Микита – значення і походження імені

Історія походження імені Микита

Ім’я Микита з’явилося в Стародавній Греції. Воно було дуже поширене і таким іменем називали міцних і здорових немовлят. На Русі ім’я здобуло популярність після хрещення і називали їм переважно ченців.

Після виходу відомого фільму Люка Бессона, від Микити утворилося жіноча форма імені – Микита (наголос на останній склад), на честь головної героїні, яка носила цей псевдонім.

У Микити цілих три православних святца: Микита-албанська, який був жорстоко змучений, а пізніше удавлен, за те, що пропагував християнство; Микита-Стовпник, який все життя був грішником, але потім усвідомив і став ченцем, зцілюючи хворих і виганяючи бісів з одержимих; і Микита-воїн, великий мученик, якого скинули в вогонь за його віру, але тіло залишилося цілим. Він був похований християнами пізніше.

Микита відзначає іменини 3 рази в році – 17 квітня, 6 травня і 28 вересня.

Значення та характеристика імені Микита

З давньогрецької Микита перекладається як “переможець”. Древні греки були глибоко впевнені в тому, що ім’я впливає на долю і називали Никитами тільки здорових хлопчиків, майбутніх переможців. Ім’я Микита походить від давньогрецької богині Ніки(богиня перемоги). Вважалося, що власникам імені Микита протягом усього життя допомагає сама богиня і допомагає домогтися успіхів на тернистому шляху. Ім’я для природженого лідера, Микита ніколи не піде за натовпом, він поведе її за собою. Саме це якість і сприяє тому, що Микита добивається всього сам.

Риси характеру імені Микита

Характер Микити зовсім не простий і його близькі знають це точно. Такий чоловік егоїстичний, впертий і завжди йде напролом. Він звик добиватися свого будь-якими способами і не готовий відступати назад. Микита може здатися грубим і черствою людиною, але це не так. Насправді Микита вміє співчувати і підтримувати людини у важкій ситуації. Якщо до нього звернутися з проблемою, то він обов’язково вислухає і постарається допомогти. Микиту неможливо переконати в чому-небудь, його думка це істина в останній інстанції. Він буде відстоювати свою точку зору до останнього, а якщо йому доведуть його неправоту, то все одно залишиться при своєму. Чоловік з ім’ям Микита точно знає, чого хоче від життя. Він упевнений в собі і в своїх рішеннях. Незважаючи на твердість і різкість характеру, Микита турботливий і добрий. Він завжди знаходить спільну мову з дітьми і тваринами, від душі радіючи з ними.

В першу чергу він думає про себе, але не в збиток іншим. Микита цінує в людях справедливість і чесність, так як сам володіє цими якостями. Він злиться, якщо люди заважають йому в чому-небудь і в пориві гніву може наговорити образливих слів. Микита відхідливий і швидко забуває образи, вважаючи за краще налагодити мир з співрозмовником. Він щедрий і готовий поділитися останньою сорочкою, особливо якщо просить його близький друг. Микита відмінний друг і не терпить зради. З зрадили його людиною він не буде підтримувати зв’язок, навіть якщо той перший піде на контакт.

Микита дуже гордий і з задоволенням ділиться своїми здобутками з оточуючими.

Сімейні та любовні стосунки Микити

Микита досить незалежний і серйозні відносини тільки обтяжують його. Він любить свободу і не любить звітувати про свої вчинки. Одружується він досить пізно і обраниця повинна відповідати всім його вимогам. Микита цінує в жінці поступливість, вірність і хазяйновитість. В юності Микита нерозбірливий і легко ставиться до дівчат, змінюючи їх як рукавички. У більш зрілому віці він стає більш серйозний.

Дружині Микити не доведеться нудьгувати, він буде постійно дивувати її. Починаючи від дрібних приємних сюрпризів, закінчуючи несподіваним переїздом. Микита хоче жити в гармонії і спокою, але його химерний характер не дозволяє йому цього, тому він може частенько психувати і нервувати. Якщо дружина відчує його хвилю, то сімейне життя обіцяє бути довгою і щасливою. У разі запеклого опору і зіткнення лобами, Микиті простіше піти, ніж намагатися все налагодити. Микита вважає, що він головний в домі і всі повинні жити за його правилами, але й натомість він дає багато. З нього вийде прекрасний батько, адже він любить всіх дітей, а своїх обожнює до фанатизму. Незважаючи на безмежну любов, він все ж дотримується методу батога і пряника, і не допустить того, щоб діти були розпещеними і неслухняними.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Микити

Завдяки своїй наполегливості та працьовитості, Микита стане ідеальним керівником або підприємцем. В його голові завжди мільйони думок з приводу того, як заробити і примножити капітал. До своїм співробітникам Микита зовсім не лояльний і досить суворий. Він намагається домогтися від них більшої працездатності та виконання своїх зобов’язань. Але Микита справедливий і не буде ображати своїх підлеглих або зриватися на них з-за невдач. Він цінує роботу в команді і підбирає персонал особисто, ретельно відбираючи кандидатів.

Маючи в арсеналі багату фантазію, Микита також може стати художником, ілюстратором книг або сценаристом. До своєї роботи він ставиться серйозно і творчо підходить до кожного завдання, вкладаючи всі свої сили та знання.

Здоров’я Микити

Ще з дитинства Микита має невеликі проблеми зі здоров’ям. Він схильний до інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів, із-за слабкої імунної системи. Микиті необхідні піші прогулянки на свіжому повітрі, відпочинок, спорт і загартовування. З віком Микита міцнішає, а разом з ним і його імунітет. У зрілому віці хвороби обходять його стороною, хіба що іноді простигає, але швидко встає на ноги. Микита має проблеми із зором, найчастіше короткозорість.

Він запальний і емоційний, схильний до різких спалахів гніву, що сильно впливає на його нервову систему. Помітити ознаки неврастенії можна на ранній стадії і при своєчасному зверненні до психотерапевта хвороба перестане проявлятися. Важливо не допускати нервових зривів і істерії.

Ім’я Микита для дитини

Маленький Микита не доставляє батькам особливих клопотів. Він слухняний і спокійний хлопчик, який любить допомагати рідним у всьому. Дуже прив’язаний до матері, набагато більше, ніж до батька. Мріє про собаку, правильним рішенням буде завести для нього пухнастого друга. У нього немає явних здібностей до навчання, але він з усіх сил намагається бути старанним і розумним. У хлопчика багато друзів, він любить активно проводити час. З вчителями Микита веде себе спокійно, не хамити і не грубить. Микита любить малювати і дуже радіє, коли його хвалять за талант.

У підлітковому віці можуть початися проблеми, саме тоді, в період бурхливого сплеску гормонів, Микита набуває такі риси як різкість, впертий і непохитність. Він може почати прогулювати заняття і пропадати на вулиці з компанією. Батькам варто вибрати правильну тактику, щоб не загострити конфлікт. Силою і криками можна тільки погіршити, Микита буде робити все наперекір. Але він готовий до діалогу і якщо розмовляти з ним спокійно і аргументовано, то всі проблеми зійдуть нанівець.

Хлопчик з іменем Микита дуже енергійний, потрібно направити цю енергію в правильно русло, наприклад, активний спорт.

Іменини:

3 січня, 13 лютого, 4 березня, 2 квітня, 16 квітня, 17 квітня, 13 травня, 17 травня, 27 травня, 2 червня, 6 червня, 10 червня, 30 червня, 4 липня, 7 липня, 22 вересня, 28 вересня , 26 жовтня, 19 листопада, 28 листопада, 30 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Никиточка, Никитушка, Никитонька, Никитос, Никиха, Никитосик

Скорочений

Микитка, Ніки, Нік

За церковним

Микита

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

гранат

Метал

срібло

Рослини

ясен, дзвоник

Тотемна тварина

їжак

Риси характеру

цілеспрямованість, чутливість, смышленность

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Микита Хрущов (радянський державний діяч), Микита Міхалков (відомий актор і кінорежисер), Микита Богословський (знаменитий композитор), Микита Джигурда (популярний російський актор)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: