Трохим – значення і походження імені

Історія походження імені Трохим

Ім’я має давньогрецьке походження, але два трактування, кілька протилежні за значенням. За однією етимологічним версії, означає «вихованець», «вихованець», що може допускати факт вигодовування дитини іншою жінкою, а не рідною матір’ю, внаслідок будь-яких причин.

За іншою трактуванні – «годувальник», «годувальник», що виглядає більш логічним, адже для давнього світу вигодовування чужих немовлят було звичайною справою, а отримати честь вважатися опорою сім’ї чи общини, племені випадала не кожному.

Ім’я згадано в Новому Завіті. Трохим з Ефеса – загальнохристиянський святий, один з 70 апостолів, який разом з особливо шанованим апостолом Павлом проповідував вчення Христа. Крім православних святців, ім’я є і у католиків. Найвідомішим серед останніх є єпископ, покровитель французького міста Арль.

Значення та характеристика імені Трохим

Таємниця імені наділяє Трохима усіма характерними якостями представника сильної статі, вміє за себе постояти не тільки словом, але й ділом. Його мужність, активність незаперечні. Але одночасно присутні завищена самооцінка, самолюбство. Це виявляється з раннього дитинства, хоча в іншому це звичайний дитина, енергійний і товариський.

Активна підтримка батьками, всепрощення хлопчика, що відрізняється дещо підвищеним рівнем самокритичності, часто має зворотний бік. Призводить до розвитку марнославства, неслухняності, що помітно проявляється в підлітковому, юнацькому віці, при виборі певної професії та одержанні освіти.

Деяким, при вдалому збігу обставин, може пощастити з кар’єрою військового, але розраховувати на це не варто, як і на успіх у власному бізнесі. Відсутність чіткого довгострокового планування, деяка імпульсивність дуже цьому заважають. Зате виконання складних, але конкретних завдань, що передбачають спілкування, громадську діяльність, дається йому без проблем. Здатність пристосовуватися до нових обставин послужить хорошу службу на політичному поприщі.

Він досить легко обзаводиться друзями, цінують його за благородство і чесність, але деяка прямолінійність, стихійно виникає дратівливість веде до нерозуміння і образ з боку близьких людей. Гідність Трохима як особистості проявляється в усвідомленні своєї неправоти, подальшої критичною оцінкою ситуації, можливості згладити свою грубуватість щирими вибаченнями.

Настрій позначається не тільки на спілкуванні, але і на здоров’я самого Трохима, з дитинства не володіє міцним здоров’ям. Властиве зрілої особистості зайве самокопання і стреси, погрожують нервовій системі, обертаючись депресіями, і як наслідок, проблемами з серцевою системою. Віддушиною, порятунком від меланхолії стануть виїзди на природу, риболовля, полювання.

Надмірна велелюбність може призвести до скоротечному невдалого першого шлюбу. Згодом більш зважено підходить до вибору другої половинки, з чіткою впевненістю, що жінка може зробити його щасливим у повсякденному житті. Кількість і якість шлюбів не позначиться на його щирої любові до власних дітей, наділяючи їх достатньою часткою уваги, участі в їх долі.

Іменини:

7 січня, 14 січня, 29 березня, 31 березня, 28 квітня, 5 серпня, 2 жовтня, 26 жовтня, 13 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Трохимко, Троха, Троша

Скорочений

Троня, Труня, Фіма

За церковним

Трохим

Колір

  • жовтий

Планета

  • Марс
  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

хризоліт

Метал

золото

Рослини

кедр, фіалка

Тотемна тварина

орел

Риси характеру

упертість, імпульсивність, конфліктність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Трохим Архипов ((1908 – 1994) удмуртська прозаїк, Народний письменник УАССР (1960), член Союзу письменників СРСР (1943)), Трохим Никомидийский ((ок. 284 – 305) воїн, мученик), Трохим Біго ((1579 – 1650) – французький художник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: