Августа – значення і походження імені

Історія походження імені Августа

Ім’я Августа з’явилося в Стародавньому Римі. Воно походить від першого римського імператора, якого звали Октавіан Август. Саме він поклав кінець множинним війнам в Стародавньому Римі. Спочатку так називалося царський титул, а вже пізніше Августа стало особистим ім’ям.Таким ім’ям називали багатьох королівських і імператорських осіб Європи. Ім’я Августа несе в собі велич і значимість, саме тому його носили тільки представниці багатого і владного роду.

В православ’ї у Августи два святих покровителя – мучениця Августа Римська і свята імператриця Августа. Свята імператриця Августа була обезголовлена публічно за те, що увірувала в Христа. Вона прийняла християнство після того, як побачила Божу благодать на обличчі мучениці Катерини в момент болісних катувань, яка була засуджена до страти. Незважаючи на те, що вона була дружиною імператора Максиміана, вона була жорстоко змучена і вбита нарівні з іншими засудженими християнами.

Августа відзначає іменини 3 рази в році – 8 листопада, 7 грудня і 8 лютого.

Зменшувально-пестливі форми: Гутя, Гусака, Ава, Густя, Ага, Августочка.

Значення та характеристика імені Августа

У перекладі з латинської Августа означає “велична”, “священна”, “велика”.
У Словенії ж Августа означає “поважна”.

Жінка по імені Августа володіє рішучим і вольовим характером. Вона не звикла на когось сподіватися, вважаючи за краще справлятися з усіма проблемами поодинці. Вона не любить фантазувати і мріяти, вона практична і дивиться на світ крізь призму прагматизму. Августа нетовариська, тому у неї досить обмежене коло знайомих. Справжніх друзів у неї одиниці, але їй цього більш ніж достатньо. Августа не підкоряється рішенням оточуючих, вона завжди наполягає на своєму. Незважаючи на те, що Августа розумна і практична, вона занадто марнотратна і готова витрачати гроші на все, що їй подобається. Вона не звикла собі в чомусь відмовляти, вважаючи, що розваги не менш важливі, чим і потрібні речі. Августа стримана і скупа на емоції, вона легко переносить негативні ситуації, але й радісні моменти сприймає з часткою байдужості. Августа мстива і готова знищити кривдника в порошок. Вона гордовита і дуже горделива, їй важко ужитися з чоловіком. Найменша провина з боку коханого може обернутися розставанням, причому Августа не буде страждати або переживати, думаючи, що на кожну людину знайдеться заміна. Вона незалежна і тому ніколи не буде в ролі домогосподарки, вважаючи за краще добиватися кар’єрних висот і великих фінансів.

На сьогоднішній день ім’я Августа стало дуже рідкісним, воно вважається застарілим.

Іменини:

8 січня, 27 березня, 7 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Густя, Густенька, Ава, Авочка, Устя, Устенька, Августочка, Августонька, Августушка

Скорочений

Ава, Ага, Густа, Густя, Гас, Гасси, Гутя, Гусака

За церковним

Августа

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

нефрит, хризоліт

Метал

залізо

Рослини

тютюн, боб

Тотемна тварина

собака, вовк

Риси характеру

суперечливість, сором’язливість, гордість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Августа Марія Луїза Катерина Саксен-Веймар-Эйзенахская ((1811-1890) германська імператриця і королева Пруссії була дружиною Вільгельма I. Завдяки своїй благодійній діяльності, розуму і смаку припала до душі не тільки народу, але і королівського двору. Багато приділяла часу догляду за пораненими.), Августа Кароліна Софія Райса-Эберсдорфская ((1757-1831) після заміжжя – герцогиня Саксен-Кобург-Заальфельдская; графиня з роду Райса молодшої лінії. Була бабусею дуже багатьох коронованих осіб (королеви Вікторії, Фернанда II Португальської, імператриці Шарлотти Мексиканської, Леопольда II), її син став першим королем Бельгії.), Августа Котлоу ((1878-1954) американська піаністка, виконавиця-вундеркінд, у віці 10 років вже виступала в Чикаго, її творчість справила велике враження на Гаррі Трумена, президента США), Августа Міклашевського ((1891-1977) радянська актриса драматичних театрів, отримала звання Заслуженої артистки РРФСР в 1945 році. Їй був присвячений цикл С. А. Єсеніна «Любов хулігана»), Августа Пчільників ((1830-1891) псевдонім, справжнє ім’я – Августа Цейдлер, уроджена – Рихльовська; російський літератор, дитяча письменниця, друкувалася в журналах. Її повчальне вірш для дітей «Спіймана пташка» стало дитячою пісенькою.)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: