Єфросинія – значення і походження імені

Історія походження імені Єфросинія

По традиції на Русі при хрещенні дитині давали ім’я на честь святого, шанованого в певний день. Імена, запозичені у інших народів, звучали незвично і важко при розмовної мови, тому вони знаходили полегшену розмовну форму. Ці зміни торкнулися і імені Евфросинія, воно стало звучати як Єфросинія. Ім’я прийшло на Русь із Стародавньої Греції, походить від слова “euphrosyne” – радість, веселощі. В римській міфології це ім’я носила одна з трьох грацій, богинь краси, витонченості та жіночої принади, а у давньогрецькій – одна з трьох харит, богинь веселощів і радості. У святцях згадується преподобна Єфросинія Олександрійська, що жила до християнських часів, у V столітті. В образі чоловіка вона прожила в чоловічому монастирі, молилася і постила до духовного повноліття. Також є святі Велика княгиня Євфросинія Московська, княгині Єфросинія Полоцька, Єфросинія Старицька. День імені Єфросинія відзначає 11 Січня, 28 лютого, 30 травня, 5 червня, 20 липня, 8 жовтня, 19 листопада, 22 грудня.

Значення та характеристика імені Єфросинія

Значення імені Єфросинія – “радість”, “веселощі”, “благомислення”.

У дитинстві Єфросинія – весела, енергійна, посидюща, розумна, емоційна дівчинка. Прив’язана до батька, проводити з ним час їй подобається більше, ніж допомагати мамі в домашніх справах. Добре вчиться, багато читає, проявляючи успіхи в точних науках, вчителі її хвалять. Дружить з хлопчиками, часто проводить час на самоті, займаючись якоюсь справою, яке придумує сама собі. У дитини ослаблений імунітет, часто застуджується.

Товариська, нехитра, відповідальна, працьовита, наполеглива, у Ефросинії добре розвинена інтуїція, знає ціну грошам, витрачає їх з розумом. Завдяки цим якостям, в житті досягає великих висот. Вже у Вузі вона починає займатися науковими роботами. З неї вийде чудовий вчений. Єфросинія цілком віддається науці і роботі. Має авторитет, до її порад прислухаються оточуючі люди. Занадто багато працює і мало відпочиває, що часто призводить до депресії. Також з неї вийде прекрасний психолог, педагог, історик, мистецтвознавець, політик.

У власниці імені друзів мало, та й ті в основному – чоловіки, але вона – дуже надійний, веселий, цікавий друг. Їй просто не вистачає часу на особисті справи і дружбу. Не піддається впливу, але сама здатна переконати будь-кого.

Справжня леді, тендітна, дуже красива, чарівна і жіночна, у неї безліч шанувальників, але заміж виходить пізно, або взагалі не виходить. Уперта, вимоглива, з нею нелегко ужитися. Шлюб може закінчитися розлученням, але вона здатна згодом звикнути до шлюбу і пожертвувати заради сімейного щастя багатьом. Не любить займатися домашніми справами. Не вміє поводитися з дітьми і не приділяє їм належної уваги. Не допомагає дітям виховувати онуків. А ось якщо Єфросинія народилася восени, то це повна протилежність, у неї багато подруг, рано виходить заміж, чудова господиня і мама.

Займається із задоволенням спортом та активними видами відпочинку. Проблеми зі здоров’ям є, але і в старості вона залишиться дієздатною, активною людиною.

Іменини:

11 січня, 28 лютого, 19 листопада, 22 грудня, 30 травня, 20 липня

Зменшено-лагідний варіант

Євфросинія, Ефросиньюшка, Фрося, Фросюша

Скорочений

Фрося

За церковним

Євфросинія

Колір

  • малиновий
  • синій

Планета

  • Меркурій
  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

гірський кришталь

Метал

олово, електрум

Рослини

коноплі

Тотемна тварина

овод

Риси характеру

обов’язковість, прискіпливість, працьовитість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Єфросинія Олександрійська – преподобна, що вступила в чоловічий монастир під іменем євнуха Измарагда; Єфросинія Суздальська – княжна Чернігівська; Єфросинія Полоцька – княгиня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: