Альфія – значення і походження імені

Історія походження імені Альфія

Ім’я Альфія має кілька варіантів походження.

Перша версія сягає корінням у часи еллінів. Вважається, що ім’я Альфія утворено від першої літери грецького алфавіту – «альфа», і перекладається як «перша», «єдина». У деяких областях давньогрецького держави так називали дівчинку-первістка.

Друга версія стверджує, що коріння імені Альфія варто шукати в арабських мовах. Тут воно тлумачиться неоднозначно. Одні джерела говорять, що Альфія перекладається як «та, що буде жити 1000 років», «довгожителька», «не страшащаяся часу». За легендою Альфии живуть до глибокої старості, зберігаючи юнацьку бадьорість і здоровий розум. Інші джерела переводять ім’я Альфія як «піднесена». Треті дають і зовсім романтичну трактування імені, воно перекладається як «поема з тисячі рядків».

Цілком ймовірно, що ім’я Альфія є жіночим варіантом чоловічого мусульманського імені Альфир – «близький до Аллаха». Воно може звучати як Альпия або Альпият.

Ім’я Альфія популярно в мусульманських країнах, і там, де живуть люди, що сповідують іслам. В Україні воно зустрічається рідко.

Значення та характеристика імені Альфія

У дитинстві Альфія гиперактивна і вперта, іноді батькам здається, що вони виховують не одного, а декількох дітей. Але авторитет батька завжди може покликати дівчинку до послуху. Альфія дуже кмітлива, але не завжди готова виконати те, що від неї вимагають. Серед дітей вона заводила, хлопчаки без розуму від її енергії і здатності вигадувати веселі пустощі. Навчається Альфія добре, їй допомагає розвинена інтуїція, уміння зосереджуватися в потрібний момент і природну чарівність.

Альфія досить комунікабельна, енергійна і добра, легко долає перешкоди. Це діяльна непосида, яка не може всидіти на місці, їй потрібно постійний рух, зміна місць, нові враження.

Але характер Альфии не так простий, як може здатися. Ця життєрадісна жінка не любить показувати свої переживання і проблеми. Навіть якщо у неї все погано, Альфія зробить вигляд, що справи йдуть відмінно. Ще одна особливість Альфии – її прямолінійність. Вона дружелюбна, цінує друзів, але ніколи не приховує правди, готова сказати її в очі. На жаль, крім іншого Альфии притаманна гостра іронія, тому навіть констатація факту в її вустах може прозвучати як образа.

Альфія творча натура, вона готова постійно вчитися, улюблена справа має для неї велике значення. Навіть якщо професія Альфии не пов’язана з творчістю, вона знайде для себе незвичне хобі і присвятить йому весь вільний час. Це може бути спуск на байдарках по гірських річках або плетіння квітів з бісеру, але в будь-якому випадку Альфія досягне досконалості.

Альфія може стати непоганим керівником, але для цього їй потрібен досвідчений наставник. Інакше енергія та ініціативність цієї жінки налякає колектив. При цьому вона дуже пунктуальна, відповідальна, завжди поміщається у відведені терміни, не зриває план.

В юності Альфія непостійна, у неї багато шанувальників, яких вона з легкістю підкорює і з такою ж легкістю кидає без особливого жалю. Але, зустрівши справжню любов, Альфія здатна на вірність, самопожертва і щирість. Вона хороша дружина і любляча мати.

Іменини:

8 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Альфиюша, Альфиюшка, Альфі, Алечка

Скорочений

Альфа, Аля, Фім

За церковним

Алла

Колір

  • абрикосовий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

топаз, бурштин

Метал

мідь

Рослини

мімоза

Тотемна тварина

скарабей

Риси характеру

енергійність, комунікабельність, щирість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Альфія Авзалова – татарська співачка; Альфія Юлчурина – співачка з Башкирії; Альфія Куанишева – за версією журналу «Forbes» одна з найбагатших жінок Казахстану; Альфія Хамбалеева – башкирська оперна співачка; Альфія Мурясова – відома легкоатлетка; Альфія Бікбаєва – лікар-отоларинголог, вчений; Альфія Ільясова –художниця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: