Григорій – значення і походження імені

Історія походження імені Григорій

Григорій – чоловіче ім’я грецького походження (gregoreo), що у перекладі означає “не сплю”, “стежу” (буквально: той, хто не спить, не спить).

Завдяки тому, що багато чоловіків, які прославилися своїми діяннями в епоху становлення християнства як релігії, носили це ім’я (Святий Григорій Богослов, Святий Григорій Великий, Григорій Чудотворець), зараз воно асоціюється з метафоризованным чином ідеального християнина.

На Русі ім’я Григорій використовувалося досить часто, про що свідчить чимало похідних прізвищ, утворених від нього (Григор’єв, Григоришин, Григорчук, Гришин, Гришаєв тощо).

Оскільки ім’я свого часу відзначалося великою популярністю, то закономірно виникнення і функціонування цілого ряду скорочених і зменшувально-пестливих варіантів: Гриша, Гришенька, Гришаня, Гришуня, Григорьюшка, Григоря, Горя тощо.

Значення та характеристика імені Григорій

День ангела Григорія відзначається по кілька разів у кожному місяці, наприклад, тільки в січні 5 разів: 1, 14, 18, 21, 23 січня.

Хто такий Григорій?

Однозначно відповісти на цей запитання не представляється можливим, оскільки в християнстві ім’я Григорій асоціюється відразу з декількома святими: ранньохристиянським святителем Григорієм Чудотворцем, Григорієм Просвітителем, Григорієм Богословом, Григорієм Ніським, кожен з яких вклав частинку свого життя у справу поширення віри в Христа.

Так, Григорій Чудотворець представив вчення про триєдиного Бога; Григорій Просвітитель – священномученик, завдяки якому Вірменія прийняла християнство на державному рівні; Григорій Богослов – один з Отців Церкви, сподвижник Василія Великого; Григорій Нісський – богослов і філософ, єпископ.

Кожен з цих святих шанується і сьогодні.

Риси характеру імені Григорій

Оскільки ні для кого не секрет, що ім’я накладає відбиток на людину, впливає на його світосприйняття і долю, не дивно, що ключовими рисами характеру чоловіка, що носить ім’я Григорій, є активність, рішучість, переконливість, дбайливість, впевненість у своїй правоті .

Як і кожна дитина, маленький Григорій відзначається активністю, непосидючістю, прагненням до пізнання всього нового, відкритістю і навіть наївністю. Усвідомлення власного “я”, розуміння того, що деякі думки так і не варто вимовляти вголос, прийде до чоловіка з часом і досвідом.

У школі Григорій прагне до знань, однак не вміє зосередитися на чомусь одному, а розпорошується на багато різних справ, тому нерідко належним чином хлопцеві не вдається виконати жоден з них.

Григорій імпульсивний і навіть зухвалий, йому нічого не варто вступити в суперечку, виступити проти всіх і цілеспрямовано і наполегливо доводити свою думку – якщо треба, то навіть з допомогою кулаків. Звичайно, стрімкість юного Григорія подобається далеко не всім, тому вже в ранньому віці він набуває ворогів. Проте несправедливо було б стверджувати, що у Григорія немає друзів: вони, звичайно, є, але вибирає їх хлопець серед людей, які змогли б урівноважити його запальний характер, стримали б у критичній ситуації, порадили або навіть пожурили. Нещадний і суворий до ворогів, з друзями Григорій стає розсудливим і здатним на компроміси.

Для людини, що має ім’я Григорій, дуже важливо мати в житті мету. Тільки мета змушує його оживати, вириватися з повсякденного життя, робити безрозсудні вчинки, проте дійти до вершини. Проблемою імені є те, що дуже часто Григорій не може самостійно розставити пріоритети, йому потрібна порада з боку, чіткий і наполегливий поштовх до дії, що зможуть організувати вірні друзі або улюблена жінка.

За характером Григорій – максималіст, що має як позитивні, так і негативні сторони: якщо в юності кидання в крайнощі, сприйняття світу в чорно-білих тонах викликає поблажливу посмішку, то в більш зрілому віці – загрожує великими проблемами. Вважається, що доросла людина повинна вміти керувати своїми почуттями та емоціями, розсудливо оцінювати дійсність, а Григорію це не завжди вдається. Проте чоловік, що досяг вершин, повністю реалізований у життя, з часом набуває настільки необхідні риси характеру: успішний Григорій крізь пальці дивиться на помилки і витівки інших, прагне допомогти або дати пораду.

Григорій – меланхолік, тому, захопившись якоюсь ідеєю, пересварившись з усіма щодо шляхів і засобів її реалізації, він раптом стає байдужим і відстороненим. І важливо, щоб в такий момент поряд була людина, яка підтримає, розрадить, не дасть впасти в депресію.

Григорій – особа дуже недовірлива, тому йому дуже важлива думка оточуючих як про зовнішньому вигляді (він, до речі, відзначається охайністю і тонким почуттям стилю), так і про розумових здібностях (Григорій хоче, щоб його хвалили і цінували).

Сімейні та любовні стосунки Григорія

Григорій – чоловік дуже владний, упевнений і навіть свавільний, тому вибирає таку супутницю життя, яка б йому не суперечила, а була спокійною, врівноваженою і покірною.

Григорій не терпить ревнощів, недовіри і зради, тому, запідозривши недобре, втрачає самоконтроль, зривається і провокує бурхливі скандали. Через деякий час Григорій чітко усвідомлює, що зробив, і просить вибачення, запевняючи, що подібна ситуація не повториться, однак дуже швидко обіцянки забуває.

Ідеальною супутницею життя для Григорія буде жінка, яка всіма силами буде прагнути уникнути конфлікту і не буде давати ні найменшого приводу для ревнощів чи недовіри.

В любовних відносинах Григорій волелюбний, тому не терпить жодних обмежень. Він бере ініціативу на себе, прагне самостійно вирішувати сімейні проблеми, одноосібно розпоряджатися бюджетом. Зазвичай Григорій вирішується на шлюб пізно, адже хоче спочатку досконально вивчити характер майбутньої дружини, зважити всі за і проти, проаналізувати перспективність і надійність відносин.

Григорію категорично не підійде вольова жінка, така ж владна і імпульсивна, як і він сам. Сім’я, в якій чоловік і дружина прагнуть грати роль першої скрипки, приречена на провал.

Григорій – не підкаблучник, а тому керувати собою не дозволить ні при яких умовах: його обраниця повинна бути достатньо розумною і одночасно спокійній, щоб підштовхнути Григорія до певних вчинків, одночасно давши йому впевненість у тому, що це його власне одноосібне рішення.

Зазвичай Григорій хороший сім’янин, який обожнює дітей і здатний заради них на все, проте ретельно приховує почуття. Він суворий і справедливий, шанобливо ставиться до сім’ї і вимагає такого ж ставлення до себе.

Вважається, що ідеальним має всі шанси стати шлюб Григорія з жінками, які носять імена Юлія, Марія, Ганна, Віра. Ризиковано заводити серйозні стосунки з Євгенією, Ніною, Вікторією та Наталією.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Григорія

Самодостатній, впертий і рішучий Григорій має всі шанси реалізуватися в будь-якій сфері, проте перевагу слід надати тій, в якій успіх залежить виключно від нього самого. По натурі Григорій – пустельник, яким досить складно налагодити конструктивні стосунки з колегами, тому при виборі професії слід обов’язково враховувати цей факт.

Григорій – людина з гострим розумом і здатністю до аналізу, тому що з нього вийде і спритний бізнесмен, і ретельний інженер, і талановитий учений. Для того, щоб досягти успіху, Григорію варто всі зусилля спрямувати в єдине русло, а не працювати, розпорошуючись на вирішення дрібних і незначних проблем, адже за дрібницями можна забути про головне – цілі.

Імпульсивність Григорія в молодому віці приводить до різких поворотів кар’єри, адже небажання миритися з чужими недоліками, за будь-яку ціну відстоювати власну думку часто роблять йому ведмежу послугу. Тільки зрілий, зважений, поміркований і виважений Григорій має всі шанси домогтися успіху в бізнесі.

Григорію не варто покладатися на інтуїцію, адже вона його часто підводить, тому до фінансових справах слід підходити обережно, не шукати легкої наживи або прямих шляхів досягнення успіху.

Здоров’я Григорія

Різні джерела по-різному оцінюють шанси Григорія захворіти на ту чи іншу хворобу: якщо одні наділяють чоловіка богатирським здоров’ям, то інші приписують йому чимало болячок.

Всі ресурси в один голос стверджують, що меланхолічний тип темпераменту Григорія робить його вразливим до депресій, з яких чоловікові досить складно вийти без сторонньої допомоги.

А от щодо ризику підхопити інші хвороби одностайності немає. Так, зустрічається в Мережі інформація, згідно з якою “літні” Григорія вразливі до шкірних хвороб і стресів; “осінні” – страждають від хвороб серця і часто мають проблеми з тиском; “зимові” – часто скаржаться на негаразди в системі травлення, ризикують захворіти холецистит або панкреатит; “весняні” – мають проблеми з опорно-руховим апаратом, схильні до захворювань суглобів (артрити, артрози).

В цілому, вважається, що всі ці хвороби Григорій може підхопити в зрілому віці, у молодому ж відрізняється хорошим здоров’ям.

Ім’я Григорій для дитини

Григорій – оригінальне і неповторне чоловіче ім’я, яке зараз, на жаль, практично виходить з ужитку. Однак, враховуючи те, що мода на старовинні імена дуже часто повертається, сподіваємося, що і ім’я Григорій поверне собі колись завойовані позиції.

Це ім’я грецького походження поширене не тільки в слов’янському мовному просторі, але і далеко за його межами. Так, англійським аналогом імені є Грегорі, італійською – Грегоріо, німецькою – Грегор.

Найвідомішими носіями цього імені, крім зазначених вище діячів Церкви, є: Григорій Шелехов (дослідник Сибіру), Григорій Орлов (фаворит Катерини II), Григорій Чухрай (кінорежисер), Григорій Мясоєдов (живописець), Григор Магистрос (вчений), Грегорі Пек (актор).

Іменини:

1 січня, 8 січня, 14 січня, 18 січня, 21 січня, 23 січня, 7 лютого, 12 лютого, 23 лютого, 6 березня, 17 березня, 25 березня, 15 квітня, 19 квітня, 23 квітня 3 травня, 1 червня , 6 червня, 28 червня, 13 липня, 21 серпня, 22 серпня, 31 серпня, 10 вересня, 12 вересня, 20 вересня, 22 вересня, 28 вересня, 29 вересня, 11 жовтня, 13 жовтня, 4 листопада, 20 листопада, 27 листопада, 28 листопада, 30 листопада, 2 грудня, 3 грудня, 6 грудня 7 грудня 8 грудня 11 грудня, 20 грудня, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Гришаня, Гришуня, Гришуля, Гришенька, Гришечка, Гринюша, Григорьюшка

Скорочений

Гриша, Гриня, Грег, Грегор, Гришута, Гришуха, Гринюха, Гора

За церковним

Григорій

Колір

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

граніт

Метал

золото

Рослини

кипарис, нарцис

Тотемна тварина

тигр

Риси характеру

упертість, сприйнятливість, вразливість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Григорій Чудотворець ((213 – ок. 270/275) єпископ Неокесарійський, святитель, богослов), Григорій Потьомкін (російський державний і військовий діяч, дипломат, генерал-фельдмаршал, ясновельможний князь), Григорій Потанін (російський географ, фольклорист, ботанік, етнограф, публіцист), Григорій Орлов (російський державний діяч), Григорій Пушкін (молодший син А. С. Пушкіна), Григорій XIII (засновник григоріанського календаря), Григорій Остер (дитячий письменник (нар.1947)), Григорій Распутін (наближений Миколи II, цілитель і віщун (1864/72–1916))

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: