Юрій – значення і походження імені

Історія походження імені Юрій

Юрій – чоловіче українське ім’я, фонетичний варіант імені Георгій. Форма виникла із-за складності вимови початкового м’якого [р’] в давньоруської мови. Ім’я Георгій прийшло до нас із стародавньої Греції. Грецьке слово «Георгіос» перекладається як «хлібороб» і це одне з визначень Зевса, як покровителя землеробства. У ранніх руських літописах ім’я Георгій зустрічається у формі «Гюрги» – буквене сполучення «е» було замінено на «ю». З XIV століття з-за подальшого фонетичного перетворення, з’являється варіант «Юрьи», а потім і «Юрій». Такі самі зміни відбувалися з ім’ям і в інших слов’янських мовах.

З 30-х років двадцятого століття в Україні два похідних імені Георгій – Юрій і Єгор, отримали статус самостійних імен і широке розповсюдження в країні. У XVII—XIX століттях ім’я Юрій зустрічалося тільки серед дворян і людей з освітою. У стародавніх літописах зустрічаються князівські імена Юрій, Юрьи, Юрьги, Юрко, Юрко.

Можна припустити зв’язок імені з дієсловом «юрить» – «поспішати, метушитися, бігати», від цього дієслова сталося слово «верткий».

Ім’я Юрій носить і один з Курильських островів. Назва походить від слова айнского прислівники японської мови «Юрі», приблизний переклад якого «Ен покинув острів».

Тривалий час ім’я Юрій залишається світською, а хрестильної його формою є Георгій.

Похідні ім’я: Юра, Юраня, Юрась, Юраша, Юка, Юша, Юреня. Білоруська форма імені Юрка, Юрась, українська – Юрій, Юрко, латиська – Juris Юріс, чеська – Jiří Їржі.

Значення та характеристика імені Юрій

Характеристика імені залежить від його звукового аналізу та буквеного складу. Результат фоносемантического аналізу слова «Юрій» неоднозначний. Позитивні риси – добрий, ніжний, світлий, красивий, гладкий, легкий, веселий, безпечний, яскравий, радісний, добрий, поєднуються з сумнівними для чоловіка характеристиками – жіночний, легкий, повільний. Формується враження, що чоловік з таким ім’ям легковажний, по-жіночому м’який і поступливий, але приємний зовні і в спілкуванні.

Буквений аналіз імені частково підтверджує звуковий. Для характеристики ім’я по буквах розглядають букви Ю, Р І і А останяю – з-за частого вживання форми імені Юра. Рідкісна для імен буква Ю в імені обумовлює його носія схильність до романтизму, самообману, ідеалізму, утопічних теорій, прагненню до самопожертви і цілеспрямованість. У теж час в ім’я вищих ідеалів, носій імені, що починається з букви Ю, здатний на жорстокі вчинки. Ці люди відрізняються шармом, вміють чарувати, бути ніжними і уважними. Вони бояться змін, але якщо вирішуватися на шлюб, здатні зробити обраницю щасливою.

Буква Р в початку імені привносить в характер носія прозорливість, відповідальність, працьовитість, проникливість, уміння докопуватися до суті речей, впевненість у собі, активність, сміливість, захопленість, рішучість, яка іноді залучає його в авантюри, зухвалість. Цей чоловік терплячий і готовий до поступок у відносинах, але у всього є міра. Приниження і зневаги він не пробачить. Ідеальна для нього любов, яка виросла з дружби.

Любов до мистецтва, духовність, доброта, витонченість і витонченість, чуттєвість, гармонія у відносинах, романтизм, м’якість, почуття гумору обумовлена наявністю в імені літери В. Своє эпикурейство людина з таким ім’ям прикриває діловитістю, енергійністю і практичністю, часто показными. Може уславитися правдолюбом. В залежності від відношення до офіційних шлюбів, може кілька разів одружуватися і розлучатися або мати ланцюг любовних романів.

Літера А – символ починань, діяльності, працьовитості, прагнення до душового і фізичного комфорту. Людина з буквою А в імені не терпить рутини у відносинах, проявляє ініціативу. Він працьовитий, але для нього дуже важливо займатися улюбленою справою.

Аналізуючи все вище викладене, можна сказати, що літери в імені Юрій сперечаються один з одним романтизм, схильність до самообману суперечить прозорливості і проникливості, эпикурейство, театральність сперечаються з працьовитістю і діяльною натурою, нерішучість в любовних відносинах протистоїть влюбливості, частій зміні партнерок.

Риси характеру імені Юрій

Юрій – філософ і воїн. Він схильний до міркувань, у нього широкі інтереси, легко переносить невдачі. Він комунікабельний, цілеспрямований, допитлива, прагне до самоствердження. Для нього важливо бути серед цікавих людей, переймати їхній досвід і знання. Він уміє прощати і не зберігає образи. Юрій легко захоплюється, буває нестриманий, робить необдумані вчинки. Чоловік з таким ім’ям схильний до театральності в поведінці, аристократичності і зверхності.
Юрій спокійний, мовчазний, здатний на благородні вчинки, розважливий, постійний у поглядах. Для нього характерна завзятість на шляху до мети, він здатний на великі досягнення, але наполегливість і прагнення до лідерства йому не властиві, його не можна назвати пробивним. Юрій не боєць, він не буде відстоювати свою думку до переможного кінця.

Володіє липким, аналітичним розумом, винахідливістю, кмітливістю. Юрій легкий на підйом, його цікавить усе нове.

Чоловік з цим ім’ям світлий, веселий і товариська людина, він любить компанії, хоч і не дуже говіркий, вміє слухати, має бездоганні манери. Він добрий і чуйний, щирий чоловік, вміє знаходити спільну мову з оточуючими. Юрій романтик, але не мрійник. Він, швидше грунтовний прагматик, старанний і працьовитий. Буде домагатися успіху працею, а не чекати щасливого випадку. Хоча щасливі випадки в його житті не рідкісні. Він схильний планувати своє життя, рано стає самостійним.

Юрій рідко має більше одного близького друга, його не можна назвати довірливим. Він темпераментний чоловік, але вміє тримати емоції під контролем.

Юрій, народжений восени, хитрий і розважливий.

Сімейні та любовні стосунки Юрія

Юрій любить самостійних жінок, які знають собі ціну і стоять з ним на одній соціальної щаблі. Легко доступним, вульгарним жінкам байдужий. Він ніжний, не вміє відмовляти жінкам. Юрій влюбливий і не поспішає зв’язувати себе узами шлюбу. Він привабливий і приваблює жінок без зусиль зі свого боку. Носій цього імені буває недовірливий до протилежної статі і поблажливий. Він скоріше пасивний у відносинах і доводиться проявляти ініціативу жінці. Юрій може довго не проявляти ознак закоханості, демонструючи рівну сердечність до всіх жінок його оточення. Цей чоловік легко прощає недоліки обраниці, він щедрий, готовий допомогти. Але якщо не відчуває віддачі, замикається в собі і відсторонюється.

У ліжку Юрій ласкавий, уважний, витривалий і вигадливий коханець. Найбільш сексуальний «зимовий» Юрій і особливо Юрій Володимирович. Носій цього імені легко погоджується на секс на першому побаченні, але сам не наполягатиме – залишить це рішення партнерці. Межі етики і моралі він не перейде. Цей чоловік уважний до дрібниць, пам’ятає всі пам’ятні дати та інтимні подробиці відносин.

Улюблену оточує увагою і теплом. У сімейному житті цінує спокій і затишок. Італійські пристрасті не для нього. Він вірний і відданий чоловік. Вітряний на волі, у шлюбі стає однолюбом. Він піклується про батьків, особливо матері, вміє налагодити відносини між нею і дружиною. Спокійно бере на себе частину домашніх обов’язків. Дуже прив’язаний до дітям і онукам, піклується про їхнє благополуччя і достатку. Юрій часто схильний до кризи 40 років, у цей період може кардинально змінити своє життя.

Найбільше шансів на успішні відносини у Юрія з жінками, які народилися влітку і мають імена: Поліна, Ніна, Анжела, Віра, Антоніна, Троянда, Ірина, Олена, Анастасія, Галина, Лариса, Лілія, Лідія, Ірина, Наталія, Ольга, Любов, Світлана, Софія, Тамара, Варвара.

Невдалі стосунки зазвичай складаються з Адою, Анною, Аллою, Маргаритою, Інгою, Мариною, Тетяною, Єлизаветою, Веронікою, Зоєю.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Юрія

Юрій прекрасний працівник, який вміє концентруватися на одній меті. Вміє бути твердим і наполегливим, честолюбний, кар’єрист, але не лідер. Він вибирає не престижні або модні, а добре оплачувані спеціальності. Для нього важлива матеріальна стабільність. Але падіння він переживає з філософським спокоєм. Не зневіряється і починає все спочатку.

Юрій може добитися успіху в медицині, інженерних спеціальностях, літературі, будівництві, він буде хорошим тренером, бухгалтером, менеджером, біологом або геологом. Ця людина не буде стрибати по головах заради кар’єри, він чесно піднімається вгору повільно і впевнено, завдяки праці, наполегливості та рішучості. Його цінують і поважають колеги. Він не скупиться на поради і підказки.

У чоловіка з таким ім’ям безліч інтересів поза професією, для нього велике значення має хобі. Він різнобічно освічений, критичний, у нього добре розвинена інтуїція. Не покладається на випадок, на лотереї і випадкове спадщину.

Юрій може побудувати невеликий успішний бізнес, але мільйонером стати йому буде не просто, так він і не прагне до цього. Не вистачає і ділової хватки. До того ж носій цього імені дуже обережний у виборі партнерів. Найбільш успішні Юрія з по батькові Олексійович, Борисович, Федорович, Дмитрович, Іванович, Павлович, Романович, Григорович.

Здоров’я Юрія

Здоров’я у Юрія міцне, якщо приділяти йому достатньо уваги. У нього вразлива нервова система. Звідси і схильність до шкідливих звичок, прагнення запивати або закурювати стрес.

У носія імені можливі проблеми з обміном речовин та травної системою. Тому для нього з дитинства важливо дотримуватися правильного харчування, уникати зловживання шкідливими продуктами для профілактики розвитку цукрового діабету другого типу і зайвої повноти.

Підтримувати форму і зміцнювати імунну систему Юрію краще з допомогою спорту на свіжому повітрі. Це можуть бути ковзани, лижі, футбол, легка атлетика. Такі заняття доставлять йому максимум задоволення і користі.

Потрібно бути уважним і з зором з-за любові до читання.

У дитинстві, за прагнення до нових вражень і рухомого характеру, хлопчик часто травмується, іноді серйозно. З віком у нього розвивається характерне для імені спокій, розважливість і терпіння, тоді ризик отримання травм знижується до мінімуму. Натомість зростає ризик захворювань, пов’язаних зі зниженим імунітетом, тому Юрію варто приділити увагу профілактиці простудних захворювань, грипу та інших інфекцій. Не варто залишати спорт в догоду роботи або хобі.

Ім’я для дитини Юрій

Маленький Юра – скромний, спокійний, слухняний і серйозний дитина. Він не прагне до лідерства серед ровесників, не шукає популярності, але його поважають, до нього прислухаються. Хлопчик прив’язаний до мами і бабусі. Любить, коли з ним спілкуються на рівних, як з дорослим. На маленького Юру не можна тиснути, він може замкнутися в собі. Зате дитина чуйний на ласку і підтримку, прислухається до порад і роз’яснень.

Це посидющий, старанна дитина добивається успіху не талантом, а працьовитістю і старанністю, але потребує постійного стимулу і позитивних прикладах. Інакше можуть розвинутися лінь, інертність, схильність сумніватися у своїх силах. Володіє логічним мисленням. Має схильність до точних наук. Захоплюється історією і філософією. Має здібності до мов. Він дуже акуратний. Його не треба примушувати підтримувати чистоту в кімнаті або на робочому місці.

У чому Юрій може проявити талант, так це у спорті. Йому прекрасно підходять плавання, боротьба, айкідо, футбол, лижний спорт.

Юра любить читати і прекрасно запам’ятовує прочитане. Активно шукає нові враження, рухливий. Сам знаходить собі заняття. Дуже захоплюється улюбленою справою, занурюючись у себе. Він може вирощувати квіти, щось колекціонувати або ходити на риболовлю.

У спілкуванні Юра простий, це добрий і чуйний дитина, може підбирати тварин на вулиці. Він веселий і товариський, але по-справжньому зближується з ким-то рідко, дуже виборчий в друзях.

Іменини:

17 лютого

Зменшено-лагідний варіант

Юрочка, Юронько, Юрасик, Юрастик, Юрушка, Юрочек, Юраня, Юраша

Скорочений

Юра, Юрка, Юрєц, Юраха, Юреня, Юрченя, Юка, Юша

За церковним

Юрій

Колір

  • блакитний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

смарагд

Метал

алюміній

Рослини

тополя, конвалія

Тотемна тварина

білий бик

Риси характеру

цілеспрямованість, спокій, артистичність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Юрій Гагарін (космонавт), Юрій Долгорукий (князь суздальський і великий князь київський, син Володимира Мономаха), Юрій Всеволодович (великий князь володимирський), Юрій Левітан (диктор всесоюзного радіо), Юрій Григорович (артист балету, балетмейстер, педагог (нар.1927)), Юрій Нікулін (артист цирку, кіноактор (1921-1997))

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: