Тадей – значення і походження імені

Історія походження імені Тадей

Походження настільки цікавого імені, як Тадей, має відразу кілька великих версій, так як над цією темою працювали відразу багато дослідників. Згідно першого варіанту, свої корені рідкісне ім’я взяло від грецького найменування з єврейського варіанту «Теодор», як калька, тобто в дослівному перекладі. Найменування «Теодор» можна ототожнити з українським Федір. На думку другої групи дослідників, ім’я виникло від національного слова «похвала», яке має місце бути в єврейській культурі. Але прихильників даної теорії налічує дуже і дуже мало. Думка третьої групи осіб схильна стверджувати, що ім’я Тадей і зовсім пішла із грецької культури. Є ще одна версія, яка ставить поява імені в залежність від арамейських коренів: нібито воно пішло від грецького. Відбулося воно від грецького Таддайос, що є арамейської формою Таддай.

Іменини у носія імені Тадей відзначаються двічі в році: 3 вересня і 11 січня.

Значення та характеристика імені Фаддей

З давньогрецької мови значення імені Тадей означає «серце» або «похвала». Якщо ж відштовхується від єврейського походження імені, то воно набуває таке значення, як «дар Бога».

Хлопчик, який носить це ім’я, в дитинстві характеризується веселою вдачею, самодостатністю і егоїстичністю. На місці ця дитина сидіти точно не буде, безмежно радіючи, своїми пустощами він буде шукати нові пригода для себе. Сидіти рівно – не про це дитині, пустощі, ігри і жарти – розклад його кожного нового дня. Скарг на такого життєлюбного хлопчика буде предостатньо, що буде доставляти клопоту батькам. Але незадоволені поведінкою будуть лише дорослі, так як з однолітками Тадей знайде спільну мову в два рахунки і ніколи не буде сваритися, а буде відчувати себе лідером, що прийде само собою. Зважаючи такої поведінки, передбачається своєрідна натягнутість у відносинах з батьками, так як над його виховання доведеться багато працювати. До дорослості всі його поведінка буде приводити до невдоволення з боку батьків. Але критику і зауваження хлопчик на свою адресу не потерпить. Хороші взаємини в школі з викладачами йому дається насилу, його вдачу викликає «нелюбов» у викладачів, з-за чого хлопчик буде страждати.

Подорослішав носій імені залишиться все тим же шукачем пригод, але витривалість в його характері буде переважати, що дозволить йому пережити всілякі негаразди, які є наслідком його постійного пошуку пригод. Ці риси викликають симпатію в оточуючих, адже Тадей легкий на підйом і добродушний. Кількості друзів Тадея можна тільки позаздрити, але до них вона ставиться з побоюванням. Свою душу він відкриє не кожному.

В плані фізичної фортеці – Тадей досить здоровий. Станом свого здоров’я він не приділяє належної уваги, але на інтуїтивному рівні знає, як потрібно поводитися, щоб з його тілом було все в порядку.

У справах любовних носій імені досить ревнивий і вимогливий, що викупить його вірність і відданість своїй обраниці. Енергійність стане в нагоді в господарстві, але не завадить робити все красиво і акуратно. До дітей він ставиться з особливим трепетом і постійно оберігає. Але надмірно вимогливий до них, виправдовуючи це турботою і інвестиціями в майбутнє.

Іменини:

14 січня, 7 лютого, 1 березня, 8 березня, 26 березня, 4 вересня, 6 вересня, 9 вересня, 22 вересня, 15 липня, 19 липня, 25 липня, 15 вересня, 24 листопада, 29 січня, 11 січня

Зменшено-лагідний варіант

Фадейка, Фадейчик, Фаденька, Фадеенька, Фадеюшка

Скорочений

немає

За церковним

Тадей

Колір

  • коричневий

Планета

  • Уран
  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

турмалін, аметист

Метал

бронза

Рослини

орхідея

Тотемна тварина

кролик, бик

Риси характеру

лагідність, доброзичливість, акуратність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Тадей Степанцминдский – преподобний, учень Івана Зедазнийского; Тадей Воланский – польський учений 18 століття, дослідник слов’янської писемності; Тадей Федорович Штейнгель – російський генерал від інфантерії

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: