Євген – значення і походження імені

Історія походження імені Євген

Стародавня Греція подарувала світові низку популярних імен, серед них і Євген. Спочатку воно давалося тільки нащадкам вельмож і вимовлялося як Эугениус, Євгеніус. Античний міфологічний персонаж, син бога родючості Пана, називався Эвгенейос. Пізніше ім’я перейшло в Рим, Візантію.

У III – VI ст. за християнську віру постраждало більше десяти мучеників, що носили це ім’я. Їх канонізація і подальше шанування посприяли його експансії в Європі, а потім й на інших континентах. У різних країнах вживається у формах: Євген, Юджин, Ежен, Ойген, Эуген, Еудженіо, Евгенис, Євген, Эвжен.

На Русь занесено давно, але стало затребуваним лише в XIX ст., коли місцеві аристократи називали своїх спадкоємців Эженами на французький лад. Тоді сформувалася мода і на його жіночий аналог. У минулому столітті отримало визнання широких верств населення.

Сьогодні ім’я Євген зустрічається досить рідко, перебуваючи на 35-37 позиції рейтингу чоловічих імен України.

В список знаменитих персон з цим ім’ям ввійшли: два римських імператора, чотири глави католицької церкви, італійський монарх Богарне, принци Савойський і Шведський, кілька десятків православних ієрархів. Перелік доповнюють декабрист князь Оболенський, поет Баратинський, режисери Вахтангов, Гінзбург, Ташков, вчений-сходознавець Бертельс, економіст Ясін. Знамениті також льотчик-космонавт Хрунів, диригенти Мравинский і Свєтланов, письменник Петров, скульптор Вучетич, актори Самойлов, Лебедєв, Блазнів, Леонов, Моргунов, Миронов, співак Мартинов та інші.

Значення та характеристика імені Євген

Слово перекладається як «благородний», «знатний», дослівно – «хорошого народження». У наукових колах термін «євгеніка» пов’язаний з селекцією, генетичним поліпшенням людської популяції.

Екзотична версія пов’язує його з валлійським коренем «eoghunn», що тлумачиться як «агнець», «юний». Хоча дослідники думають, що англійське Оуен – окреме ім’я, а не похідне від Євгена.

У його приглушеному звучанні чується краса, спокій, тепло. Множинні скорочені варіанти – Евгеша, Геша, Женя, Жека, Жеша, Ена, Енюша, Геня відображаються несхожі переживання. Їхній спектр широкий: від безстрашності, різкості, повільності, слабкості до активності, радості, простоти, величі і могутності. Застарілі звернення Евдений і Веденей ніжніше і м’якше, зараз майже не застосовуються. Від них походять розхожі прізвища.

Енергетика імені середня, але позитивна, швидше за все, надає особистості врівноваженість.

Подвійність слухового сприйняття імені говорить про те, що його носій наділений суперечливими якостями. Підкріпити тенденцію здатне і наявність відповідності для чарівного підлоги. Женя не обов’язково буде слабким, але вірогідна боязкість. З іншого боку, може позначатися делікатність, тонкість відчуттів.

Астрологи вважають, що ім’я відповідають Меркурій, Венера, сузір’я Тельця і Риб. Його талісмани: яшма, рубін; кольори – білий, синій, блакитний; символ – морський коник; рослина – липа; квітки – незабудка, наперстянка; стихія – вогонь.

Риси характеру імені Євген

Євген, дійсно, шляхетний, добродушний і миролюбний. З раннього віку проявляється його інтелігентність, мрійливість, високий інтелект і сприйнятливість. Схильний жити у вигаданій всесвіту, ігнорувати реальні, часом серйозні, явища. Тому у нього нерідко формується відстороненість, поверховість.

Має посередньою волею, нерішучий, ранимий, але гострий розум, ерудиція, іскрометний гумор, гнучкість у поведінці забезпечують власникові імені повагу в суспільстві. В міру комунікабельний, чергує жвавість з епізодами ліні і усамітнення. Для нього важливо те, як він виглядає в очах оточуючих, прагне демонструвати бездоганні манери, знання, хоча зайвим честолюбством не відрізняється.

Сентиментальний, іноді піддається чужому впливу. Сховавши справжні почуття, у компанії Євген приймає образ циніка, усуває невпевненість розгальмованістю, удаваним байдужістю. Неагресивний, легко прощає образи. Віддає перевагу компроміс конфлікту, розум – фізичній силі, іронію – бійці.

В дружбі вірний, щедрий, готовий прийти на допомогу, вроджений альтруїст і благодійник.

Несправедливість, зло, вади засмучують Евгениев, але вони відносяться до всього філософськи, відкрито не бунтують, пристосовуються до обставин, йдуть на угоди з власною совістю.

Негаразди переживають важко, проблеми вибивають їх з звичної колії, змушують хвилюватися. У важкій ситуації Женя стає запальною, розсіяним. Впертість і відмінна інтуїція дозволяють йому долати труднощі.

Сімейні та любовні відносини Євгенія

Жені виключно галантні з дамами, нехай і в межах плекають неприязнь до них. У жінок їх приваблює чесність, порядність, таємничість. А ось грубі, нещирі особи їх відштовхують, закладаючи основу невтішного думки про всіх дівчат.

Їм затишно з мудрою, ласкавою супутницею, яка зрозуміє крихкість їх душі, вислухає, розрадить. Одночасно з цим вона повинна нести в собі загадку.

Закохуючись, Євген ідеалізує предмет обожнювання, тому часто розчаровується. В молодості заводить незліченні романи, одружитися пізно, можливі повторні шлюби.

В сім’ї турботливий, уважний і тактовний, уникає будь-яких сварок, із задоволенням поділяє з дружиною домашні клопоти. Любить атмосферу порозуміння, гармонії, чудово ладнає з родичами дружини. Але якщо його сердечність «друга половина» розцінює як слабодухість, то робить помилку.

Від статусу ідеального чоловіка його видаляють легковажність, мінливість і ревнощі. Сам він, на жаль, розташований до зрад, але найменші підозри в невірності коханої роблять його чоловіком гнівливим, пригніченим і похмурим. На розлучення першим не подає, намагається зберегти союз, в тому числі заради дітей.

Ненаглядних чад Євген обожнює і балує, не усувається від виховання та спільного дозвілля.

Сексуальність власника імені інтенсивна, але згасає з часом. Партнерці доведеться підігрівати пристрасть експериментами і загадковістю.

Щастя Євген, як правило, знаходить в парі з Ларисою, Катериною, Юлією, Тетяною, Світланою, Наталею.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Євгена

«Благородний» чоловік розбирається в різних галузях, тяжіє до точних наук, у нього логічне мислення, йому подобається вирішувати математичні задачі, головоломки. Завдяки кмітливості Євген обирає спеціальності вченого, програміста, інженера, архітектора. З нього вийде приблизний фінансист, статистик, аналітик.

Креативність і артистичність приводять його у сферу мистецтва: процвітає як майстер сцени, музикант, літератор, постановник, художній керівник. До речі, йому до вподоби керувати колективом і процесами, в ролі менеджера обов’язковий, скрупульозний.

Кар’єра журналіста, льотчика, фотографа або дизайнера розкриває його романтизм і багата уява.

Покладені обов’язки виконує ретельно, прискіпливий до деталей, однак, не докладає максимальних зусиль. Для повної віддачі потрібно, щоб праця зацікавив, захопив Женю, інакше він почне ухилятися від роботи, особливо в зрілості.

По службі просувається динамічно, з колегами і начальством знаходить спільну мову. Значуща матеріальна частина діяльності: не мислить благополуччя без гідної зарплати, достатку, можливості утримувати сім’ю.

Економічність і розважливість приносять йому успіх у підприємництві. Головна перешкода на шляху – авантюризм Євгенія, необачні рішення і невиправданий ризик. Потрібен досвідчений порадник або напарник, щоб він не збанкрутував, і не заборгував. На жаль, цей суб’єкт не схвалює партнерство.

Здоров’я Євгена

Тезки пушкінського Онєгіна натури міцні, але нервові, від чого страждає їх здоров’я. Уразливі бронхи, легені, органи зору. Хворіють застудою, інфекційними захворюваннями, схильні до меланхолії, депресії, нейроциркуляторної дистонії, енцефалопатії та епілепсії.

Дружині необхідно зміцнювати імунітет, остерігатися переохолодження, вірусів. Йому рекомендований повноцінний відпочинок, тривалий сон, розмірений робочий темп, раціональний розпорядок дня.

Він швидко стомлюється, для відновлення енергії знадобиться різноманітне харчування, прогулянки на свіжому повітрі, відмова від шкідливих звичок. Найбільш згубний алкоголь.

Оптимальними видами вправ є східні єдиноборства, теніс, танці. На самопочуття і настрій позитивно впливають походи, подорожі, плавання.

Ім’я Євген для дитини

Маленький Евгеша обдарований, життєрадісний, допитливий і самостійний малюк. Слухняний, урівноважений, практично не пустує. З дитинства тягнеться до читання, складає вірші, вдумливий і обачний.

Вчиться старанно, тішить маму з татом успішністю, підтримкою і талантами. Часом бреше старшим – батьки покликані навчити його відкритості, твердості і зібраності. Йому підуть на користь участь у гуртках, заохочення до творчості та самовираження. У підлітковому періоді актуальні дисципліна, мотивація досягнень, подолання пасивності.

Жеша обожнює братів і сестер, ім’я зручно давати не тільки первісткам.

Вважається, що воно підходить для народжених під знаками Овна, Риб, Лева, Раків і Дів.

Поєднується з по батькові Олександрович, Олексійович, Анатолійович, Борисович, Володимирович, Дмитрович, Іванович, Миколайович, Олегович, Петрович, Сергійович, Федорович.

Іменини відзначаються 3, 25, 26 лютого, 4 березня, 31 серпня, 20 вересня, 7, 23 та 26 грудня.

Іменини:

21 січня, 31 січня, 3 лютого, 25 лютого, 26 лютого, 3 березня, 9 березня, 20 березня, 3 серпня, 31 серпня, 20 вересня, 23 вересня, 8 жовтня, 29 жовтня, 11 листопада, 20 листопада, 24 листопада 7 грудня, 23 грудня, 26 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Евгеньчик, Евгеньюшка, Женечка, Женюшка, Женчик, Евгешка, Евгешечка

Скорочений

Женя, Женька, Жека, Женек, Джек Джексон, Геня, Геша

За церковним

Євген

Колір

  • блакитний

Планета

  • Меркурій
  • Венера

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

перли

Метал

золото

Рослини

липа, наперстянка і незабудка

Тотемна тварина

морський коник, перловица

Риси характеру

розсудливість, упертість, товариськість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Російський поет Євген Баратинський, актор Євген Євстигнєєв, поет Євген Євтушенко, актор Євген Дворжецький, композитор Євген Дога, актор Євген Леонов, єпископ Євген Херсонеський, історик Євген Тарле, російський князь Євген Оболенський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: