Вероніка – значення і походження імені

Історія походження імені Вероніка

Розглянуте ім’я володіє багатим, цікавим минулим. Його витоки знаходяться в Стародавній Греції, де початково воно вимовлялося як Ференика. Так звали дружину правителя Єгипту Птолемея I Сотера і матір владики Кірени – Магаса. Легенда іменує схожим чином і матір античного олімпійського чемпіона Пейседора. Міфічна героїня сама тренувала сина, але присутність жінок на іграх заборонялося. Тоді відважна дама пробралася на стадіон в чоловічому одязі і возликовала тріумфу нащадка. Хитрість була розкрита, але наставницю борця пробачили.

З Еллади ім’я перейшло в Рим і його провінції, виділилися різновиди – Береніка, Вереника. В Біблії згадується іудейська цариця Береніка.

Згідно апокрифическим переказами ім’я прославили послідовниці Христа: кровоточива, излечившаяся дотиком до ризам Месії і дівчина, що йшла за Ісусом на його хресній дорозі до Голгофи. Коли Спаситель впав на коліна, знемагаючи від мук, милосердна учениця обтерла його обличчя хусткою, на якому відбився божественний лик. Католики зберігають кілька реліквій під назвою «плат Вероніки», де, як вони вважають, відображене нерукотворне зображення Ісуса. Пам’ять святої святкується 9 і 12 липня, її вважають покровителькою фотографів.

У середньовічній Європі трансформувалося до «Вероніка» – мешканка міста Верона. Наголос тут ставиться на другому складі. З’явився і аналог для сильної статі – рідкісний приклад освіти імені чоловіка від жіночого.

В Україну прийшло в кінці XIX – початку XX із-за того, що православні не шанують згаданих праведниц. На сьогоднішній день є модним, входить в десятку популярних імен для новонароджених.

Серед його відомих власниць: оперна виконавиця Борисенко, поетеса Тушнова, естрадна співачка Круглова, актриси Дударова, Козоровицкая, Ізотова, Лейк, Уебб. Улюблені мільйонами шанувальників «зірка серіалів Кастро, автор серії книг «Дивергент» – Рот, психолог Нуркова, спортсменки Ройг і Попова.

Значення та характеристика імені Вероніка

Перекладається як «приносить перемогу», «істинна», «переможна». Пов’язане з богинею першості Нікою, чиє ім’я використовується як скорочений варіант. Інші зменшувальні форми: Віра, Вероня, Рона, Віка.

У ньому відчувається ніжність, краса, легкість, безстрашність, радість і рухливість. «Ніка» звучить слабкіше, але делікатно. «Рона» – більш різко, холодно і ваговито. Інші звернення приглушенны.

Асоціюється з вірою, як чеснотою, жіночно, несе позитивний емоційний відтінок. Ймовірно, надає особам, що носять його, привабливість, активність, доброту, оптимістичний настрій, жіночність. Може накладати відбиток честолюбства, гордості.

Енергетика імені позитивна, потужна. Вібрація – 120 000 к/с, випромінювання – 97%.

В астрології йому відповідають Сонце і сузір’я Лева; талісмани – онікс, темний опал, турмалін; кольори – чорний, фіолетовий, синій; символи – тигр і голуб; дерево – кипарис; стихія – вода. Йому присвячений рід квіткових рослин – Verоnica.

Риси характеру імені Вероніка

Відмітні особливості носійки імені – безтурботність, безпосередність, добродушність. Вона легка, як і її крилата тезка – небожительница. Обожнює бути в центрі уваги з дитинства, але в ранні роки сором’язлива.

Вероникам подобається співати, танцювати, малювати, брати участь у самодіяльності, розважати компанії іскрометним гумором і винахідливістю. І, неодмінно процвітати, тріумфувати, збирати трофеї захоплення і компліментів. Їх тягне яскрава богемне середовище. Необхідно спілкування, подорожі, відвідування культурних заходів. Дружити воліють з чоловіками.

З недоліків виявляються впертість, примхливість і самозакоханість. Але і ці якості для них – інструмент боротьби з важкими обставинами, засіб підтримки цілеспрямованості.

Сприйнятливість зазначених осіб поєднується з розвиненим інтелектом, глубокомыслием, перехідним в мудрість. Завдяки їм, Вероніки не припускаються серйозних помилок, супутніх легковажності, імпульсивності й мінливості.

«Переможна» леді вміє задовольнятися малим, справлятися з несприятливими ситуаціями, здатна допомогти порадою і ділом. Якщо вдається до маніпуляції людьми, то робить це майстерно і непомітно.

При несприятливих поворотах долі схильна дратуватися, замикатися в собі, шукати розради в релігії, духовних громадах.

Важко переживає буденність, рутину, потребує регулярних насичених враження. Смілива, справедлива до оточуючих, стійко переносить образи.

Сімейні та любовні стосунки Вероніки

У сердечних справах Вероніка порывиста, часто закохується, але швидко байдужіє. Її супроводжує армія поклонників. Часом вона користується владою над кавалерами. Заміж виходить дуже рано під впливом почуттів, як правило, глибоких і тривалих.

До сімейного положення звикає поступово, не вживається в роль домоседки, прагне поволі керувати чоловіком, що їй успішно вдається.

З часом стає бездоганною господинею і самовідданої мамою, але від її чоловіка потрібно терпіння, теплота. Будучи дружиною, не терпить грубості, непохитності супутника. Згодна, якщо він буде забезпечувати домочадців матеріально, але збунтується проти патріархального підходу в процесі прийняття рішень. У подібному випадку не виключений розлучення.

Нерідко вступає в шлюб два, три рази. Внаслідок постійних любовних інтриг, нестійких прихильностей Вероніка позбавляється щастя, залишаючись самотності в старості. Їй потрібен надійний чоловік, в парі з яким вона оцінить переваги стабільності.

Сексуальність даної персони не так велика, як здається. Інтим приносить їй насолоду, проте вона відволікається в ліжку на власні думки, її турбує, красива вона в той момент. Для неї важлива душевна близькість, дбайливість, тактовність партнера, що дозволяє їй розкритися як пристрасної коханки, подарувати йому незабутні відчуття.

Гармонійність приписується союзів з Володимиром, Віктором, Петром, Леонідом, Борисом, Ігорем, Станіславом.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Вероніки

Недисциплінованість – головна перешкода для Ніки-працівниці. Але на цікавому терені долає недолік. Реалізується як хороший педагог, лікар, вихователька дитячого саду. Амбітна, виконує свої обов’язки бездоганно, щоб стати ідеальною, переможницею. Разом з тим виявляється її чуйність і співчутливість.

Їй приємний світ мистецтва, тому вона вибирає привабливі престижні спеціальності артистки, музиканта, дизайнера, письменниці, фотохудожника, модельєра, діячки шоу-бізнесу. Чуйно реагує на запити публіки, естетичні тенденції і хоче зробити існування людства прекрасніше і отрадней.

Вроджена комунікабельність сприяє їй в сфері журналістики, сервісу, юриспруденції, реклами і зв’язків з громадськістю.

По службовій драбині просувається без проблем, исполнительна, не конфліктує з колегами. До начальницьким посадами не тяжіє. Охоче вибере домашні клопоти, а не роботу.

Підприємництво Вероніці не підходить. У неї не виходить контролювати поточну ситуацію, керувати підлеглими і фінансами, а також прогнозувати майбутні зміни.

Здоров’я Вероніки

У власниці імені середнє здоров’я. З юних років страждає від застуди і переохолодження: схильна ГРВІ, ангіні, хвороб носа, горла. Вважається, що у «весняних» Нік імунітет міцніше. Особам із зазначеним ім’ям доведеться підвищувати опірність організму: вживати імуномодулятори, вітамінно-мінеральні комплекси, виконувати дихальні вправи.

У них великий ризик травм. Їм докучають неврози, депресії, алергії, дерматити, холецистит і захворювання кишечника. Показано східні гімнастичні практики, заняття хореографією, не силовими видами спорту. Для розслаблення нервової системи підійде масаж, ароматерапія, трав’яні ванни.

Рекомендовано збалансоване харчування без екзотичних дієт, повноцінний сон на твердій поверхні, щоденні прогулянки на свіжому повітрі, сезонний відпочинок на природі. Важливо уникати прямих сонячних променів і соляріїв, спостерігати за вологістю в приміщенні.

Вероніці протипоказані стреси, негативні переживання. Підвищена чутливість згладжується корекцією шляхом автогенних тренувань, прослуховування заспокійливих мелодій, застосування арт-терапії.

Ім’я Вероніка для дитини

Вероничка – життєрадісний і ласкавий дитина. Їй необхідна затишна атмосфера злагоди та порозуміння у межах рідного вогнища. Зростає спритною, невгамовною – від старших знадобиться поблажливість, заохочення її творчих починань. Але надмірна опіка загрожує несамостійністю і егоїзмом, дитині варто довіряти і надавати певну свободу.

Вона нормально вчиться, але розсіяна і нехтує шкільними знаннями на користь позашкільних гуртків і секцій. Для профілактики перенапруження не зашкодить регулювання графіка зайнятості дівчинки, привчання її до організованості, діям за планом.

Маленька Ніка допомагає батькам у вихованні братів і сестер, і хоча іноді конкурує з ними, щиро любить їх. Ім’я можна дати первістку або подальшим дочкам.

Його вдало доповнюють по батькові Вадимівна, Геннадіївна, Степанівна, Русланівна, Олександрівна, Павлівна, Ігорівна.

Посилює кращі властивості народжених під знаками Тельця, Терезів і Близнюків.

При хрещенні нарікається Віринеєй. Іменини відзначаються 17 жовтня.

Іменини:

25 липня, 17 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Вероничка, Вірочка, Вероня, Веруня, Віруша

Скорочений

Віра, Віка, Ніка, Никаша, Никуша, Роня, Рона, Ронюша

За церковним

Вероніка

Колір

Планета

  • Сонце
  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

онікс, чорний опал

Метал

скандій

Рослини

кипарис, вероніка

Тотемна тварина

тигр, голуб

Риси характеру

привабливість, активність, наполегливість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Вероніка Земанова – чеська фотомодель, актриса, фотограф, співачка, Вероніка Тушнова – російська радянська поетеса, Вероніка Кастро – мексиканська акторка, співачка й телеведуча, Вероніка Доліна – російський бард, Вероніка Новаковська – польська біатлоністка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: