Сава – значення і походження імені

Історія походження імені Сава

Лінгвісти виділяють декілька версій походження чоловічого імені Сава. Це ім’я колись було запозичено стародавніми греками з арамейської мови, греки вимовляли його як Саббас. Група дослідників вважає, що грекам не було жодної потреби запозичувати це ім’я, оскільки воно просто є усіченою формою слова Саббатиос. Деякі вчені вважають, що ім’я Сава вперше з’явилося в давньоєврейській мові. Є і четверта версія, яка говорить, що це ім’я має арабське коріння.

Значення та характеристика імені Сава

Арамейське слово «саба», від якого відбулося давньогрецьке ім’я Саббас, означає «мудрець», «старець». Якщо ім’я Сава походить від давньогрецького Саббатиос, то значення цього слова – «субота». Давньоєврейська версія походження імені має значення «стрілець». Якщо врахувати, що ім’я походить з арабської мови, то тут воно означало «неволя». Енергетика цього імені характеризується особливим теплом і пластичністю. Маленький Саввушка з дитинства вражає батьків добротою свого характеру і високою моральністю.

У дбайливих батьків цей хлопчик майже не хворіє, відрізняється неймовірним спокоєм і добродушністю. При цьому маленький Сава напрочуд розважливий і обережний. Єдиний його недолік – надмірна запальність, яку з роками він навчиться контролювати. Коли Сава піде в школу, він буде дивувати педагогів своєю начитаністю, ерудицією, любов’ю до гарної літератури. Серед своїх однолітків він виділяється врівноваженістю, прагненням до розміреної роботи, навчання, відпочинку. Носіїв цього імені рідко побачиш на вечірках, дискотеках, гучного відпочинку вони віддадуть перевагу читання гарної книги.

Сава намагається отримати гарну освіту, справедливо вважаючи, що без цього зараз не прожити. Доктор, архітектор, актор, будь-яка інша діяльність, що не вимагає роботи в команді ідеально підійде для Сави. Керівні пости носії цього імені займають рідко, оскільки по складу свого характеру вони є скоріше виконавцями, ніж лідерами. Однак вони не схильні до компромісів, ці люди мають тверді переконання і не змінять їх навіть під сильним тиском. Властива Саввам обережність дозволить їм процвітати в бізнесі.

Сава не терпить зради і зради, з цієї причини він довго вибирає підходящу супутницю життя. Його дружині заздрять багато жінок – Сава справжній ідеал чоловіка, турботливий і відданий по відношенню до дружини. Він зразковий батько, справедливий, любить і відповідальний. Сава особливо небайдужий до дочок, іноді його надмірна прихильність може стати причиною деякої розбещеності дівчаток.

Іменини:

25 січня, 27 січня, 1 лютого, 21 лютого, 15 березня, 10 квітня, 12 квітня, 15 квітня, 28 квітня, 7 травня, 26 червня, 21 липня, 2 серпня, 9 серпня, 9 вересня, 10 вересня, 12 вересня , 20 вересня, 11 жовтня, 14 жовтня, 23 жовтня, 13 листопада, 14 листопада, 25 листопада, 16 грудня, 18 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Савчик, Савушка, Савочка, Савонька, Авочка, Авушка, Авік

Скорочений

Савка, Савік, Ава, Авка

За церковним

Сава

Колір

  • сірий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

граніт

Метал

платина

Рослини

едельвейс, граб

Тотемна тварина

білка

Риси характеру

скритність, доброта, принциповість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Сава Освячений ((439 – 532) християнський святий, авва, творець Єрусалимського статуту, використовуваного на даний час у православних церквах; шанується в лику преподобних), Сава Бродський (1923 – 1982) радянський художник, книжковий ілюстратор, архітектор, скульптор і поет), Сава Дерунів (російський поет, прозаїк, етнограф, фольклорист, громадський діяч), Сава Куліш (радянський кінорежисер, сценарист, оператор), Сава Чевакінскій ((1709 – 1774/1780/1783) російський архітектор, представник стилю бароко, працював у Санкт-Петербурзі і Царському Селі), Сава Дамянов (сербський письменник, літературний критик і літературознавець)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: