Марія – значення і походження імені

Історія походження імені Марія

Марія – жіноче ім’я з давньоєврейськими корінням. Вважається, що воно похідне від єврейського Міріам, значення якого в свою чергу характеризується наявністю значних протиріч: його трактують і як “засмучена, гірка”, і “уперта”, і “відкинута”, і “бажана”, і “кохана”. Традиційна православна думка тлумачить значення імені Марія як «пані».

В слов’янські мови це ім’я прийшло за посередництвом грецької. Саме ж ім’я Міріам було поширене в іудеїв, адже воно згадується ще в Старому Завіті. В арабському варіанті ім’я Марія звучить ідентично.

Ім’я Марія вражає своєю вневременностью, адже десятиліттями не втрачає актуальності: воно у всі роки входило в десятку найпопулярніших імен для новонароджених. Саме цим обумовлено величезна кількість розмовних, скорочених і зменшувально-пестливих його форм: Марійка, Мариш, Марічка, Маруська, Машенька, Мара, Маруня, Маруся, Муся, Мася, Марюша, Муша, Маня, Манюся, Марьюшка, Манюша, Маняша, Маша, Машаня, Машка, Машуня.

Значення та характеристика імені Марія

День ангела – 28 серпня, 21 вересня.

Зрозуміло, коли кажуть ім’я Марія, першою на думку спадає мати Ісуса Христа, Матір Божа, Богородиця. Однак у Святому Письмі згадується і про інші історичні особи, що носили це ім’я: Марія Магдалина (грішниця, з якої Ісус вигнав сім бісів і яка після вигнання стала його вірною ученицею), Марія Клеопова (жінка, яка супроводжувала Христа під час його служіння і була присутня при його страждання і поховання). Як бачимо, ім’я Марія навіть у той час користувалося популярністю серед населення.

Що стосується безпосередньо Матері Божої, то шанування її почалося спочатку на Близькому Сході, в Палестині і Єгипті, потім закріпилося в Італії та інших західноєвропейських країнах. Разом з поширенням поклоніння Матері Ісуса Христа одночасно набувало актуальності і саме ім’я Марія, яка з часом розсіялося по всьому світу.

Риси характеру імені Марія

Звичайно, значення і походження імені Марія обов’язково накладає відбиток на життя і долю її носія, тому зовсім не дивно, що жінки з цим ім’ям дуже добрі, співчутливі, жертовні і завжди готові прийти на допомогу у скрутній ситуації не тільки друзям або близьким родичам, а часто навіть малознайомим людям.

Марія не може спокійно дивитися на чуже горе, а тому допомагає всім по мірі можливості: втішити добрим словом, підтримає матеріально або морально.

У дитинстві Марія дуже відкрита і щира, моментами навіть наївна. Ця наївність часто не зникає протягом життя і зовсім не йде Марії на користь, оскільки її добротою, відвертістю і порядністю завжди прагнуть скористатися нечесні люди.

Дівчина, що носить це ім’я, зазвичай в дитинстві і юності має багато друзів і подруг, вони ніби випромінює світло і тепло, чим приваблює людей. З часом Марія вчиться виживати в цьому непростому світі, більш критично підходить до вибору людей, з якими хоче спілкуватися, а друзів у неї стає все менше.

Марія не терпить і не прощає зради: людина, хоч раз отвернувшийся від жінки, що носить це ім’я, вже ніколи не зможе повернути її розташування і хороше ставлення. Звичайно, Марія простить, буде вітатися і навіть спілкуватися на різні теми, проте в своє життя більше не пустить.

Марії розумні та ерудовані. Їх гострий і проникливий розум позначається ще в школі, проте Марія дуже швидко розставляє пріоритети і починає приділяти увагу тим предметам, які її цікавлять, і з якими планує пов’язати свою подальшу професійну життя. На інші вона просто перестає звертати увагу.

Жінки з цим ім’ям дуже чесні, відповідальні і безконфліктні. На відверте протистояння Марія піде тільки в тому випадку, коли страждають інтереси її сім’ї, насамперед дітей. Ось тут вона сповна покаже, на що здатна, зробить неможливе, однак досягне мети, чого б це їй не коштувало.

Марія – добрий стратег. Вона сто разів подумає, прорахує різні варіанти перед тим, як прийняти остаточне рішення. Запропонований Марією вихід із ситуації може бути настільки раціональним, що влаштує всіх. Марія завжди піде на компроміс, якщо від цього буде залежати добробут її або її дітей.

В імені Марія чудово поєднуються доброта, співчуття, відповідальність, твердість характеру, почуття власної гідності і вміння постояти за себе.

Сімейні та любовні стосунки Марії

Жінки, які носять ім’я Марія, дуже раціональні і вдумливі, проте в інтимній сфері часто відрізняються імпульсивністю і непередбачуваністю. З одного боку, Марія шукає чоловіка, який забезпечив би їй спокійну і безбідне життя, з іншого – вона свято вірить, що навіть негідника можна перевиховати і наставить на шлях істинний, тому часто її сімейне життя буває невдалою. Вийшовши заміж, Марія нікого не звинувачує в невдалому виборі, а мовчки терпить, вважаючи, що це її хрест, який вона повинна нести все життя.

Марія – вірна дружина, не здатна на зраду. Звичайно, в сімейному житті не все буває гладко, однак вірність – це те, через що жінка з цим ім’ям ніколи не переступить, особливо якщо в родині вже є діти. Сама Марія дуже чутлива до зраду чоловіка: якщо це відбувається, то Марія буде дуже болісно переживати. Вона все обдумає і піде на компроміс заради дітей, все стерпить, але в той же час назавжди запам’ятає образу і постійно буде нагадувати чоловікові про те, що їй довелося пережити за нього.

Марія дуже терпляча і лагідна. Вона обожнює дітей і хоче мати хоча б двох власних. У Марії найчастіше народжуються одностатеві дітки, які в усьому підтримують маму і у вирішальних або критичних ситуаціях завжди встає на її сторону. Заради власних дітей Марія здатна на неможливе, і вони відповідають їй тим же.

Марія завжди намагається уникнути конфліктів, тому з сім’єю чоловіка в неї складаються прекрасні відносини. Що стосується свекрухи, то тут все складно і неоднозначно. Якщо свекруха – жінка в роках, безпорадна і має потребу в турботі й опіці – то вона завжди буде вдячна Марії, готової її опікувати. Молода та активна мати коханого дуже часто буде ревнувати до Марії з-за впевненості в тому, що невістка прагне витіснити її з серця сина. Однак навіть сама погана і вперта свекруха може розраховувати на підтримку Марії в старості, адже відповідальність, доброта і жертовність невістки з ім’ям Марія ніколи не дозволять їй залишити напризволяще старого немічного людини, навіть якщо той і приніс їй чимало клопоту в минулому.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Марії

В роботі Марія завжди прагне до успіху і визнання, яких вона може досягти в будь-якій галузі. З Марій виходять і талановиті письменниці, чудові артистки, відповідальні вчені, вимогливі педагоги, прискіпливі інженери.

Марія дуже відповідальна, тому завжди ретельно виконує будь-яку роботу, особливо якщо переконана в тому, що це її обов’язок.

Жінки з ім’ям Марія дуже скрупульозні і точні, тому і від інших вимагають належного ставлення до роботи, під яким мають на увазі 100% віддачу. Марія керується принципом: що б ти не робив, завжди роби це добре.

Часто Марія буває необ’єктивною і оцінює не безпосередньо роботу, а людини, що її виконав: якщо вона прихильно ставиться до людини, то, безумовно, високо підносить його ділові якості; якщо з певними особами у неї склалися напружені відносини – чекати від Марії позитиву і визнання не варто. У цьому разі Марія навіть в бочці з медом знайде ложку дьогтю.

Марія скупа на похвалу, оскільки вважає, що кожен і так повинен виконувати свою роботу добре, не розраховуючи при цьому на будь-яке заохочення.

Марії – творчі особистості, тому навіть в самі нудні і максимально конкретні професії прагнуть привнести щось цікаве і нове, розглянути вже відоме під новим кутом зору, оригінально інтерпретувати затерті факти.

Марія залежна від чужої думки, тому хоче, щоб її роботу постійно хвалили й піднімали. Дуже часто Марія не може відрізнити грубу лестощі від щирої похвали, тому ризикує стати об’єктом для насмішок, особливо якщо колектив її не сприймає.

Марія вимоглива і безкомпромісна, але часто піддається впливу корисливих людей.

Марія здатна реалізуватися професійно, як в сферах, що вимагають точності досліджень і підрахунків, так і в тих галузях, де потрібна постійна мобільність, динамізм, креативність і нестандартний підхід. Яку б сферу для себе Марія не вибрала – в кожної вона докладе максимум зусиль, щоб досягти вершини, стати кращою. Відчуття власної необхідності потрібно Марії, як ковток свіжого повітря.

Здоров’я Марії

Щодо здоров’я Марії однозначної думки немає: цього імені приписують як богатирське здоров’я до глибокої старості, так і можливість заробити цілий “букет” хвороб.

Різні ресурси відзначають, що слабким місцем Марії є нервова система, від проблем з якої і виникають болячки. І справді, Марія часто нервова, неспокійна, дуже самокритична, а тому часто невпевнена в собі і своїх можливостях. Якщо Марію не похвалити за виконану роботу, то вона тут же починає думати, що щось зробила не так, тому люди мовчать, щоб її не образити. Марія важко переживає невдачі, з-за чого порушується сон, з’являються проблеми з серцево-судинною системою.

Ще одне слабке місце Марії – суглоби.

Однак схильність до яких хвороб не приписували б чарівним власницям цього імені, слід пам’ятати, що здоровий спосіб життя, якісний відпочинок і правильне харчування допоможуть виправити будь-яку ситуацію.

Ім’я Марія для дитини

Марія – ім’я, яке не втрачає актуальності тисячоліттями. Воно завжди було, є і залишиться актуальним, адже риси характеру, які приписують неперевершеним його власницям, однозначно сприймаються як позитивні.

Називаючи дитину на честь Богородиці, батьки сподіваються, що разом з іменем дитина отримає захист цієї могутньої заступниці, її доброту і покору.

Ім’я Марія може по-різному звучати у представників різних мов і народів, проте це все той же давньоєврейське ім’я, ключовими характеристиками якого є ласка, доброта і співчуття.

Так, у жителів Туманного Альбіону дуже поширені жіночі імена Мері, Мерайя, Мерилін; у французів – Марі, Маріон, Марієтти; у німців – Маріхен, Марлен; у іспанців – Маріта, Маринель; у чехів – Маріка; у норвежців – Міа.

Це ім’я носили і носять чарівні представниці різних професій: Марія Склодовська-Кюрі (хімік), Марія Медічі (королева Франції), Марлен Дітріх (німецька актриса і співачка), Марія Каллас (співачка), Марія Монтессорі (лікар, педагог), Мері Кларк (англійська письменниця), Марія Шарапова (тенісистка).

Іменини:

8 січня, 12 січня, 31 січня, 8 лютого, 19 лютого, 25 лютого, 2 березня, 20 березня, 2 квітня, 14 квітня, 25 квітня, 17 травня, 5 червня, 11 червня, 15 червня 17 червня 20 червня 22 червня 24 червня, 25 червня, 17 липня, 4 серпня, 18 серпня, 22 серпня, 28 вересня, 11 жовтня, 21 жовтня 15 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Марійка, Мариш, Маришка, Машуня, Машунька, Марюня, Маруня, Марюша, Маруша, Манюша

Скорочений

Маша, Машаня, Маря, Мара , Маруся, Маня, Марі, Мері

За церковним

Марія

Колір

  • сизий

Планета

  • Прозерпіна

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

алмаз

Метал

свинець

Рослини

береза, волошка

Тотемна тварина

голубка

Риси характеру

воля, сприйнятливість, моральність, активність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Марія Склодовська-Кюрі (польсько-французький хімік, фізик, педагог), Марія Приймаченко (українська народна художниця), Марія Барабанова (радянська актриса театру і кіно), Марія Арбатова (сучасна російська письменниця, телеведуча), Марія Матіос (сучасна українська письменниця, поетеса), Марія Звонарьова (сучасна російська актриса театру і кіно), Марія Порошина (сучасна російська актриса театру і кіно), Марія Аронова (сучасна російська актриса театру і кіно), Марія Куликова (сучасна російська актриса театру і кіно), Марія Єфросиніна (сучасна українська телеведуча, актриса), Марія Макарова (сучасна російська співачка), Марія Шарапова (російська тенісистка), Марія Шалаєва (сучасна російська актриса), Марія Орлова (українська телеведуча), Марія Горбань (сучасна актриса театру і кіно)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: