Олександра – значення і походження імені

Історія походження імені Олександра

Ім’я Олександра має давнє походження. Вперше воно згадується в письмових пам’ятках крито-мікенської культури (XV – XII ст. до н. е.). А популярним стало в Давній Греції. Згідно з міфами дочка останнього троянського царя – Кассандра, володіла даром передбачення, також називалося Олександрою. Разом з пануванням Римської імперії поширювалося і саме ім’я: жінки, названі так, жили в Європі, Малій Азії та Північній Африці. Воно зберегло свої позиції у Візантії і Західної Римської імперії.

З прийняттям християнства в країнах Європи, а після і світу, пам’ять про святих мучениця Александрах зробила це ім’я воістину міжнародним. Воно стало набувати різні форми: Сандра, Лісандр, Алекса, Олександра, Алехандра, Аляксандра. У Україні та сусідніх державах трансформувалося в ніжні звертання: Саша, Аля, Саня, Шура, Олексаша.

Найбільш відомими володарками імені стали Олександра Федорівна – дружина останнього імператора Росії, королева Британії – Олександра Датська, державний діяч Олександра Коллонтай і багато інших. Так, свята Олександра Римська вважається покровителькою сім’ї та шлюбу, їй моляться про духовну мужність, захисту від зла, спокус і зміцнення сімейних уз.

Значення та характеристика імені Олександра

У перекладі з грецької ім’я означає «мужня захисниця», «покровителька» і є жіночим варіантом імені Олександр. При цьому чоловіки Олександри прославилися саме як полководці, воїни і лідери, наприклад, Олександр Македонський, Олександр Невський та інші. Подібне значення і наявність чоловічого аналога вказують на те, що ім’я надає чоловічі риси характеру його власниць. На думку психологів це загалом непогано і при правильному вихованні гармонійне поєднання фемининных і маскулінних якостей робить Олександр більш гнучкими, стійкими в складних життєвих обставинах.

Фонетичне звучання слова розкриває силу імені, в ньому відчувається велич, активність, сміливість. Зменшувально-пестливі форми звучать трохи інакше, вони простіше і легше, у них відчувається відтінок радості або лагідності, доброти і затишку. Можливо, це свідчить про різному сприйнятті оточуючими жінок – носіїв імені, що породжується деякою суперечливістю їх вдачі.

В астрології планетами – покровителями імені є войовничий Марс і могутній Юпітер; сприятливими кольорами – червоний, сріблисто-сірий, зелений і оранжевий; каменями – авантюрин, хризопраз і сердолік. З рослин йому відповідає кипарис, а з квітів – гортензія.

Риси характеру імені Олександра

За численними спостереженнями характер Олександр суперечливий: вони розумні, сильні, харизматичні, але надмірно неспокійні й енергійні. Ще в дитинстві маленька Саша непосидюча і цікава. Вона тягнеться до дорослим, але і пустощі з ровесниками їй не чужі. Проведення часу з хлопцями здатне зробити з неї цього шибеника, але при всій твердості характеру і мужності в юності дівчина стає дуже жіночною.

Власниці цього імені з раннього віку прагнуть домінувати у стосунках з рідними та друзями. Але вони нелицемерны, відкриті і справедливі. Жвавість і підвищена активність іноді штовхають їх на необдумані вчинки і змушують брати на себе непосильні зобов’язання. Але «мужня захисниця» стійко переносить всі негаразди і придбана з досвідом мудрість дозволяє їй уникати неприємностей.

Іноді створюється враження, що Олександра до всього байдужа, але це не так. Багата уява і підвищена товариськість змушують її нерідко впадати в крайнощі, але вона завжди досягає поставленої мети. З боку така жінка виглядає трохи ексцентричною або навпаки замкнутої і загадковою.
Завдяки наявності чоловічих рис вона незалежна, оптимістична, активна і стрімка. Деколи ці якості роблять її схильною до авантюризму, самовпевненою, вимогливою і запальною. Щоб уникнути цього, їй важливо знайти душевну гармонію.

Сімейні та любовні стосунки Олександри

Жити і спілкуватися з Олександрою буває непросто: ця жінка здатна стати джерелом великої радості, так і прикростей. Вона неконфликтна, хоча і буває рубав, їй важко пробачити брехню або зраду. У неї багато друзів, але вона потайлива. В людях цінує щирість, доброту і благородство. Не всі можуть встигнути за темпом життя.

Саша любить товариство чоловіків, але виходить заміж пізно. У шлюбі вона стає справжньою покровителькою, зразковою дружиною і матір’ю. Така дружина готова багатьом пожертвувати заради сім’ї: вона стає вірним другом для чоловіка і відмінною вихователькою дітей. У побуті винахідлива, може створювати дивовижні страви з простих продуктів і займатися рукоділлям. Але тільки домашні справи її не задовольняють, і вона прагне будувати кар’єру. Абсолютно не переносить психологічний тиск з боку чоловіка або його родичів. У такому разі рішуче розриває відносини, часто вступає в шлюб повторно. Її чоловік повинен бути врівноваженим і розуміючим.

Носій цього імені чуттєва, має велику потребу в сексі, але сама рідко виявляє ініціативу. Непостійна, змінює коханців, поки не зустріне кохання свого життя. Їй не вистачає ніжності, тому часом вона здається холодною, що не відповідає дійсності.

Гармонійні спілки складаються в парі з Андрієм, Віктором, Анатолієм, Петром, Семеном.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Олександри

Моторна Олександра – типова ділова жінка. Як правило, вона отримує вищу освіту і досягає великих успіхів в роботі. Сфери її діяльності – медицина, бухгалтерія, освіта, журналістика, юриспруденція. Також її приваблюють професії, пов’язані з переїздами, громадська діяльність. Вона добре справляється з керуванням автомобілем і проблем у поводженні з технікою у неї не виникає. Її творча натура розкривається у мистецтві, наприклад, у живопису, дизайні, танцях, літературі. Чимало знаменитих талановитих актрис носять ім’я Олександра.

Вроджена працьовитість, працездатність і лідерство допомагають цій дамі добре адаптуватися і досягти успіху в світі бізнесу. З неї виходить відмінний адміністратор, керівник проектів. Завдяки цілеспрямованості та обов’язковості власниця цього імені добре пристосовується до жорсткої конкурентної боротьби.

У професійному житті результат для неї важливіше, ніж престиж. Але їй приємно і повагу колег, пошана, слава. Для побудови кар’єри їй потрібно боротися з рутиною, постійно вдосконалюватися.

Наполегливість і витривалість – секрети успіху Сашка в спорті. Багато відомі спортсменки, включаючи олімпійських чемпіонок, названі Олександрами.

Жінка, чиє ім’я Олександра, одна з небагатьох, кому вдається поєднувати піклування про сімейному вогнищі і трудову діяльність без серйозного збитку для рідних або кар’єри. Обидві складові однаково значущі для її щастя.

Здоров’я Олександри

У більшості Олександр здоров’я міцне і погіршується лише в похилому віці. Для хорошого самопочуття їй потрібно регулярно рухатися і проводити час на природі, тому що у неї слабка дихальна система. З цієї ж причини їй слід остерігатися простудних захворювань.

Рухливість і поривчастість Саші, любов до подорожей і активного відпочинку нерідко призводить до травм і захворювань опорно-рухового апарату. Їй показані розмірені фізичні вправи, наприклад йога.

Володарка цього імені частіше інших людей може страждати від безсоння і гормональних порушень, чому провиною вразливість нервової системи. Таким жінкам важливо уникати стресів і суворо дотримуватися розпорядку дня. З часом можуть розвинутися захворювання серцево-судинної системи, гастрит і панкреатит із-за частих поїздок і напруженої праці. Тому їм потрібно стежити за правильним харчуванням і не перевтомлюватися.

Ім’я Олександра для дитини

Називаючи дитину Олександрою, слід врахувати, що, на думку астрологів, воно ідеально підходить для дівчаток, народжених під знаком Стрільця і Козерога, Овна та Лева і зовсім не прийнятно для тих, хто з’явився на світ під знаком «Рак» і «Риби».

Ім’я добре поєднується з по батькові: Андріївна, Глібівна, Єгорівна, Миколаївна, Павлівна й Сергіївна.

При вихованні маленької Шурочки доведеться проявити наполегливість, дитину необхідно привчити до послуху і дисципліни. Її треба навчити зосереджуватися на чомусь одному, тоді вона покаже відмінні успіхи в школі. Але в цілому дочка по імені Олександра не доставить багато хвилювань батькам.

Прекрасно підійде ім’я для дітей, у яких є брати і сестри. Адже, будучи єдиним чадом, Саша може зрости примхливою. Разом з тим вона любить спілкування, рухливі ігри, і можливість дружби з сестрами і братами дозволить їй не нудьгувати вдома, виробляти комунікативні навички. У дитячому садку у неї теж рідко виникають проблеми, вплив дитячого колективу на неї буде позитивною.

В православ’ї іменини Олександри припадають на 8 лютого, 14 та 22 березня, 2 квітня, 6 і 31 травня, 26 червня, 17 липня, 30 вересня, 3 і 18 жовтня, 19 листопада і 23 грудня.

Іменини:

22 березня, 2 квітня, 6 травня, 31 травня, 17 липня, 13 жовтня, 19 листопада, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Александрушка, Александрочка, Алексаня, Олексаша, Алекся, Алексюша, Лексаня, Лексаша, Сашуля, Сашуня, Санюша, Шурена, Шуруня

Скорочений

Алекса, Алексана, Алексюха, Лекса, Лексана, Саня, Саша, Санюта, Санюха, Сашуха, Сашута, Шура, Шурка

За церковним

Олександра

Колір

  • сірий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

авантюрин

Метал

золото

Рослини

кипарис, гортензія

Тотемна тварина

доги, гіпопотам

Риси характеру

честолюбність, цілеспрямованість, емоційність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Олександра Дальстрем (шведська актриса), Олександра Зарецька (ізраїльська фігуристка), Олександра Пивоварова (російська топ-модель), Олександра Сніжко-Блоцкая (радянський режисер), Олександра Тимошенко (спортсменка з художньої гімнастики), Олександра Пивоварова (російська топ-модель), Олександра (міфічний персонаж, ім’я пророчиці), Олександра Гончарова (відома актриса російського кіно), Олександра Забєліна (радянська спортсменка), Олександра Захарова (Народна артистка Росії), Олександра Дорохіна (відома артистка)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: