Аксенія – значення і походження імені

Історія походження імені Аксенія

Аксенія настільки рідкісне і забуте ім’я, що здається просто екзотичним. З’явилося воно на Русі не саме по собі. Адже прийнято вважати, що прийшло воно до нас із далекої Стародавньої Греції. Досить поширені серед грецьких красунь імена Поликсения (гостинна) або Ксенія (іноземка) дали життя цього прекрасного і певучему імені.

У Стародавній Греції кожен поважаючий себе господар зустрічав гостей з досить своєрідними уїдливими приказками. Називалася така примовка – Ксенія. Але як би там не було, у нас ім’я Аксенія вважається православним ім’ям. А завдяки своїм витоків, воно вважається особливо жіночним і загадковим (чужоземним).

Дівчинку названу Аксенією, можна називати: Ася, Аксюня, Аксюта, Аксиньюшка, Ксюта, Ксюша, Оксана і дуже багато інших варіацій. Вважається, що Оксана і Ксенія лише синоніми цього імені, але це не заважає використовувати їх, як один з його розмовних варіантів.

Значення та характеристика імені Аксенія

Aksin’e з самого дитинства притаманна якась вроджена акуратність, навіть педантичність. У навчанні дуже старанна і батькам не доводиться червоніти за неї. Любить бути у всьому першою, адже риси лідера очевидні. Але навіть саме незначне ураження, здатне дуже надовго позбавити маленьку Аксиньюшку душевної рівноваги. Взбалмошность і мінливість не заважає їй залишатися дуже виконавчої і слухняною дівчинкою. Всі особливості своєї натури дівчинка бере з собою в доросле життя.

Аксенія не може похвалитися великою кількістю друзів. Нестримана на мову, вона здатна образити людину, а потім всіляко уникати спілкування з ним. Адже їй дуже важко визнавати свою неправоту. Хоча це ніяк не позначається на особистому житті Аксіньі. Її природне чарівність мало кого залишає байдужим. І чоловіки, протягом всього її життя, намагаються заслужити прихильність жінки, що носить це загадкове ім’я.

Вона хвастлива, але по суті. Любити блиснути своїм розумом і інтелектом, виявитися освіченіші і эрудированнее когось. Аксенію можна назвати “командиром у спідниці”. Адже керувати їй подобається більше всього на світі. Навіть у сім’ї вона намагається тримати чільні позиції, щоб чоловік і діти беззастережно виконували всі її доручення. Завдяки вродженому почуттю справедливості, вона не звикла “рубати з плеча”, а намагається знайти правильне рішення в будь-якій суперечці.

Аксенія природжена господиня. Дім і сім’я значать для неї дуже багато. Їй не складає ніяких труднощів зробити будинок затишним, а членів своєї сім’ї щасливими. Незважаючи на влюбливість, завжди вірна своєму чоловікові. Щоб шлюб був щасливим і довгим, чоловікові доведеться миритися з владністю і таємничістю Аксіньі. В іншому її обранцю дуже пощастить, адже саме володарка цього імені здатна зробити сімейне життя яскравим і насиченим.

Іменини:

31 січня, 6 лютого, 8 лютого, 20 березня, 16 травня, 26 серпня, 15 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Аксюша, Аксюня, Аксиньюшка, Ксюша, Ксюшенька, Ксенечка

Скорочений

Ася, Акся, Аксюта, Аксюха, Ксю, Ксюха, Ксинья

За церковним

Ксенія

Колір

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

топаз

Метал

платина

Рослини

мак

Тотемна тварина

альбатрос

Риси характеру

загострене самолюбство, чарівність, інтелект

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аксенья Серзієва (Ксенія Сергіївна Баскакова; ок. 1726 — 27 січня (7 лютого) 1756, Санкт-Петербург) — одна з перших російських професійних танцівниць придворного балету

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: