Лариса – значення і походження імені

Історія походження імені Лариса

У походження жіночого імені Лариса дві основні версії. Проста латинська версія зводиться до перекладу з латинського слова «larus» як «чайка».

Друга ж версія йде корінням в давньогрецьку міфологію. З грецької мови слово «λάρος» перекладається як «чайка» або «солодка, приємна». У грецькій провінції Фессалія жила онука Посейдона – німфа Ларісса. Граючи на березі річки Пені в м’яч, дівчинка впала в річку і загинула. Як пам’ятник на честь загиблої дівчини був споруджений місто, названий її ім’ям – Ларісса, тепер використовується форма Лариса. Лариса – столиця провінції Фессалія. У цьому місті жив і помер знаменитий лікар і філософ Гіппократ. Лариса називається і польський дворянський герб, який використовують 35 польських родів, що мають фессалийское походження.

В православ’ї ім’ям Лариса нарікають на честь Лариси Готфской, іменини якої відзначають 8 квітня. Молода дівчина загинула разом з ще 300 християнами в храмі, спаленому язичниками під час молитви. Один з воїнів дав дівчині шанс втекти, але вона залишилася.

Похідні форми імені: Лара, Скрині, Лариска, Ларуся, Ларуня, Лора, Ларочка.

Значення та характеристика імені Лариса

Ім’я Лариса формує враження про носії, як про дуже гарний, яскравий, красивий людину, з легким і веселим характером. Але при цьому величному, навіть царственном.

Буквений аналіз імені враховує перші три літери, загальні як для повного, так і для зменшувально-пестливих форм імені, а також спільні для всіх мов слов’янської групи – ЛАР. Буква Л свідчить про витончених почуттях, непересічних артистичних і художніх таланти, вміння пізнавати і творити красу, умінні любити, співчувати і приймати любов. Жінки з ім’ям, що починається на букву Л, вміють цінувати і створювати комфортну атмосферу, як для тіла, так для душі. Вони вміють ділитися своїм досвідом і знаннями, які вміють говорити про свої почуття. Вони прагнуть до зміни вражень, комунікабельні, ініціативні, мають неабияку фантазію. Важко переносять любовні невдачі – заїдають проблеми, можуть почати пити.
Друга літера в імені –А – символ прагнень і починань, схильність до діяльності, душевного і фізичного комфорту, ініціативності та лідерства. У справі, здатному їх захопити, готові самовдосконалюватися нескінченно.

Буква Р в імені додає відповідальності, проникливості, прозорливості, працездатності, активності, впевненості в собі, рішучості, цілеспрямованості і захопленості. Але в теж час вона надає носія імені схильність до ризику, авантюризм. Жінки з буквою Р в імені вірні, тримають своє слово, терплячі і дипломатичні. У теж час вони не дозволять принижувати себе, ламати. В партнері шукають одного.

Можна зробити висновок, що Лариса – творча людина, ініціативний, цілеспрямований і діяльний. Лариси красиві чи вміють подати себе. Не сприймають буденність і одноманітність у відносинах. Але в теж час цінують сталість, дружбу, надійність. Схильність до авантюрних вчинків врівноважується прозорливістю.

Риси характеру імені Лариса

Лариса часто живе під маскою. Зовні вона буває тверда, цілеспрямована, впевнена в собі, весела і безтурботна. Але всередині вона часто відчуває тривогу, невпевненість, страх. В якості захисної реакції проявляє агресію, може бути уїдливою і саркастичній, цинічною. Натура Лариси двоїста. Вона буває величною і покірною, темпераментну і лагідною.

В молодості Ларисі властиві надмірна вразливість, імпульсивність і легковажність. Зріла Лариса більш смілива і рішуча, милосердна і послідовна у своїх рішеннях.

Лариса дуже ранима і навіть злопам’ятна, самолюбна, тому вона може багато років тримати в душі образу, важко переносить розчарування, невдачі і критику. У теж час Лариса не відрізняється мстивістю, швидше вона буде шукати недоліки в собі.
Жінка з таким ім’ям знає, чого хоче, і розуміє, як цього домогтися. Вона працьовита, честолюбна, ласа на похвалу і заохочення. Їй властиво маніпулювати близькими людьми, буває егоїстичною. Лариса не любить розказувати.

Лариса вміє бути привабливою, розташовувати до себе, не позбавлена почуття гумору та простоти в спілкуванні.

Ларисі властива висока моральність, навіть педантизм і догматизм. Але якщо інших вона прощає, себе – ні. Інтуїція часто підводить її, особливо це стосується особистого життя.

Сімейні та любовні стосунки Лариси

В молодості Лариса може йти на приводу своєї імпульсивності і авантюризму, що призводить до випадкових любовних зв’язків і навіть до ролі коханки одруженого чоловіка. А може занадто рано вискочити заміж. Але якщо цього не відбувається, шлюб буде пізно, коли залишаться позаду юнацькі метання і проявляться найкращі риси характеру – терпимість, милосердя, послідовність і рішучість. Якщо ранні шлюби Лариси часто приносять розчарування, то укладені після 30 років – міцні і щасливі. Тому що доросла Лариса вибирає не легковажних красенів, а розумних і зрілих чоловіків, хай і зі звичайною зовнішністю.

Ларисі властиво помилятися в чоловіках. В особистих стосунках зрілій жінці не вистачає здорового егоїзму, властивого їй в молодості. Вона ніжна, слухняна, навіть покірна, для неї більш власних, важливі почуття і переживання партнера. Вона приймає свого чоловіка з усіма його особливостями, не критикує і не намагається перевиховати під себе. У неї часто прекрасні стосунки зі свекрухою. Вона гарна дружина, але як коханці їй розкритися не просто. Заважає замкнутість, тривожність, острах невдач. Вона не зможе пробачити і зрозуміти зраду. Для неї це кінець відносин, незважаючи на те, що самотність ця жінка переносить важко.

Лариса погано вміє висловлювати свої почуття, може здаватися холодною і суворою матір’ю, хоча насправді дуже прив’язана до дітей. Самореалізація для неї важливіше затишку і чистоти в будинку, вона не залишить кар’єру навіть заради дітей. Це її якір, те, що робить її впевненою у завтрашньому дні, задовольняє її марнославство. Тим не менш, для неї важливий порядок і режим, для домашніх справ вона активно залучає членів сім’ї, застосовуючи свої організаторські таланти.

Найкращі відносини у жінки з таким ім’ям складуться з Андрієм, Опанасом, Архипом, Артемом, Віталієм, Віктором, Георгієм, Євгеном, Максимом, Лаврентієм, Юрієм.

Небажаний союз з Аркадієм, Валерієм, Іваном, Веніаміном, Владленом.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Лариси

Лариса творча, діяльна людина. Вона знайде себе в педагогіці, програмуванні, лінгвістиці. Може бути редактором, критиком, організатором різних заходів. Зазвичай віддає перевагу вузьких спеціальностях. Вона виконавча, делікатна, але не любить працювати в команді. Для неї важливо самовираження і особистий успіх. Вона важко переносить несправедливу критику, але рідко йде на відкритий конфлікт з керівництвом. Їй простіше піти, ніж відстоювати свою позицію.

Якщо підлеглий з Лариси не дуже хороший, то вона прекрасний керівник. Для неї дуже важливий особистісний і кар’єрне зростання. Вона талановитий організатор і оптимізатор, ретельно прораховує свої рішення, відповідальна. Не має улюбленців, воліє рівні стосунки з усіма співробітниками. У неї легко виходить побудувати відносини з партнерами, завдяки вмінню бути чарівною.
Лариса може досягти чималих висот у бізнесі, в якому багато чого буде залежати особисто від неї. Вона воліє чесні партнерські відносини, сама є надійним партнером, але довіра буває обдурено, тому що інтуїція часто підводить її.

Зріла Лариса буде прекрасним вихователем, педагогом. Вона вміє знаходити спільну мову з дітьми, має до них підхід. Її іноді надмірна м’якість, зате Лариса терпляча, прониклива, вміє переконувати і домовлятися.

Здоров’я Лариси

Лариса добре розвивається і рано починає ходити. Поява зубів часто супроводжується загальним нездужанням. Маленькі Лариси схильні до інфекційних захворювань, у них слабкі нирки і шлунково-кишковий тракт. Потрібно бути уважними і до хребту дитини – для профілактики сколіозу відмінно підійде басейн. Діти з таким ім’ям можуть мати проблеми з серцем, ревматичні болі.

Дівчинка, народжена в березні, буде слабка здоров’ям, схильна до застуд, інфекційних захворювань. Може розвинутися лейкемія. Для народженого на початку весни дитини краще вибрати інше ім’я.

«Червнева» Лариса буде схильна до ангін різної складності.

У «липневої» Лариси особливо часто в молодшій школі розвивається сколіоз. У неї можуть проявлятися вроджені вади серця. Якщо дівчинка повинна народитися в липні, для неї краще підібрати інше ім’я.

Найкращі види спорту для дівчинки з цим іменем – плавання, гімнастика, або вид спорту, який передбачає заняття на свіжому повітрі. Якщо в дитинстві не нехтує спортом, доросла Лариса зазвичай має міцне здоров’я, активна, витривала.

Ім’я Лариса для дитини

Маленька Лариса – спокійний, слухняний дитина. Не можна дозволяти замикатися в собі. Потрібно допомогти їй у спілкуванні з однолітками, вчити поважати оточуючих. Це допоможе дівчинці стримувати свій природний егоїзм, розвинути властиві їй доброту і терпіння. Лариса любить читати і мріяти. У неї гарна пам’ять, тому вона не має проблем з навчанням. До лідерства серед подруг не прагне. Віддає перевагу спілкуванню з дорослими людьми. Дуже чутлива до порушення особистого простору. Не терпить, коли чіпають її речі або без дозволу заходять в її кімнату. Лариса – модниця, любить гарні і якісні речі. Любить порядок.

Дівчинка дуже прив’язана до мами, залежить від неї в емоційному плані. Чуйно реагує на мамине настрій і переймає його. Якщо мама з невпорядкованого особистим життям буде емоційно не стабільна, дівчинка буде рости нервової, тривожної, посилюючи властиві свого імені внутрішні неспокій і невпевненість.

Лариса з дитинства важко переносить критику і покарання, зате сприйнятлива до заохочення, прислухається до слів і умовлянь, з нею легко домовитися.

Іменини:

8 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Ларочка, Ларуся, Ларуня, Ларуля, Лорик

Скорочений

Лара, Лора, Скрині, Лариска

За церковним

Лариса

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

авантюрин

Метал

алюміній

Рослини

глід

Тотемна тварина

баран

Риси характеру

идеалистичность, скритність, принциповість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Лариса Долина (російська співачка), Лариса Гузєєва (радянська і російська артистка театру і кіно), Лариса Чернікова (російська співачка), Лариса Голубкіна (актриса театру і кіно, народна артистка РРФСР), Лариса Рубальська (перекладачка, поетеса), Лариса Удовиченко (актриса театру і кіно, народна артистка Росії)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: