читати їм моралі. Він ніколи не лестить і сам не сприймає лестощі в свою адресу. Лука — відмінний керівник. При бажанні він стане чесним чиновником або політиком. Колеги поважають його за дипломатичні якості. Часто він цікавиться теологією, це захоплення може обернутися повним відходом у релігію.

Якщо говорити про любовні відносини, то Лука — принц, про якого мріє кожна дівчина. Він щедрий, дбає про спільне цікаве проведення часу, огортає кохану турботою і ласкою. З самого початку стосунків він вибудовує стратегію їх розвитку. Однак цей чоловік — пристрасна натура, яка здатна на інтрижки і зради. Нехитрому Луці потрібна розумна жінка. Її він буде поважати, однак, як уже говорилося, може і неодноразово їй зраджувати. Лука вважає свого сина кращим другом, а для дочки він — головний порадник. Йому варто стежити за станом верхніх дихальних шляхів, проводити профілактику простудних захворювань. Він відмінно виглядає без особливих зусиль, хоча йому не потрібно забувати про цілющі заняття фізкультурою.

Іменини:

9 січня, 17 січня, 11 лютого, 20 лютого, 23 лютого, 5 квітня, 21 квітня, 5 травня, 7 травня, 3 липня, 10 липня, 12 серпня, 31 серпня, 10 вересня, 11 жовтня, 31 жовтня, 19 листопада , 24 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Лукаха, Лукаша, Луканя, Луконя, Лукаря, Лукася

Скорочений

Люк, Луї, Луня

За церковним

Лука

Колір

  • білий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

берил

Метал

срібло

Рослини

латаття

Тотемна тварина

білий корал

Риси характеру

честолюбство, принциповість, комунікабельність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Лука (апостол від сімдесяти, сподвижник апостола Павла, християнський святий, шанований як автор одного з чотирьох Євангелій і Діянь святих апостолів. Був лікарем, можливо судновим. Євангеліст Лука у православній і католицькій традиціях вважається першим іконописцем і святим-покровителем лікарів і живописців.), Лука делла Роббіа ((1400 – 1482) італійський скульптор епохи Відродження, Лука Дзандонелла (нар.1987) італійський хокеїст, Чемпіон Італії сезону 2006 – 2007 років), Лука Турилли (італійський рок-музикант, гітарист, клавішник і композитор. Засновник пауер-металевої групи «Rhapsody of Fire» і співавтор більшої частини її пісень. Також випускає сольні альбоми під марками «Luca Turilli» і «Luca Turilli’s Dreamquest». Один з гітаристів-віртуозів.), Лука Філіппі ((нар.1985) італійський автогонщик)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: