Теодор – значення і походження імені

Історія походження імені Теодор

Існує понад 17 форм імені Теодор в різних мовах. Це грецький Феодор, іспанська та португальська Теодоро, англійська Теодор, уельський Тюдор, італійський Тодео, українська Федір і багато інших.

Це ім’я належало кільком діячам у стародавній Греції, таким як Теодор Самоський і Феодор із Кірени. Але популярність вона придбала завдяки поширенню християнства. Згідно з церковним календарем ім’я Теодор носили не менше тридцяти святих і, як наслідок, ім’я поширилося по всій Європі в середні століття. В Англії ім’я мало обмежену популярність. Воно довгий час асоціювалася з Уельсом і прикордонними територіями. Поява імені в Англії ставиться до 6 століття, коли перші християни прибули з Ірландії, щоб звернути язичників на путь праведних.

У 20 столітті ім’я Теодор було на хвилі популярності в США. Після перемоги на виборах президента Рузвельта ім’я увійшло в ТОП-40 імен для хлопчиків. Тільки скрізь було чутно Тед і Тедді. Але з часом ім’я втратило свою популярність.

Значення та характеристика імені Теодор

Ім’я Теодор походить від давньогрецького імені «Theódōros (Θεόδωρος)», що складається з двох елементів: «theós (Θεός)» (божественне, божество, бог) і «dôron (δῶρον)» (дар). І означає «Божий дар».

Теодор — творчий, оптимістичний, доброзичливий, дисциплінований. Буває нетерплячим і зарозумілим. Іноді у Теодора трапляються напади неспокою й агресії. У нього дуже сильний, але суперечливий характер. Часто оточуючі не можуть зрозуміти його дій. У дитинстві виявляє ревність і не любить ділитися. Батькам потрібно розвивати емоційний інтелект дитини, щоб забезпечити хороше майбутнє Теодору.

Відмінною рисою характеру Теодора є перфекціонізм. Саме він допомагає Теодору отримувати гарні оцінки і добитися успіху в навчанні. Він хоче бути першим у всьому. Любить спорт. Може знайти себе в регбі чи футболі. У Теодора повно адреналіну і він повинен знаходити спосіб його випускати.

Теодор — людина, яка прагне влади і багатства. Він може стати видатним політиком, знайти себе у військовій службі або побудувати успішний бізнес. Теодор може підкорити будь-яку професію у сфері фінансів. У Теодора відмінні лідерські якості і він з легкістю буде керувати компанією.

Завжди впертий, енергійний і творчий. Теодор хоче розвиватися і вдосконалюватися, має чітке уявлення про свої обов’язки і права. Часто проявляє авторитарний характер. Теодору властиво в певні моменти замикатися, рефлексувати, шукати внутрішню рівновагу.

Теодор любити спокушати і кокетувати, йому подобається завойовувати жінок. Він ревнивий і не пробачить зраду. Але сам цілком може завести роман на стороні. Теодор любить демонструвати свої почуття і досить ласкавий в сімейних відносинах. Але часом він закривається, демонструючи тим самим внутрішню двоїстість. Теодор накопичує емоції, щоб раптово вибухнути в момент, коли цього найменше очікують оточуючі. Такою поведінкою часто збиває свого партнера з пантелику.

Іменини:

23 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Тедді, Теодоро

Скорочений

Тео, Тед

За церковним

Феодор, Теодор

Колір

  • зелений
  • червоний

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аквамарин

Метал

залізо

Рослини

мак

Тотемна тварина

чайка

Риси характеру

двоїстість, наполегливість, емоційність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Теодор Рузвельт – 26го президент США; Тео Уолкотт – футболіст (Англія); Тео Джеймс – актор (Великобританія); Теодор Драйзер – письменник (США); Теодор Сведберг – лауреат Нобелівської премії з хімії; Теодор Паладди – художник (Румунія).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: